523 Shares 2039 views

Jak zbierać mocz w nowonarodzonych dziewczynek do analizy

Z dziećmi rodzice są zawsze pełne kłopotów i problemów. Ale to było dzieci – największe szczęście w naszym życiu. Wszystkie mamusie i tatusiowie są bardzo martwi się o zdrowie swoich dzieci, dlatego jest stale odwiedzane przez pediatrę i spełniać wszystkie jego zaleceń. A teraz jest czas na analizy. Rodzice istnieje uzasadnione pytanie: „Jak zbierać mocz w nowonarodzonych dziewczynek” Oczywiście, na garnku trochę księżniczka umieścić nawet odgadnąć, gdy proces nie będzie działać. Więc co robić? Jak zbierać mocz z dziewczynek?

podstawowe wskazówki

Jak każdy wie, że jest to konieczne dla porcji porannego moczu. Pożądane jest, aby zebrać średnią próbkę moczu, ale dziecko ma przyjść każdy. Tak długo, aby nie męczyć i moja córka, starają się uciekać się do następujących metod:

1. Rano, jak tylko dziecko budzi się, odpiąć pieluchy, w którym spała w nocy, a ze względu na chłód swojej dziewczynki natychmiast umie.

2. W procesie poszło szybko, dać dziecku trochę wody.

3. Można nawet włączyć wody. Jej szmer może zachęcić dziecko do pomocy.

4. Jak zbierać mocz w nowonarodzonych dziewczynek, jeśli czas jest krótki? Wystarczy spróbować tej metody: namoczyć wacik w normalnej ciepłej wody zastosować kilka sekund między nogami, i natychmiast uzyskać pożądany rezultat.

Jak zbierać mocz z niemowląt płci żeńskiej, krok po kroku:

1. Przygotowanie kubka lub innego pojemnika dla moczu. Lepiej w tym celu, aby kupić specjalny pojemnik w aptece, w skrajnych przypadkach, gotować słoik.

2. Przed zbieranie analiza podmoyte dziecka ciepłą wodą z mydłem.

3. osuszyć skórę ręcznikiem.

4. Take kupiony specjalnie do tego celu torbie, przykleić go na skórę dziecka. Czekamy na wynik. Następnie wlać ciecz do zbiornika.

Jak przekazać noworodka moczu? Przyjdź do laboratorium, uzyskując pojemnik i kierunek lekarza.

Oczywiście, zbieranie moczu u noworodków – nie jest łatwym zadaniem. Ale nie bój się. Jeśli robisz to, co trzeba, to nie będzie łatwe.

W dawnych czasach, kiedy nie było jeszcze specjalne pisuary, należy użyć następujących metod:

1. Naciśnięcie pieluchy lub pieluszka.

Jest bardzo niehigieniczne i opcja zawodne. Uciekania się do niej, nie zalecamy. Teraz są bardziej odpowiednie sposoby jak zbierać mocz z dziewczynek.

2. Staraj się „złapać” czasie oddawania moczu.

Niektóre z takich metod jest możliwe, z powodzeniem, w innych jest to strata czasu i wysiłku. Aby nie cierpieć i nie należy się spodziewać, gdy dziecko jest w końcu czymś pomóc, proszę skorzystać z pisuaru.

3. Starsze dzieci umieścić na garnku.

Metoda ta nie jest bardzo dobra, ponieważ naczynie może być zanieczyszczony wszelkich mikroorganizmów. Wynik badania moczu jest nieprawidłowy.

Zachęcamy do korzystania wyłącznie sterylny pojemnik do testowania i pisuaru. Dlaczego skomplikować sytuację i spowodować nerwowy siebie i dziecko, jeśli można po prostu przykleić specjalną torbę? Jeśli dziecko chce go dotknąć lub obrać go umieścić na wierzchu pieluszki. To jest to!