420 Shares 1127 views

Manor Baryatinsky Marino. Atrakcje Kursk Region

Manor Baryatinsky (Marino) pierwotnie należał do hetmana Mazepy. Później Piotr I wydał rozkaz, w którym majątek przekazany do użytkowania Baryatinsky książęcej rodziny. Manor jest zespół pałacowo-parkowy w centrum którego stoi trzypiętrowy budynek z 19 wieku.

Trochę historii

Czasami nie jest pogląd, że wszystkie luksusowe osiedla można znaleźć tylko w Moskwie i Petersburgu. Ale tak nie jest. Pomimo faktu, że wioska Marino uważa się za prowincję, oto kilka miejsc można odwiedzić. Baryatinsky Manor (Marino) – to prawdziwa perła architektury rosyjskiej.

przyczyna Mazepa przeniesienie nieruchomości książąt Baryatinsky służył mu zdradę. Northern War Mazepa zdecydowali się walczyć po stronie wroga. Po tym, został wydalony z Rosji.

Grunty, które należały do hetmana, został udzielony do ulubionych Piotra I – Mienszykowa, który w tym czasie znajdował się w Petersburgu, a on nie miał wiele do czynienia z ziemi, które znajduje się tak daleko od niego. Mając gwałtownie zaczął tracić swoją oryginalną urodę i weszła w ruinę. Wraz ze śmiercią Petra I Menshikova czekał odnośnik. Nie był w stanie pozbyć się swoich gospodarstwach Kurskiem. Były one w posiadaniu pierwszej żony Piotra – Evdokia Fiodorowna Lopukhina. Wtedy właściciel gruntu stał hrabia Nikołaj Fiodorowicz Golovin. Dostali go rzędu Anny Ioannovny.

Córkę za mąż za księcia Goldstein-BECK. Z kolei ich córka poślubiła księcia Bariatinskii i który przedstawił cały dobytek Kursk jako posag.

Rhode Baryatinsky

Rodowód Baryatinsky Wraca do rodziny Rurik. Istnieje pewna „Herbarz”, która opisuje arystokratyczny rodowód. Mówi, że rodzaj książąt Baryatinsky pochodzi od księcia Czernihowie, które z kolei pochodzi od rodzaju Ruryka jedenastego pokolenia rodziny i księcia Włodzimierza w ósmym.

Książę Baryatinsky szczególnie nie w pośpiechu, aby osiedlić się w ich nowym osiedlu. Więcej wolał życie w stolicy. W 1811 roku, własność przeszła Kursk młodszego księcia Iwana Baryatinsky. Wszystko, co zostało uznane za najlepszy przedstawiciel złotej młodzieży. Był dobrze wykształcony i odróżnić dobry wygląd. Książę lubił sztuki, muzyki, literatury, i nie było nawet naukowiec-agronom.

Przez długi czas książę był w Londynie, który pozostawił piętno na życiu Bariatinskii i jego preferencji smakowych. W Londynie, znalazł sobie żonę Angielkę Mariyu Frantsiske Detton że pochodzi córkę do Pana Sherbonu. Jednak ich rodzina trwała bardzo długo. Po urodzeniu córki Elizabeth, młoda żona księcia zmarła wkrótce. Dziecko było wychowywane w domu Sherbonov.

W 1808 Bariatinskii powołała wysłannika w Monachium. Tam znalazł drugą żonę, z którą przeżył szczęśliwe życie i podniesiony siedmioro dzieci.

Baryatinsky Manor (Marino). opis

dwór szlachecki został zbudowany na początku 19 wieku. Dziś jest to jeden z najwspanialszych posiadłości.

W centrum pałacowo-parkowego zespołu jest dwór trzykondygnacyjny. Po bokach znajdują się stocznie gospodarskich, połączony z budynkiem łuków podróży pałac. Projekt budowy pałac należy do architekta Kursk Karl Iwanowicz Hoffmann.

Początkowo pałac nazwano Izbicko domu, gdyż został zbudowany na brzegach rzeki Izbicy. Ale później został przemianowany w Marin. Tak był nazywany, a cały majątek, nazwany na cześć ukochanej żony Ivana Baryatinskogo. Ona sama nie bardzo lubi prowincjonalnego życia, preferując do jej mieszkania w stolicy. Odwiedziła dwór jest niezwykle rzadkie.

obszar Pridvortsovy

Pałac otoczony jest malowniczym parkiem. Nadal są majestatyczne drzewa. Wszystko to luksus nie dotknął nawet wojny. Przywódcy nazistów na oczy posiadłości, więc nie dotykać tego miejsca. Ale gdy Niemcy wycofały się wojska rosyjskie natychmiast usunięte okolicę.

Na terenie osiedla (rejon Kursk) to malowniczy staw Maryinskiy z kilku wysp. Jeden z nich stoi rotunda z szesnastu kolumn, ozdobiona sferyczną kopułą. Początkowo biały marmurowy posąg „Narodziny Wenus” zostało zainstalowane w środku rotundy. Została wykonana przez włoskiego rzeźbiarza K. Fenella Dzisiaj w miejscu pomnika stoi kopię.

W środku stawu jest owalna wyspa. Został zbudowany z cegły Księżniczka Mary Kirch.

Specjalna flota na stawie został zbudowany przez petersburskich artystów. W parku jest zachowana i most nad kanałami.

W dawnych czasach, wielkie damy uratowany z palącym słońcem w przytulnych altan – pergoli, które przetrwały do dziś.

Manor Baryatinsky (Marino) słynie z atrakcji turystycznych. Jest to pomnik „Orła” W Maryinski Park, wybudowany w 1903 roku na pamiątkę wyczynach księcia Aleksandra Baryatinskogo. Pomnik symbolizuje chwałę wojskową i męstwo.

Losy posiadłości Baryatinsky

Manor książęta Baryatinsky dziedziczne kilka razy. Po śmierci Ivana Baryatinskogo jego żona Mary mieszkała na osiedlu przez sześć lat, a potem przeniósł się do Petersburga. Dwór popadł w ruinę. właściciel posesji był synem księcia Aleksandra Baryatinsky.

Rzadko odwiedzane majątek, dając pierwszeństwo do służby wojskowej. Po jakimś czasie książę dał ci do jego brata adiutant generalny Władimir Baryatinsky. On z kolei, dbał o osiedlu, chociaż rzadko odwiedzane.

Później, na jego rozkaz, majątek został przebudowany. Daliśmy jej styl neoklasyczny. W pałacu były oznaki cywilizacji w postaci ogrzewania i wodno-kanalizacyjnych.

Na początku 19 wieku, rolnicy wielokrotnie wkroczyła w pałacu. Potem okradł go, a następnie przeszły do domeny publicznej. Później chroniony dopiero początek.

Podczas wojny robotnicy nieruchomości przybył Muzeum Komisję. Pomimo zniszczeń, byli w stanie ocenić zbiór znajdujący się tutaj. Zabrali ją do Moskwy i zidentyfikowane w funduszu muzeum. Następnie wartość przekazana do Muzeum Historycznego i wielu innych muzeach i bibliotekach.

Wnętrze pałacu

Wioska Marino – to wspaniałe miejsce do zwiedzania. Będąc w posiadłości Baryatinsky, można się wiele nauczyć z historii swego ludu, aby zanurzyć się w luksusowym życiu książąt. Manor zachwyca luksusu, nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz. Niewiele jest, że zachował się w niezmienionej formie. Po wojnie wiele że musiał go przerobić. Na przykład, wszystkie kominki w pałacu musiał zostać zastąpiony, jak marmur zbudowane pomniki bohaterów wojennych.

Ale niektóre szczegóły zostały zachowane w pierwotnej formie. Na przykład, spiralne schody z wiśni. Dopuszcza się przeprowadzenie ślubnej sesji zdjęciowej. Z innych powodów nie mogą chodzić. Istnieje nawet przekonanie, że jeśli panna młoda będzie nosić jego narzeczonej w ramionach na drabinie, będą żyć przez całe życie razem. Ale to nie jest takie proste.

Nie tylko ta słynna posiadłość wiejska w Marino Baryatinsky. Trasa będzie powiedzieć wiele ciekawego. Na przykład, ciekawy pokój z niezwykłą akustyką. Jeśli po przekątnej wstać w pokoju, można usłyszeć szept sobą, podczas gdy inni nic nie słyszeć.

Region Kursk – godnym miejscem dla wypoczynku i edukacji kulturalnej.