365 Shares 8222 views

Trzykołowe własnymi rękami: krok po kroku

Trzykołowe z rękami zrobić całkiem realne. Modele te są popularne wśród osób z czcigodnym wieku, może być używany jako symulator, kwestionując pracę mięśni i serca. Ponadto maszyny te charakteryzują się wysoką odpornością pozwalają transportować pewien ładunek bez ryzyka upadku. Rozważenie możliwości urządzenia i etapy jego własnej produkcji.

zalety

Decydując się dokonać trójkołowy własnymi rękami, odnoszą się do swoich mocnych stron, w porównaniu z rówieśnikami na dwóch kołach:

 1. Użyj takiego transportu każdej osoby, niezależnie od wieku, statusu finansowego oraz sprawności fizycznej.
 2. Dokonywanie własny model nie wymaga specjalnej wiedzy i znacznych inwestycji.
 3. Trójkołowce, własnymi rękami wykonane lub kupione w sklepie, o wiele bardziej stabilny na drodze.
 4. Podczas pracy nie trzeba zrównoważyć szacunek, a to jest bardzo istotnym czynnikiem dla osób starszych.
 5. Model wyposażony w małą ramkę, aby ułatwić lądowanie jeźdźca.
 6. Wysoka wydajność urządzenia pozwala na wykorzystanie go w celach komercyjnych.

Od czego zacząć?

Aby utworzyć trójkołowy dla dorosłych rower ręce należy zakupić modelu dwukołowy pochodzenia krajowego lub zagranicznego. W zależności od modyfikacji zostanie ustalona przez estetycznym aspekcie przyszłego pojazdu.

Nie jest konieczne podczas prac polegać na jakości części. Zawsze przestrzegać podstawowych zasad, a mianowicie:

 1. Aby obliczyć wysokość modelu do właściciela było wygodnie usiąść na nim.
 2. Sprawdzić stabilność próbki, tak, że nie zawiódł podczas obracania kierownicą.
 3. Nowy velomashina musi być wyposażony w niezawodny system hamowania i dzwonkiem alarmowym.
 4. Pedały i koła lepiej jest zamontować nowy, w celu uniknięcia poślizgu i przerostu.
 5. kierownica i koła muszą obracać się płynnie, bez zbędnych dźwięków.

funkcje

Najbardziej znaczący moment w tworzeniu roweru trójkołowego z rękami potrzeba modyfikacji ramy. To wymaga amplifikacji metalowego szkieletu z profilowanych żeber.

Jednym z najprostszych i najbardziej ekonomicznych sposobów tworzenia takiej struktury jest zastosowanie w ramie z „Ural”. Trzeba wyciąć z powrotem wtyczkę, zainstalować nową ramkę rur duraluminiowych. Drugi element jest zamontowany pod siedzeniem. Spowoduje to ustawienie kontenera do transportu towarów. Po obu stronach zestawu kołowego podłączonego do osi, i dostosowuje środkowego koła łańcuchowego.

Wymiary ramki w produkcji trójkołowy z rękami mogą się różnić, w zależności od kreatywnych pomysłów projektanta. Najbardziej wiarygodne i szybko w zakresie technologii produkcji tego modelu jest wykorzystanie fabryki tylną oś z różnicowym typu UK-65.

Instalacja mostek

Kolejność montażu tego elementu nie jest szczególnie trudne, ponieważ nadaje się do prawie wszystkich klasycznych ramek. Prace wykonywane są w następującej kolejności:

 1. Najpierw zdemontować wszystkich pracowników z powrotem, w tym standardowych hamulców kół łańcucha, błotnik, bagażnik i ręcznych.
 2. Następnie ustawić most w Wielkiej Brytanii, takie jak natywna mocowania tylnego podnośnika koła. Nacisk zakażają dolnego końca rury ramy, przy czym wałek jest wkręcony do oka. Wszystkie części są dokręcone, przystanki są rysowane za pomocą zacisków.
 3. Następnie nowy łańcuch jest zamontowany, który jest dłuższy niż w przypadku konwencjonalnego odpowiednika. Aby uczynić go, trzeba kupić dwa regularne łańcuchy i zmieścić element w pożądanym rozmiarze. Aby usunąć dodatkowe linki stosując metodę nity zszywania lub zainstalować nowy zamek.
 4. Pozostaje tylko ustawić szybkość przełącznika.

Jak można zauważyć, pojazdy trzykołowe ręce – nie tak niemożliwe.

układ hamulcowy

Technika montażu można uznać za drugą. Należy jednak zwrócić uwagę na hamulce. To, że takie modyfikacje są odpowiednie tylko elementy Obręcz typ instalacji nie jest możliwe. Ten węzeł będzie wymagać pewnych inwestycji, ale pozwoli jeźdźca bezpieczne i niezawodne działanie proszę. Nabyty pakietu, z wyjątkiem płyty zawiera piastę, zaciski, dźwignię hamulcową (znajdujące się na kole kierownicy).

Narzędzia i materiały

Aby dokonać trójkołowy z rękami trzeba zaopatrzyć się w niektórych materiałach. Należą do nich:

 • Stary dwukołowy rower dawca.
 • rama stalowa.
 • Sklejka.
 • Kit.
 • Para kół, korzystnie o średnicy 20 cali.
 • Kwadratowy profil kęs.
 • Widział „Bułgar”.
 • Spawacz.
 • Hammer.
 • Zestaw kluczy i śrubokrętów.
 • Wiertarka i piła ręczna.

Co musiałoby wydać?

Podczas tworzenia własnych modyfikacji, trzeba wziąć pod uwagę koszt zakupu niezbędnych części. W sklepach można znaleźć swój materiał bez żadnych problemów. Główną część, która umożliwia przekształcenie rower dwukołowy analogowych z trzech poziomów – pomost UK-6S (lub jego odpowiednik). Średni koszt części wynosi około 25 tysięcy rubli. Ponadto obowiązkowe potrzeby kupowania dodatkowego obwodu, dźwignię zmiany biegów, koło i zestaw gwiazd.

W rezultacie, przyszły właściciel będzie mógł zbudować swój własny model bez istotnych kosztów finansowych, jak również wybrać indywidualny wygląd, który daje velomashine oryginalności. Kiedy wykonane prawidłowo, praca, technologia użytkownik doceni nie tylko komfort, ale także niezawodność.

Konkludując

Aby nie spędzić w daremnej pracy dokonywania jednostki sprawozdawczej trzeba wykonać rysunki rowerku. Ich własne ręce, aby go w tym przypadku będzie znacznie łatwiejsze.

Po przeanalizowaniu tych wskazówek i dobór odpowiednich narzędzi i materiałów, można uzyskać wiarygodne pomocnika w gospodarstwie, które nie wymaga paliwa, jest stabilny, ma dobrą nośność i oryginalny design.