821 Shares 3218 views

Temperatura Syropy dla dzieci w różnym wieku

Bardzo często u dzieci zwiększa temperaturę ciała. Przyczyną tego mogą być procesy zakaźne: wirusowe lub bakteryjne. Rzadziej patologia jest formą grzybicze. Gorączka u dzieci zaczyna się i po szczepieniu. Niektóre dzieci stają się przyczyną jest Nieprawidłowości neurologiczne.

Wysoka temperatura nigdy nie jest niezależna choroba. Jest to objaw choroby, aby dowiedzieć się prawdziwą przyczyną, która może być lekarzem. Wszyscy rozsądni rodzice po wykrycie gorączki u dziecka zwracają się do lekarzy. Ale są też sytuacje, w których leki przeciwgorączkowe powinno być używane w trybie pilnym, bez konieczności oczekiwania na odbiór specjalisty. Aby to zrobić, rodzice muszą wiedzieć, jakie są temperatura syropy dla dzieci. Ten artykuł pokaże wam dzisiaj. Dowiesz się o zastosowaniu leku i będzie mógł zapoznać się z ich nazwami handlowymi.

Gdy jest to konieczne, uzyskując temperaturę syropu (dla dzieci)?

Istnieją specjalne przepisy dotyczące stosowania leków przeciwgorączkowych. O nich powinien wiedzieć każdy rodzic. W jakich okolicznościach uzasadnione stosowanie takich leków?

Leki przeciwgorączkowe, zawsze stosuje się, jeśli dziecko zostanie wykryta temperatura jest powyżej 38,5 stopni. W takich przypadkach, opóźnienie może być niebezpieczne, zwłaszcza u dzieci. Przeciwgorączkowe należy okruchy, a przy temperaturze 38 ° C, jeśli sprawa trafi do snu w nocy. Nocą szczególnie trudne do monitorowania stanu dziecka oraz poziom termometrze może wzrosnąć gwałtownie zdradliwe. Oferując świece i syrop od temperatury dziecka w 37,5 stopni jest konieczne, jeśli dziecko ma uraz urodzenia, podatność na napady drgawek lub zaburzeń neurologicznych. Te dzieciaki naprawdę nie tolerują gorączkę. Narkotyki trzeba się wymioty i biegunka, a także wysoka temperatura dodatkowo pogarsza stan małego pacjenta, przyczynia się do odwodnienia. Jeśli przyczyna gorączki stał się infekcja bakteryjna, temperatura może być zmniejszona w dowolnej wartości. Zastanów się, co ma temperaturę syropy do dzieci. Jak się okazało, nie tak dużo.

Zawieszenia na podstawie paracetamol

Pierwsze przeciwgorączkowe, niemowlęta są przepisywane przez lekarzy, zawieszenie stalowej z paracetamolem. zawierają różne ilości składnika aktywnego. Konieczne jest, aby zwracać uwagę. Są następujące leki:

 • "Paracetamol" syrop. Jeden mililitr leku zawarta w dawce 24 mg składnika aktywnego. Powinno to być lek jest nie większa niż 70 rubli.
 • "Kalpol". Zawartość substancji czynnej 120 mg w 5 ml. Można kupić za około 100 $.
 • "Panadol". Jeden mililitr 24 mg leku występuje paracetamolu. Powinno to być lek średnio 130 rubli.
 • „Eferalgan” jest uważane za czynnik silniejsze, gdyż zawiera w swym składzie 30 mg substancji czynnej na mililitr.

Istnieje również inna temperatura syropy z paracetamolu dla dzieci, ale są one przypisane do lekarzy rzadziej. Dawka jest obliczana w zależności od masy ciała dziecka. Małe na kilogram wagi ciała powinna stanowić od 10 do 15 mg substancji czynnej. Niektóre narzędzia, takie jak „Kalpol” można stosować w pierwszym miesiącu życia. Inne syropy powołuje do trzech miesięcy. Niewątpliwą zaletą preparatów na bazie paracetamolu jest ich dostępność i bezpieczeństwo. Nie wyznaczył takich narzędzi w ciężką niewydolnością nerek i wątroby. Lek można nazwać minus ich krótki czas działania. Syropy z paracetamolem tylko zmniejszyć temperaturę 1-2 ° C i trwać 2-4 godzin. Jeżeli temperatura dziecka wynosi 40 ° C, te leki użyciu niepraktyczne.

Multipletowość syropy zastosować w zakresach paracetamolu od 2 do 4 razy dziennie. Małe dzieci nie zaleca się podać lek częściej niż trzy razy. Jeśli stosowany lek w Całkowitą dawkę dobową, ale temperatura wzrośnie ponownie – dać dziecku środki z innymi składnikami aktywnymi.

Skuteczne leki z ibuprofenem

Następny temperatura syrop dla dzieci (od 3 miesięcy) – „Ibuprofen”. Zawiera on substancję czynną pt. W 5 ml zawiesiny zawiera 100 mg substancji podstawowej. Te same cechy są następujące preparaty:

 • "Nurofen". Jest to bardzo popularne wśród rodziców. To powinno być nie więcej niż 200 rubli za opakowanie.
 • "Ibufen". Kupić butelkę zawartości ciekłych, do 90 rubli.
 • "Brufen" i "Bofen". Są przypisane mniej, kupić leki jest możliwe za 140 rubli.

Zaleca dowolny syrop (temperatura) dla dzieci powyżej 3 miesięcy. Wcześniej te leki dają dziecko jest zabronione. W przypadku takiej konieczności nie stosować poprzednią substancję czynną – paracetamol. Plus leki oparte na szybkości działania ibuprofenu i czas jego trwania. Leki obniżenia temperatury w ciągu pierwszej godziny. Działanie jest kontynuowane od 6 do 8-10 godzin (w zależności od choroby). Przeciwwskazania do zastosowania takiej zawiesiny jest astma, pewne zaburzenia krwi, wrzody żołądka i jelit. Lek nie powinien być przyjmowany raz wcześniej niż 6 godzin. Dawkowania wybrane indywidualnie i 5-10 mg składnika czynnego na kilogram masy ciała dziecka.

Niemowlęta poniżej jednego roku zaleca się, aby nie dać lekarstwo więcej niż dwa razy dziennie. Po 12 miesiącach wielość może być zwiększona do trzech zastosowania syropu. Dzieci 3-4 lat po zawieszeniu może odbierać 4 razy.

nimesulid substancja czynna – prawo narzędzie

Co jeszcze można dać dziecku temperaturę (3 lata)? Syrop na podstawie nimesulidu jest powoływany w przypadkach, gdy poprzednia substancje czynne nieskuteczne. Lek ma pod następującymi nazwami handlowymi:

 • "Nimulid". Dostępne w postaci zawiesiny, kosztuje około 200 rubli.
 • "Nimesil". Ma postać proszku, z którego trzeba ugotować syrop. Można kupić za 700 rubli 30 saszetek.
 • "Nise". To kosztuje około 400 rubli, ale w ostatnich latach jest rzadkością w sprzedaży.

Lek jest przypisany dziecko w dawce 5 mg substancji czynnej na kg wagi ciała. Portia jest podzielony na 2-3 aplikacji. Zalecamy temperaturę syropu dla dzieci w wieku od jednego roku. W młodszym wieku może być stosowany tylko w odniesieniu do niektórych wskazań. Zawiesiny wprowadzane w ciągu pół godziny. Leki obniżyć temperaturę do wartości prawidłowych i prowadzony przez 8-12 godzin. Wady leków opartych nimesulid można nazwać wysokie koszty, toksyczność. Wiadomym jest, że syropy mieć negatywny wpływ na wątrobę. Dlatego też, w chorobach ciała, są one przeciwwskazane. Niektóre kraje zakazują stosowania leków opisanych w dzieci w wieku do 12 lat. W Rosji, zasada ta nie działa.

Kwas acetylosalicylowy: mity i rzeczywistość

Wielu rodziców zastanawia się, czy można dać dziecku leki oparte na (syrop) Temperatura kwasu acetylosalicylowego. Dla dzieci w wieku od jednego roku leki te są przeciwwskazane. Ponadto, są one dopuszczone do użytku dopiero po 12 latach. Niektórzy lekarze nie zalecają dając tych funduszy do 15 lat. Niebezpieczeństwo tkwi w rozwoju ostrej niewydolności wątroby. Ponadto, leki te mogą powodować krwawienie. Pomimo wszystkich zaleceń, niektórzy rodzice są pewni bezpieczeństwa substancji czynnej. Mamusie i tatusiowie wierzą w mit, że kwas acetylosalicylowy nie wpływa na stan ich dziecka. Po tym wszystkim, zanim lek jest aktywnie wykorzystywany do łagodzenia objawów przeziębienia.

Najbardziej popularne leku w postaci płynnej na bazie kwasu acetylosalicylowego jest „Upsarin Uppsala”. Można go kupić bez recepty za około 200 rubli za 16 tabletek. Jest on dostępny w musującej pastylki do ssania leków. W celu wytworzenia tabletek do syropu rozpuszcza się w niewielkiej ilości wody. Dawka leku jest określana zgodnie z ostrością choroby. W jednej porcji 500 mg na kwas acetylosalicylowy. Wielość aplikacja może osiągnąć sześć razy dziennie.

„Ibuklin” – złożony preparat

Co syrop temperatura jest najlepsze dla Twojego dziecka – każdy rodzic określa się. Wiele matek i ojców dać ich dziecko środka „Ibuklin”. To nie jest całkiem syrop. Do zawiesiny leku musi rozpuścić tabletkę w małej ilości wody. Lek jest odprowadzany w postaci tabletek dyspergowalnych. Można go kupić w cenie 150 rubli. Kompleks lek o nazwie ze względu na jego skład. Że zawiera 125 mg paracetamolu. Poprawia przeciwgorączkowe działanie ibuprofenu 100 mg.

Ze względu na fakt, że to dobry syrop (temperatura dla dzieci) ma dwie substancje czynne, lista przeciwwskazań do jego stosowania się rozszerza. Nieprzypisane „Ibuklin” dla dzieci w wieku do 3 lat (ze względu na wysokie dawki składników). Wątroby i niewydolność nerek, jak również niektóre choroby układu krwionośnego i pokarmowego – przyczyny wyboru innego leku.

Najlepszym temperatura syrop dla dzieci – co to jest?

Jak już wiesz, dzieci są dozwolone, nie wszystkie leki są w stanie poradzić sobie z gorączką. Wielu rodziców uważa, że najlepszym temperatury syropu dla dzieci – „Nurofen”. W rzeczywistości, po prostu leki reklamowane. Został mianowany, wielu pediatrów. Czy naprawdę możemy rozważyć narkotyk najbardziej dobry?

„Nurofen” Lek jest bardziej skuteczna niż syropy na bazie paracetamolu, ale jest mniej zaznaczone. Do tej pory lekarze nie wierzą w pełni bezpiecznego stosowania tej kompozycji u dzieci. Dlatego też nie możemy podać lekarstwo dzieci od pierwszych dni życia. Leki z paracetamolem bezpieczniejszego i udowodnione. Ale w tym samym czasie, mogą negatywnie wpływać na narządy krwiotwórcze i układu moczowego. Niektórzy uważają, że najlepszy syrop „nimulid” temperaturę. Jednak opinia ta może zostać zakwestionowane z powodu toksyczności leków. Aby wybrać najbardziej odpowiednie leki dla swojego dziecka, należy skonsultować się z lekarzem.

Jak dać przeciwgorączkowe i kiedy tego nie robić?

Często dzieci są przypisane leki immunomodulujące. Takie leki mogą wywołać gorączkę. Jednocześnie otrzymując przeciwgorączkowe dziecko nie powinno być. Tylko wtedy, gdy wartość termometr więcej niż 39 ° C, należy stosować temperaturę syrop dla dzieci. „Imudon”, „Bronhomunal”, „Likopid” – to mała lista immunomodulatory, które mogą wywołać gorączkę. W jakich sytuacjach jest wciąż stoi przeciwgorączkowe porzucić?

Nie dają przeciwgorączkowe dla bólu brzucha. Takie preparaty wykazują również działanie znieczulające. Dlatego dziecko po syropie na temperaturę czuje się znacznie lepiej. Lek może uśmierzyć ból, powodując niewyraźna obrazu klinicznego. Lekarz po prostu nie będzie w stanie zdiagnozować prawidłowo, a ponieważ sytuacja może wymagać opieki w nagłych wypadkach.

Zabrania dać temperaturę syropy dziecku, jeśli wcześniej mieli alergię. W takiej sytuacji konieczne jest, aby dać pierwszeństwo tabletki i czopki. Struktura wielu zawiesin obejmują środki słodzące i środki aromatyzujące. Jest możliwe, aby dodać barwnik. Wszystkie te składniki mogą powodować reakcje alergiczne. Jakie są zasady dotyczące stosowania leków przeciwgorączkowych?

 • Zawsze używaj najbezpieczniejszą leku (ibuprofen lub paracetamol).
 • Idź do silniejszych leków tylko wtedy, gdy jest to konieczne.
 • Przeciwgorączkowe są wykorzystywane wyłącznie na fakcie: jest temperatura – niech nie ma gorączkę – nie stosować w profilaktyce.
 • Leki bez wizytę u lekarza należy stosować jednorazową opłatę (do awaryjnego obniżenia temperatury).
 • Wykorzystywać syrop przeciwgorączkowe mniej niż 3 dni z rzędu.

Liczba rodziców

Mama i tata mówią, że stosowanie syropów temperatura dla dzieci jest bardzo wygodne. Wiele dzieci odmówić przyjęcia gorzką pigułkę. Ponadto, nie każdy lubi czopków doodbytniczych. W ten sposób dzieci cieszyć płynną zawiesinę. Wszystkie leki tego typu mają przyjemny smak. Rodzice mówią, że przeciwgorączkowe w postaci syropu o wiele szybciej niż w przypadku innych rodzajów narkotyków. Dawkowanie dogodnie obliczana przy użyciu strzykawki pomiaru lub specjalną łyżkę.

Mówi się, że nie wszyscy są zadowoleni z przeciwgorączkowych zawiesin. Niektórzy rodzice twierdzą, że leki te wywołują wymioty u swoich dzieci. W rzeczywistości może to być podobne. Jeśli masz do czynienia z taką sytuacją, należy skontaktować się z lekarzem w celu wyboru dalszych metod leczenia.

podsumować

Z artykułu nauczyłeś, jakie są temperatura syropy. Dla dzieci zmieścić wszystkie leki. Tylko niektóre z nich posiadają limit wieku. Zawsze zwracać uwagę na to. Pamiętaj, że część preparatów dla niemowląt zawierają paracetamol. Dzieci od trzech miesięcy syropów można stosować na podstawie ibuprofenu. Zawieszenia z nimesulidu nie powinny być używane bez ważnego powodu, a rok wcześniej. Aspiryna i leki na bazie kwasu acetylosalicylowego jest zabronione aż do wieku dojrzewania.

Dla każdego leku pochodzi z instrukcji obsługi. Pamiętaj, aby ją przeczytać zanim dasz dziecku danego leku. Miłego dnia!