335 Shares 3986 views

Jak nauczyć się myśleć: zalecenia i skuteczne porady

W każdym wieku możesz poprawić swoje zdolności umysłowe. Wygląd ludzki jest trudny do dostosowania, ale jego wewnętrzna istota może ulepszyć całe życie. Porozmawiajmy o tym, jak nauczyć się myśleć w ogóle, jak nauczyć się myśleć logicznie i jak nauczyć się myśleć pozytywnie. Wszystko to jest bardzo ważne dla rozwoju własnego.

Analizuj

Aby przyzwyczaić się do myślenia mózgu, konieczne jest przydzielenie na co najmniej mały kawałek dnia. Jeśli nie masz zbyt dużo czasu, pomyśl o drodze do pracy lub do sklepu, podczas gotowania lub spaceru z psem. Zawsze trzeba używać unikalnej zdolności mózgu do wykonywania kilku zadań jednocześnie.

Co warto pomyśleć? Nigdy nie dorastamy jako człowiek, chyba że nauczymy się analizować. I można analizować prawie wszystko, nawet to, co w nas nie dotyczy. Pamiętaj i oceniaj swoje czyny i jego słowa. Zastanów się, jak wpłynęły na ciebie i innych, co w końcu doprowadziły do tego, co należy robić źle. Ale bądź ostrożny, aby nie zapomnieć o swoich wspomnieniach tak bardzo, że zapominasz o teraźniejszości i przyszłości.

Plan

Oprócz analizy wszystkiego, co już minęło w Twoim życiu, warto zastanowić się nad tym, co jeszcze trzeba zrobić. Zawsze planuj być lepiej. Po analizowaniu przeszłych działań i incydentów w Twoim życiu zastanów się, jak zapobiec powtórzeniu się błędów. Spróbuj przewidzieć trudne sytuacje, które mogą powstać w Twoim życiu jutro lub w tygodniu, i wyobraź sobie kilka opcji ich reakcji, a następnie wybierz najlepszy w swojej opinii.

Pamiętaj, aby zajmować mózg, myśląc o celach. Jak nauczyć się myśleć o swoich celach i nie zapominać o nich? Możesz je zapisać na arkuszu, a następnie stale przeglądać tę listę, animując w pamięci. Zbuduj pośrednie cele każdego dnia, tygodnia i miesiąca. Wyobraź sobie swoją przyszłość, narysuj możliwe scenariusze, cały czas zastanów się, jak poprawić swoje życie w praktyce.

Uważaj

Wszelkie informacje postrzegane przez osobę najpierw wchodzą w regiony mózgu, odpowiedzialne za przetwarzanie nieświadomych informacji, a dopiero wtedy, gdy ich interakcja zaczyna się od stref, które są aktywowane, gdy dana osoba ją zrealizuje. Informacje, które osiągnęły poziom świadomości, możemy aktywnie używać i pamiętać nawet po roku. Wszystko, co pozostało w polu podświadomości, może pracować dla nas tylko jako intuicja.

Dlaczego ważne jest, aby pamiętać o takiej funkcji mózgu, że ci, którzy zadają sobie pytanie, jak nauczyć się myśleć poprawnie? Chodzi o to, że jeśli chcesz, aby niektóre informacje pozostały w pamięci, a następnie można wykorzystać je do odbicia, musisz wykazać się szczególnym zainteresowaniem. Tylko w tym przypadku przejdzie z podświadomości do świadomości i będzie dostępna dla ciebie w przyszłości.

Dlatego dla wszystkich, którzy ciągle nalegają: "Chcę nauczyć się myśleć", przede wszystkim trzeba powiedzieć sobie: "Chciałbym być uważny na to, co słyszę i widzę". Ludzki mózg nie określa, które informacje są ważne, a które nie. Wszystko, co nie zwracamy szczególnej uwagi, nie uważa za ważne i wychodzi na poziom podświadomości, który jest nam niedostępny.

Na przykład pamiętamy (ponieważ zdaliśmy sobie sprawę), że spotkaliśmy się w drodze do pracy dla przyjaciela, ale nigdy nie zapamiętamy setek innych osób widzianych w tym czasie. Wniosek jest taki: skup się na informacjach uważanych za cenne, staraj się rozwijać najbardziej szczere zainteresowanie nim. Wtedy nie ucieknie ze świadomości i można ją wykorzystać do głębokiej refleksji.

Bądź ciekawy

Nie ograniczaj się do wąskiego zakresu zainteresowań, ponieważ na świecie jest tyle ekscytujących rzeczy, o których warto pomyśleć. Na przykład idziesz do pracy i zauważysz mały ślimak w drodze. Zamiast po prostu go podnieść i przynieść na trawę, przestań i pomyśleć: jak ma się żyć ta drobna istota, co ona karmi i jak wychowuje swoje dzieci? Zakładając pewne odpowiedzi, nie zapominaj, kiedy wrócisz z pracy, aby znaleźć w Internecie informacje o wiarygodnych informacjach i porównać je z założeniami.

I nigdy nie myślałeś, patrząc w niebo, dlaczego jest niebieski lub dlaczego słońce świeci i nas rozgrzewa, jak liści roślin oczyszczają powietrze, lub w jakich kolorach widzą świat kota i psa? I jak nasze oko działa, że wszyscy to widzimy? Jeśli przyzwyczaisz się do tego, aby zawsze się rozejrzeć i być ostrożnie zainteresowany wszystkim, co nas otacza, możesz nie tylko ćwiczyć mózg, ale także sprawić, że życie jest o wiele bardziej interesujące.

Zrób własne ćwiczenia

Na pytanie, jak nauczyć się myśleć o sobie, jest wiele innych odpowiedzi. Połącz fantazję i wymyślić zadania, które pomogą Ci zupełnie postrzegać zwyczajne rzeczy i sytuacje w nowy sposób. Na przykład eksperci doradzają za każdym razem, aby dostać się do pracy w nowy sposób, przejść do innych sklepów, zastąpić swoje codzienne frazy nowym, niezwykłe dla Ciebie. Poprawia umysłowe umiejętności uczenia się języka obcego i czytania książek. Spróbuj okresowo zmienić format zwykłych filmów i muzyki – wejdź do nowego życia.

Nie wierzcie w to, co mówisz od razu. Zbadaj sam pytanie, poproś tych, którzy wiedzą więcej na ten temat, a następnie mając wystarczająco dużo faktów, wyciągnij wnioski. Potrzeba trochę siły i czasu, ale na pewno doda mądrość i doświadczenie. Zawsze staraj się mieć własną, opartą na faktach opinię.

Pomyśl w grze

Istnieje wiele zabawnych gier, które "pomagają" naszym mózgom. Doskonałe "hantle" dla niego będą różnego rodzaju krzyżówkami i łamigłówkami. Ponadto w internecie można znaleźć nieskończoną liczbę różnych gier, które analizują, porównują, przypominają i planują. Wiele nowoczesnych gier komputerowych jest odpowiedzią na pytanie, jak nauczyć się myśleć szybko. W wielu z nich potrzebna jest dobra reakcja i zdolność podejmowania decyzji natychmiast po zwycięstwie.

Takie nieuczciwie zapominane gry stołowe, takie jak szachy, szachownice czy różne gry w karty, doskonale pomagają rozwinąć logikę. Nie zaniedbuj ich. Również w sprzedaży są wszelkiego rodzaju gry planszowe, które wymagają uwagi od uczestników, rozwijania taktyki i własnej strategii. Taka zabawna i fascynująca droga do samodoskonalenia zasługuje na szczególną uwagę.

Rozwiń pozytywne myślenie

Jeśli chcesz naprawdę rozwijać się jako człowiek, unikać negatywnych myśli, ponieważ spłacają nawet najgorętsze aspiracje i znacząco zmniejszają dostępny potencjał. Ponadto gniew, niechęć, rozczarowanie i zazdrość mają bardzo negatywny wpływ na zdrowie człowieka, powodując problemy z układami krążenia i układu pokarmowego, bóle głowy i bezsenność, a także różne zaburzenia emocjonalne i psychiczne.

Ale jak nauczyć się myśleć o dobrych rzeczach? Przede wszystkim trzeba podjąć zasadę starannego śledzenia ciągle zmieniających się myśli w głowie. Gdy tylko ujemny, natychmiast zatrzymaj go i zastąp go pozytywnym. Nigdy nie pozwalaj, aby myśli w twojej głowie latały chaotycznie, na własną rękę. Takie świadome wysiłki będą musiały skutkować czasem, w którym rozwinie się nawyk myślenia pozytywnie o wszystkim.

Dopóki nie masz silnego zwyczaju myślenia pozytywnie, obejmij się z tymi, którzy już to robią. Zawsze, nawet jeśli nie jesteś w nastroju, trzymaj szczery uśmiech na twarzy , przyjaźnie i wdzięczni stosunek do wszystkich. Zauważ wszystkie piękno świata i wszystkie dobre rzeczy, które się z tobą dzieją.

Jak przezwyciężać lenistwo

Wielu z tych, którzy zastanawiają się, jak nauczyć się myśleć, są naprawdę dobre w tym, ale po prostu nie stosuj tej wielkiej zdolności. Powodem tego jest proste bananie – lenistwo matki. Aktywność myślenia pochłania czasami tyle energii, co ciężka praca fizyczna. Dlatego też, chroniąc rezerwy energii, ciało nie zgadza się na takie poświęcenie. Dlatego czasami ciężko nam zmusić się samych siebie i naszych dzieci do myślenia, tam właśnie pochodzi nasza lenność.

Jeśli naszym celem nie jest degradacja, ale osobisty wzrost, codziennie musimy dołożyć wszelkich starań, aby nasz mózg działał. Nie obawiaj się przesadzić – mózg nigdy się nie męczy, tylko jesteśmy zmęczeni. Ale pamiętaj, że tym bardziej zmęczeni jesteśmy intensywnym myśleniem, mądrzejszym i bardziej rozwiniętym. Nasza pamięć i pomysłowość również się poprawiają. Stajemy się bardziej ufni w sobie, ciekawym i użytecznym otoczeniu, a nasze życie jest bardziej ekscytujące i szczęśliwe.