609 Shares 4604 views

Wiza do Islandii. Podróż do wspaniałego świata natury

Islandia jest słusznie uważana za kraj wodospadów. Na jego niewielkim terenie znajduje się ich ponad 1000. Fiordy i klify skandynawskie, pagórkowate krajobrazy i śnieżne góry Alpy – aby zobaczyć wszystkie piękne piękno kraju, będą okazją do uzyskania wizy dla Islandii.

Przestronna wyspa na północnym Atlantyku z rozległym obszarem przypomina powierzchnię księżycową: fantastyczne kratery z zamarzniętej lawy i kolorowe rylolitowe góry. W środku zielonych dolin można zobaczyć parze strumieni gorącej wody mineralnej, hałaśliwych rzek lodowcowych z burzliwymi wodospadami i, oczywiście, gejzery – wspaniałym darem natury. Najbardziej zaskakujący jest jednak krajobraz wyspy – wciąż zmienia się. Tak, Islandia. Opinie z turystów o tym kraju z reguły są pozytywne. Co mam zwrócić szczególną uwagę?

O każdej porze roku kraj będzie zachwycał swoją wyjątkową naturą. Nakazana wiza do Islandii, na przykład w okresie zimowym, pozwoli spędzić niesamowite wakacje dość niedrogie. Jedną z zalet rekreacji o tej porze roku będą światła północne, niewielka liczba turystów, a także niskie ceny pokoi hotelowych. Jeśli wolisz lato, możesz zobaczyć białe noce i kwitnące łąki, ale od 1 czerwca wiele hoteli podnosi koszt życia kilka razy. Dlatego, aby zaoszczędzić pieniądze, najlepszą opcją na wyjazd do tego kraju jest kwiecień i maj.

Atrakcje turystyczne

Wodospady. Bardzo piękny i naprawdę fascynujący widok. Skogafoss, Güldfoss, Seliillandsfoss to trzy najbardziej znane i popularne wodospady dla turystów, w których spada deszczowy strumień wody z niespotykaną dotąd ryką, tworząc niesamowite tęcze z rozpryskiem.

Vatnayekudl Park Narodowy Na terenie parku znajdują się bogate tereny łowieckie, gaje brzozy, piaszczyste tarasy. Nawiasem mówiąc wyspa Islandia ma na swoim terytorium największe w Europie lodową jaskinię, w której odbija ducha od jasności i przejrzystości lodu.

Aktywny odpoczynek

Safari na wielorybach. Niezapomniany wypoczynek z marszu (trwa 3 godziny) zostanie ponownie przywieziony do Islandii. Są niesamowite i niezapomniane wrażenia, gdy widać pływającą "platformę na żywo" o wadze 150 ton i 33 metrów obok łodzi rekreacyjnej. Jednocześnie rozpryskuje się we wszystkich kierunkach trzy metrowa fontanna.

Niebieska laguna. To dość popularna atrakcja turystyczna. Źródło geotermalne, zawierające w wodzie dużą ilość kwarcu i siarki, pozwala poprawić stan skóry. Temperatura wody wynosi 38 stopni Celsjusza. Jedynym warunkiem przyjęcia procedury SPA jest prysznic przed i po kąpieli (należy pamiętać, że "zanurzenie" powinno być zrobione w nagości).

Złamanie siarki. Dwie płyty tektoniczne, rozchodzące się między dwoma centymetrami rocznie. Opinie nurków po studiowaniu tego zjawiska są zawsze entuzjastyczne! W końcu nawet doświadczony nurek traci poczucie głębokości z przeźroczystości i czystości wody. Widoczność podczas nurkowania wynosi 150-300 metrów.

Wiza do Islandii. Dokumenty

– paszport;

– formularz wniosku wizowego;

– dokument potwierdzający zatrudnienie;

– dokument dla zastrzeżonego hotelu;

– ubezpieczenie medyczne;

– rachunek bankowy na kwotę nie mniejszą niż 1500 euro.

Aby odwiedzić ten kraj, jak łatwo zgadnąć, potrzebujesz wizy do Islandii. Należy zauważyć, że procedura wydawania tego dokumentu powierzona jest działowi konsularnemu Ambasady Danii.