897 Shares 3293 views

Cyklo-cross rower: Opis i zalety

Czy wiesz, co cyclo-cross rower? Ten model autostrady, który jest przystosowany do wyścigów na brud i gleby, ale z częściami stóp. Cyclocross w Rosji nie jest tak popularne jak za granicą. Jednakże, jeśli chcesz jazda na takim transportem, trzeba nauczyć cyclo-cross rower bliska. Jest to często mylone ze zwykłymi Roadies dla cienka obudowa, sztywnego talerza, obecność koła 622 mm. Ale jeśli przyjrzeć się bliżej, różnica jest jeszcze zauważalne. Ramy roweru w tsiklokrossovogo przeznaczony do grubszej opony (w tym przypadku wytwarza się aż do 45 mm, przy czym co roadies – 28 mm). Oko przyciąga również „zła” opony off-road, zestaw dodatkowych dźwigni hamulcowych, mocowania pełnych błotników i klapy tylnej na widelcu i ramie. A co najważniejsze, cyclo-cross rowerowy ma inne hamulce – disc.

Taki transport i geometria jej ramie jest idealny dla niskiej prędkości, aby go niósł na ramieniu. Motocross rower przy niskich prędkościach jest lepiej „rasowy” roadies. Co transmisji? W tsiklokrossovyh rowerów to droga (czyli 2×9 lub 2×10 prędkości). Ale jest też model ze specjalnym systemem mniejszych gwiazd. Okazuje się, że rower cyclo-cross jest bardzo podobny do tego, który nazwał autostrad, ale ze względu na to pójdzie lepiej, a do codziennych podróży jest wygodniejsze i bardziej uniwersalne.

Cyclo-cross rowerowy – jest połączeniem zajęć. Znajdują się one między hybrydowej oraz Roadies, jeśli mówimy o takich możliwościach. Podczas jazdy po asfalcie, będą tak szybko jak roadies wyścigowych. Ale to na pewno nie uchroniło przed błotem i gleby, ze względu na jego niską wagą i zębatych kół. Nikt nie dogoni w brudzie z sekcjami tsiklokrosser stóp. To naprawdę jest jego elementem.

Czy istnieją niekorzystne cyclo-cross rowerowy? Opinie mówią, że komfort – ich słabości. Geyderam im jeździć dość trudne. Ale na szosie, dzięki kierownicy koła-RAM, naprawdę solidną wzrost prędkości. Ze względu na niską licznika lądowania nie będą odczuwalne silne wiatry. Ale są też wady. Niska lądowanie prowadzi do słabej widoczności, a obciążenie na ramionach jest wysoka. Ponadto ograniczone możliwości roweru w śniegu i na piasku. Wszystkie te wady mogą być bezpiecznie nadana modeli i autostrad. Trzeba tylko pamiętać, że jeśli wygrasz jedną, tracisz w innej. Nieuchronnie.

Jeśli masz cyclo-cross rower, a ty jesteś ważny szczyt to możliwe, to nie ma znaczenia. Wystarczy wymienić przełożenia o transmisji na wysokim momentem obrotowym. Jeśli masz podwójny system, należy wymienić przerzutkę tylną i kasetę „góra”. W ten sposób łańcuch trzeba dłużej. Więc tsiklokrosser będą niemal takie same funkcje jak w modelu górskich.

W odniesieniu do wniosku, że jest odpowiednia dla asfalt tsiklokrosser turystyki przez cywilizowanych krajach, szybka jazda na naszych drogach z odcinków na ziemi, do jazdy po drodze z obszarów turystycznych i błota, na płaskich płaszczy i parków. Ale istnieją aplikacje, dla których takie modele rowerów całkowicie nieprzydatne. To przejażdżki na piasku, śniegu, miasta, kostki brukowej, geyderam, niespieszne i zrelaksowany.

Najprostszy model roweru będzie kosztować około 30 tysięcy rubli. Jako przykład rower Merida cyclocrossu 3.