207 Shares 5266 views

Hidradenitis pachy: Przyczyny, objawy, leczenie

Hidradenitis pod pachą – dość powszechny problem, który towarzyszy zapalenie gruczołów potowych. W ten sposób żelazo jest znacznie zwiększona, czemu towarzyszy ból i dyskomfort. Na szczęście nowoczesne metody medycyny są w stanie pozbyć się tej choroby.

Hidradenitis pod pachą: główne przyczyny

W rzeczywistości, hidradenitis może dotyczyć dowolnej części ciała człowieka, ale jest pachy zlokalizowane największej liczby gruczołów potowych. Główną przyczyną jest zakażenie Staphylococcus, chociaż niektóre patogeny mogą być inne grupy bakterii. Niemniej jednak, istnieje kilka czynników ryzyka, które mogą prowadzić do rozwoju choroby.

  • Na początek warto wspomnieć o nadmierne pocenie się, bo to ludzie z tym problemem często cierpią z powodu zapalenia. Ponieważ bakterie mnożą się znacznie szybciej, niż jest w ciepłym i wilgotnym środowisku.
  • Dodatkowo, czynniki ryzyka mogą być przypisane do nieprzestrzegania zasad higieny osobistej. Z drugiej strony, kiedy golenie włosów pod pachami często pojawiają się małe, mikroskopijne urazy skórne, które są doskonałą bazą dla infekcji.
  • Hidradenitis pachy często rozwija się na tle hormonalnym awarii, na przykład, w okresie dojrzewania, gdy zmiany składu i pH potu.
  • Sprawy i system odpornościowy. Poprzez zmniejszenie obronne organizmu prawdopodobieństwo zapalenia jest znacznie wyższa.

Hidradenitis pod pachą: główne objawy

Choroba zaczyna się od tworzenia małych miejscu podskórnym pachami. Czasami infekcja wpływa kilka gruczołów potowych, które towarzyszy wzrost kilku guzków. W miarę postępu choroby w wnęka dławika zbiera się coraz więcej ropy – kopiec teraz wzrośnie powyżej powierzchni skóry, staje się bardzo charakterystyczny purpurowy niebieskawy odcień. Często hidradenitis pachowych towarzyszy silny świąd lub silny ból. W niektórych przypadkach nie jest wzrost temperatury, osłabienie i bóle ciała. W przypadku braku specjalisty ochrony ropnia jest zwykle otwierany w ciągu 5-7 dni, tworząc dość dużą przetok i blizny na skórze.

Hidradenitis pod pachą: leczenie

W żadnym wypadku nie próbuj otwierać ropnia siebie, jak to może tylko pogorszyć sytuację – infekcja łatwo rozprowadza się na sąsiedniej tkanki, a nawet dostają się do krwiobiegu i powodować sepsę. Dlatego też, w obecności guzków w dole pachowym należy natychmiast szukać pomocy medycznej.

  • Aby rozpocząć, lekarz przepisze antybiotyki, leczenie trwa co najmniej 7-14 dni.
  • Ponadto zaleca się, aby proces regularnie chorobowo skórę antyseptyczne i bakteriobójcze leków, na przykład, maści Wiśniewski lub 2% roztwór kwasu salicylowego.
  • W najcięższych przypadkach operacja jest konieczna. Podczas zabiegu chirurg usuwa chore gruczołów potowych, usuwa tkankę z ropą, eliminuje przetok. Ponadto, stosowanie terapii antybiotykowej, a opatrunek antyseptyczne.

W każdym przypadku konieczne jest, aby pamiętać, że prędzej udać się do lekarza, tym większe prawdopodobieństwo, że leczenie będzie zrobić bez zabiegu chirurgicznego. Po tym wszystkim, tylko lekarz wie, jak traktować hidradenitis pod pachą prawidłowo.