359 Shares 6693 views

Jak pozbyć kolektorów: najlepsze wskazówki

W ostatnich latach staje się coraz bardziej powszechną praktyką, gdy bank nie jest w stanie samodzielnie zbierać od nieuczciwych kredytobiorców zalega, przekazuje sprawę do urzędu kolektora. Jednak ze względu na luki w obecnym prawodawstwie, ofiary te agencje często stają się uczciwi obywatele, nie wydał kredyty, a nie działać w charakterze poręczycieli. Bo dzisiaj coraz więcej osób interesuje się, jak pozbyć kolektorów.

czy działaniach firm prawniczych, które specjalizują się w zamian złych kredytów?

Niestety, większość kredytobiorców błędnie uważa, że działania agencji biorących udział w odzyskiwaniu długów zagranicznych jest nielegalne w zasadzie. W rzeczywistości, nie wszystko jest tak oczywiste. ustawodawstwo krajowe przewiduje prawo banków do dysponowania złych długów poprzez przeniesienie ich do osób trzecich, nie zawsze jest instytucją kredytową. W niektórych przypadkach nie musi to sprzedać kredytu nie dotrzymali umowy, wystarczy do zawarcia umowy. Po tym, firma, która nie ma związku z jednym bankowości dostaje prawo do żądania od kredytobiorcy do spłaty długu, który.

Jak rozmawiać z kolektorów na telefon?

Jedną z głównych metod firm zajmujących się kredytów zagrożonych jest zapewnienie psychologiczną presję na kredytobiorcę. Dlatego też wielu ludzi, którzy ich doświadczają, zastanawiasz się, jak pozbyć się raz na zawsze kolekcjonerów. Najpierw trzeba jasno zrozumieć, że takie agencje nie mają prawa nękać dłużnika przed 9.00 i po 20 godz.

Podczas rozmowy telefonicznej z kolektorami trzeba rozmawiać spokojnie, nie pozwalając sobie na przejście do wyższych tonów. Jednym z najczęstszych błędów jest uważany za rzucanie rurkę, mówiąc odmowę płacenia rachunków. Kolektory służą do tego zachowania, a na pewno nie hamowany przez taki dłużnika.

Ci, którzy chcą wiedzieć, jak pozbyć kolektorów prawnie i na zawsze, trzeba przestrzegać kilku prostych zasad. Podczas rozmowy, trzeba punktów, aby dowiedzieć się, czego chcą od ciebie, przedstawicieli agencji, nie zapomnij podać nazwę i adres organizacji, a nazwisko osoby dzwoniącej. W przypadku braku takiej informacji powinno zakończyć połączenie. Ponadto, raport nie będzie zapobiegać rozmówcę, że rozmowa jest nagrywana, a później zostaną wykorzystane w ramach ewentualnego procesu. Zwykle po tych słowach uspokaja nawet najbardziej uporczywe i śmiałe nagłówków. To zmusza ich do podjęcia konstruktywnego dialogu.

Jak pozbyć kolektorów?

W ostatnich latach przypadki, gdy przedstawiciele tych agencji przychodzą do domu dłużnika, a zaczynają się sąsiadami, raportowanie przeterminowanych kredytów. Z grubsza to samo może zdarzyć się z kolegami. Kredytobiorców, którzy chcą wiedzieć, jak pozbyć kolekcjonerów i wszystkich środków prawnych, nie należy poddawać się ich zagrożeń. Dość często wszyscy mówić o próbach i więzienia nie są bezpodstawne, ponieważ jest dość długi i kosztowny proces. Wyliczenie tych agencji opiera się na tym, że kredytobiorca jest przestraszony dobrowolnie powrócić przynajmniej część pieniędzy zebranych.

Ci, którzy myślą o tym, jak pozbyć się kolektory powinny być zobowiązane do rejestrowania wszystkich popełnione ich bezprawne akty ewentualnie z udziałem przyjaciół świadkiem i sąsiadów. Po zapoznaniu się prawidłowego zachowania kredytobiorcy, oni powstrzymać jego zapał.

Jednym z najbardziej skutecznych metod zwalczania kolektorów uważane pisemny wniosek kredytobiorcy kopię przelewu praw do umowy windykacyjnej. Dokument musi wskazywać, kiedy i ile dług bank przekazał tego biura.

Jak pozbyć się z rozmów telefonicznych kolektorów?

W rozmowie z przedstawicielem agencji musi być powiadomiony o jego chęci do e-maili. Pożądane jest również, aby zainstalować na swoim telefonie filtrowanie połączeń przychodzących. Zaleca się, aby zaprogramować swój telefon tak, że przyjmuje wyzwanie tylko z liczb, które są wymienione w bazie kontaktów.

Jeżeli kolektory dzwonisz na telefon stacjonarny, wystarczy odwołać się do odpowiednich władz z prośbą o zmianę numeru.

Zasady postępowania w osobie

Zgodnie z obowiązującym prawem, przedstawiciele agencji zajmujących się odzyskiem złych długów, nie ma prawa bez zgody kredytobiorcy mieć w swoim domu lub w pracy. Dlatego widząc kolektorów w zasięgu ręki, człowiek ma pełne prawo, aby nie pozwolić im.

Spotkał się z przedstawicielami agencji na podeście, konieczne jest, aby domagać się od niego żadnego dokumentu tożsamości, kopię umowy o przelew wierzytelności z tytułu tego kredytu i pełnomocnictwa wystawionego przez dyrektora instytucji oraz potwierdzającego upoważnienie członka personelu.

Kontaktując się z policją

Próbowałem wszystkich porad prawnych mówi, jak pozbyć kolektorów, można poprosić o pomoc policję. Należy jednak być przygotowanym na to, że ta kampania nie da pożądanego rezultatu. Najlepsze asystenci w tej walce będzie twoją wytrwałość i wiedza o wszystkich niuansach prawnych.