624 Shares 9470 views

Śmierć Titanic: wydarzenie i tajemnica nocy

Zapewne nie jeden człowiek, który nie wie, że na początku XX wieku w wodach Atlantyku zgonów nastąpiło „Titanic”. Płacz dziecka, krzyczeć, setki ludzi oszalałych ze strachu … Do tej pory istnieje wiele różnych mitów i przypuszczenia, które są związane z tragicznymi wydarzeniami.

Trochę historii

10.04.1912 roku zgromadził dużą liczbę osób w porcie w Southampton (Anglia), aby zobaczyć, jak statek płynie z dala „Titanica”. Na pokładzie były dwa tysiące szczęśliwych pasażerów, którzy poszli do morza romantyczny wyjazd na wodach Atlantyku. Były magnaci i milionerzy i sławnych ludzi, jak i zwykli pasażerowie, którzy nie mogli sobie pozwolić na zakup bilet pierwszej klasy. Trzy śruba „Titanic” był szanowany rozmiar: jego wysokość była jak jedenastej domu, a szerokość – w czterech kwartałach. Ze względu na silnikach czterocylindrowych sprzętowych i parowych, w pełnej eksploatacji wkładka może chodzić z prędkością 25 węzłów. Dzięki podwójnym dnem i grodzi wodoszczelnych, to było zapowiadane jako niezatapialny.

Wydarzenia pamiętnej nocy

Data śmierci „Titanic” – w nocy z 15/04/1912. Był to czwarty dzień podróży. To było wtedy, że operatorzy radiowych zaczął otrzymywać wyłożenia jeden po drugim wysyłek z blisko okrętów że góry lodowe w pobliżu. Do 160 minut przed chwili, gdy nastąpił zgon z „Titanica”, F.Flit zauważył w tempie ciemnym big thing, co zostało natychmiast poinformował kapitana. Pomimo prób podjętych w celu uniknięcia zderzenia z innym bloku lodu, ona rozerwał kadłub głęboko w wodach jednej trzeciej jego długości. Woda zaczęła wypełniać pokład. Ciekawe, ale wyłożenie płynął z taką prędkością, że goście nikt nie rozumiał naraz, co zaszło. Następnie został on złożony sygnał SOS znajdować się w pobliżu pojazdów. Już upływ czasu, archiwa Marynarki Wojennej Wielkiej Brytanii udało się potwierdzić, że łodzi ratunkowych na statku było dwa razy mniejsze niż to konieczne.

Załoga zarządził, że w momencie, kiedy nie było śmierć „Titanic”, najpierw trzeba było ratować pasażerów pierwszej klasy. Jednym z pierwszych wiosek w łodzi spółki, który był właścicielem statku. Im niższy pokład, gdzie znajdowały się 1500 osób, była zamknięta. Zrobiono to w porządku, że pasażerowie nie mają rzucili się do łodzi. Tragedią jest nadal uważane za największą katastrofę w czasie pokoju. Okoliczności, które są związane ze śmiercią 1500 osób, wciąż owiana tajemnicą.

Puzzle, które są związane ze śmiercią „Titanic”

Jeśli fakt, że spotkanie z górą lodową był rzeczywiście ma wątpliwości, że wszystko dzieje się na pokładzie i na wodzie, nadal nie może znaleźć dokładny wyjaśnienia. Na przykład, „Atlantis” (powieść G. Gauptana) została opublikowana na kilka tygodni przed tragicznymi wydarzeniami. Zaskakująco, wydarzenia w książce, we wszystkich szczegółach, zgodnie z tym, co się dzieje na pokładzie. Zbieg okoliczności?

Kolejna tajemnica śmierci „Titanic” został odkryty na wiosnę 1996 roku, kiedy brytyjska ekspedycja w ciągu miesiąca studiowała kadłuba potężnej i unikatowej technologii. Ona otrzymał zdumiewającą informację: na poziomie poniżej linii wodnej jest sześć otworów, które pokrywają powierzchnię nie więcej niż 5 metrów. Jeśli wyłożenie zderzył się z górą lodową w przypadku byłaby to ogromna dziura nie jest mniejsza niż 30 metrów.

Kolejna tajemnica związana z tajemniczym obiektem. Podczas tragedii koło wkładki popłynął inny statek ze światłami ugaszony. Przez długi czas myśleliśmy, że to był „Californian”. Kapitan statku został oskarżony o odmowie pomóc giną. I zaledwie 50 lat później naukowcy byli w stanie udowodnić, że był to kolejny zakład morskich może „Samson”, który wracał z kłusownictwo w Norwegii.

Ciekawostki związane z zachowania jednostek, na przykład, dlaczego nie wypłynął na właściciela statku, choć zawsze uczestniczył w dziewiczym rejsie ich statków. Dlaczego tak jest i wyjątkowa kolekcja obrazów, które miały być dostarczone do innego miejsca pozostaje załadowany na pokład?

Ustaw i innych okoliczności pozostają nierozwiązane. Jest możliwe, że przyszłe wyprawy będą mogli podnieść zasłonę tajemnicy.