886 Shares 6200 views

Rally – co to jest? Znaczenie słowa „rally”

Rally – ten rodzaj wyścigów. Przechodzą one na stokach, które mogą być otwarte i zamknięte. Samochody na specjalne wydarzenia są wybierane lub modyfikowane.

Wartość w różnych słownikach

Co to jest Rally? Jeśli weźmiemy pod uwagę słownik Ozhegova, tzw auto lub motocykl wyścigowy, który odbywa się na specjalnych maszynach. Wartość encyklopedia większy szczegół: to sport zawody, które wykorzystują specjalnie przygotowany do wyścigów samochodów i motocykli. są przeprowadzane z dokładnym zachowaniem określonego harmonogramu, konkretnie określonej trasie.

Co to jest Rally? Dodatkowe wydarzenia

Ale nie tylko wyścig rozumie przez słowo „rally”. Znaczenie słów jest znacznie szerszy. Pojęcie to można zdefiniować jako złożone wydarzenia w sporcie motorowym. W tym przypadku, piloci są zobowiązani do ścisłego przestrzegania określonego harmonogramu, przesuwając się wzdłuż tej trasy, która odbywa się zarówno na zwykłych drogach i na specjalnych stronach.

Dodatkowa konkurencja weszła wyścigu na drogach, torach wyścigowych, górskich drogach, itp Jest nawet osobny obszar – .. Rysunek jazdy. Maszyny używane są częściej niż samochody, ze zmianami projektowymi.

Nowoczesne Rally (co oznacza, że już zrozumiał) – jeszcze szersze pojęcie. Standard – wali w kole (pierścień), którego wielkość wynosi od 1000 do 2000 km; Dodatkowe wydarzenia mogą odbywać się na torach o długości od 20 do 40 km. Podczas długich wyścigach, do trzech dni, wiec może być nawet przez całą dobę. Podczas odpoczynku dla pilotów organizowanych specjalne parki zamknięte, gdzie istnieje ścisła utrzymanie auto tryb wejścia i wyjścia.

Zasady wyścigów

Istnieją pewne ograniczenia, że piloci mają do wykonania. Rally – wyścig, który odbędzie się na zwykłych drogach. W tym przypadku, kierowca przechodzi przez punkty kontrolne, gdzie oni mówią obserwatorzy. Maksymalna prędkość jest możliwe tylko w miejscach szczególnych (dalej DOP lub SU), które pokrywają się z rajdu. On po całej reszty drogi piloci są zobowiązani do przestrzegania wszystkich przepisów, ale wyróżnia się ścisły czas przejść całą trasę.

Rally przed wojną

Po raz pierwszy termin ten został użyty w 1907 roku. Pierwszy wyścig odbył się w Monte Carlo. Przed 1912, termin nie istnieje, tylko w tym roku po raz pierwszy użył słowa „rajd”. Stało się to w wyścigu samochodowym na trasie między Rouen i Paryża. Zostały one spowodowane dużym zainteresowaniem publiczności. Nagrody zostały przyznane na podstawie sprawozdań obserwatorów, którzy następnie SAT w każdym samochodzie.

To właśnie te rasy i stał się początkiem konkurencji między miastami i nie tylko we Francji. Są one „podniósł” i gdzie indziej w Europie. Istnieją pewne zasady, które istnieją do dziś:

  • Zacznij oddzielnych pilotów;
  • punkty kontrolne;
  • notatki podróży;
  • Jazda na zwykłych drogach żwirowych, niezależnie od warunków pogodowych.

Rajd w okresie powojennym

Podczas pierwszej i drugiej wojny światowej konkursach nie odbyły. Dopiero po wojnie, wyścig ożyły. 1950 jest uważana za „złoty wiek” sportu. Wyścigi miały swoje nazwy, w zależności od kraju, w którym przeprowadzenie wiecu „Monte Carlo”, „lizbońskie”, „Tulipan”, „Szwecja”, „tysiąca jezior” (obecnie „Finlandia”), „Akropol” i wiele innych , Mistrzostwa Europy było duże od 10 do 12 stopni, który musiał pokonać zawodników.

Zacznij od wyścigów w Europie

Włochy trzymać wyścig, wtedy jeszcze nie nazywa się wiec od 1895 roku. Jednym z najpoważniejszych nastąpiło dopiero w roku 1897. Trasa rozciągniętej od jeziora Maggiore w miejscowości Stresa, a następnie powrót do punktu wyjścia. Po tym wyścigu stać tradycyjny.

Anglia „dołączył” w rajdzie w roku 1900, kiedy wyścig 15-dni między głównymi miastami kraju zorganizowanym. Udział wzięło 70 samochodów. mogli przyjrzeć się bliżej na przystankach autobusowych i gdy piloci są wypoczęci.

W Niemczech, wyścig rozpoczął prowadzenie od 1905 roku. Na torze były, oprócz odcinków szybkich, wspina się na wzgórze. Dozwolone tylko pewna klasa samochodu. Od 1906 roku, rajd stał się oddzielną sportu.

rajd dzisiaj

Specjalne krótkie odcinki, głównie na drogach żwirowych zostały wymyślone. Znajdują się one z dala od zwykłego ruchu i domów. Przeprowadzili oni osobne konto w tym czasie. Najpoważniejsza i bezkompromisowy myśl rally Liège, ale w 1964 roku, utwór stał się tak skomplikowany, że jazda to już niemożliwe.

Teraz Rally (Wyścigi) stała się odrębnym sportem międzynarodowym. Charakter działań nie zmieniła się znacznie. W związku z rosnącymi kosztami ograniczonej odległości, liczbę noclegów oraz liczbę etapów.

Jakie rodzaje rajdu tam

Są one podzielone na dwie główne. Pierwsze przejście przez specjalny tor i są nazywane „walka”. Wyścigi nabyte kierunek zawodowy od 1960 roku. są prowadzone w obszarach objętych reszty ruchu. Taki tor może być nakładana na przełęczach, leśnych ścieżkach, śnieg, lód i pustynie.

Po drugie – na drogach publicznych. R3K – „Rajd trzeciej kategorii.” Te wyścigi pojawiły się wcześniej niż spetstrassam. są one przeprowadzane na drogach publicznych, a nacisk kładzie się na precyzyjnej nawigacji i bezpieczeństwa planowania, samochody, zamiast prędkości. Trasy są długie i skomplikowane. Takie konkursy są uważane amator.

Jest też osobny, trzeci rodzaj – P2K – „Rally drugiej kategorii”, lub – Rally. Ich zasada polega na regularności ruchu. Szybki odcinki dróg są wykluczone, jak również wiele innych elementów i zasady konkursu. Ten rajd jest polecenie – ruch gdzie wzajemne znaczenie i perfekcyjny. Jest również nazywany turystą.

Rallycross – co to jest?

Ten wyścig, który odbędzie się na okrągłym torze brudu. Ten rajd (wyścigi) – dość spektakularne działanie, ponieważ widzowie mogą oglądać prawie cały utwór całkowicie. Wyścigi w tym samym czasie nie są na czasie, kierowcy rywalizują ze sobą. Maszyny dotknąć często występuje. Dodatkowe trudności w wyścigu – mały pit a wszelkie nierówności drogi, skacze, wspina i zjazdy (często strome).

Rozmieszczone na prostych autocross samochodów i są stosowane wózki (pojedyncze urządzenia posiadającego koło zewnętrzne i ramki). Drugi dostosowania konkurencji specjalnie.

We wszystkich krajach, rally-cross – konkurs wyścigowy. Ale, na przykład, w Stanach Zjednoczonych są one uważane za odrębny sportu, bardziej jak slalom, gdzie w zasadzie istnieje pojedynczy wyścig. I są na równej drodze, pokryte asfaltem i oznaczone specjalnymi małych stożków.

W Rosji AutoCross teraz odbywają się w przebudowanej UAZah. Ten rajd, zdjęcie, które można zobaczyć w tym artykule, wykonuje ostatni etap już ugruntowanej tradycji w październiku ubiegłego niedzielę. Trasa wybrana do tego specjalnego, niedaleko Uljanowsk. Autocross „Srebrna Łódka” odbywa się na torze, CEC, w Togliatti.