293 Shares 8544 views

Karłowaty słoń: rozmiarach. Karłowaty słoń w domu

Czy wiesz, że tam jest słoń karłowaty? słonie zdjęcie Karłem prostu zalane Internetu. Miłośnicy tych uroczych zwierzątek już fantazjować, że dziecko na pewno mogą być trzymane jako zwierzę domowe w mieszkaniu. Zobaczymy, czy na żywo karłowaty słoń może w domu, co zje, jak zachowuje się w środowisku naturalnym.

siedlisko

Najmłodszy na słoniach planety żyje w Borneo. Jest to trzeci co do wielkości wyspą na świecie i największym w Azji. Na jego terenie znajdują się granice trzech państw – Indonezja, Malezja i Brunei. Prawie całe terytorium Borneo jest pokryta gęstym lasem równikowym, istnieją obszary, które są nietknięte przez człowieka. Być może, na wyspie i teraz są gatunki zwierząt i roślin, na których nowoczesne biolodzy nic nie wiem.

Borneo słonie karłowate żyją tylko na niewielkiej części wyspy należącej do Malezji, w stanie Sabah. Czasami jest to możliwe do spełnienia tych niesamowitych zwierząt na terytorium Indonezji. słonie siedlisko Karłem związane z ich nawyków żywieniowych.

Borneo karłowate słonie są zasilane z różnych ziół: Zioła, soczystych liści palmowych, dzikich bananów, kory, orzechy, różne owoce, nasiona. Również te zwierzęta potrzebują minerałów, aby zapewnić ich harmonijny rozwój. Słonie są niezbędne minerały z lizawek solnych i innych osadów wapiennych, które można znaleźć na brzegach rzek.

Jakiej wielkości są

Najmniejszy na świecie są podgatunek słonia azjatyckiego. Karłowaty słoń, zdjęcia, które można zobaczyć w tym artykule, żyją w północno-wschodniej części wyspy. Jakie są cechy wyglądu tych zwierząt?

Wiele osób zastanawia się, jak wysoki jest słoń karłowaty. jego wymiary nie są tak drobna, pojawi się nazwa podgatunku. Wzrost dorosłych karłowaty słoń – 2-2,5 m. Można ważyć 2-3 ton.

Dla porównania podajemy wielkość najbliższy krewny, słonie azjatyckie, które wpłyną na wysokość 3,5 metra i wadze do 4,5 tony może być.

Największy w historii słonia afrykańskiego należącego do umysłu, ważył ponad 12 ton, a jego dynamika osiągnęła prawie czterech metrów. Jak widać z porównania, słoń Borneo naprawdę uważane za karzeł w porównaniu z odpowiednikami, ale nadal jest dużym zwierzęciem.

Cechy wyglądu

Ponadto do skromnych rozmiarów karłowate słonie różnią się w pewnych charakterystycznych cech wyglądu. Ich uszy są większe niż słoni azjatyckich, kręgosłup jest zagięta. Kły są krótkie i proste. Ale długie ogony prawie dotykając ziemi. Jest jeszcze jedna różnica, która jest tak popularne ze względu na słonia karłowaty. Zdjęcie wykazują doskonałe wyrażenie cute kreskówki z pyska. Dzięki tej funkcji karłowatej słonia po prostu nie może być mylony ze zwierzęcia innego podgatunku.

Jednak pomimo ładny wygląd, słonie Borneo to duże dzikie zwierzęta. Odnotowano przypadki ataków na ludzi, w tym śmiertelnych.

Genetyczna teoria pochodzenia

Jak to rzadki słonia i jak dotarł do wyspy Borneo? Naukowcy nie mogą dać dokładną odpowiedź na to pytanie. Istnieją dwie teorie do wyjaśnienia, jak doszło do słonie karłowate Borneo.

Pierwsza hipoteza opiera się na badaniach laboratoryjnych DNA tych zwierząt. Analiza genomu mówi nam, że słonie żyją w izolacji, a ponad 300 tysięcy lat nie spotkać się z ich krewnych, a więc są niezależne podgatunki.

Karłowate słonie przodkowie byli na Borneo podczas chłodzenia światowej, około 18 tysięcy lat temu. Można przypuszczać, poszli przez przesmyk lądu, który później został zniszczony. Zatem, wszystkie słonie pochodzą od jednej grupy, a zmiany w wyglądzie i nieznacznie różni się od innych krewnych azjatyckich – konsekwencją długotrwałej izolacji.

Ta hipoteza jest bardzo prawdopodobna, ale nie potrafi wyjaśnić ciekawy fakt: w Borneo znaleziono dowodów archeologicznych słoni żyjących tak długiego okresu. Najstarsze szczątki sięgają 18 wieku.

Historyczny teoria pochodzenia

Gdzie i co najważniejsze, kiedy pojawił się Borneo karłowaty słoń? To wyjaśnia drugą hipotezę, zgodnie z którą przodkowie słoni wyspy zostały przekazane do miejscowego sułtana Sulu władcy Java. Zatem mieszkańcy są potomkami cynomolgus Borneo słonie, które są uważane za wymarłe. Pozostaje tajemnicą, w jaki sposób kilka zwierząt w stanie zainicjować szeroką populację ponad trzysta lat.

istnienie zagrożenia

Do tej pory, karzeł słoń jest zagrożona wyginięciem. Na ratunek tych rzadkich zwierząt Jestem skierowany wiele wysiłku. Przez długi czas, małe grupy słoni ukrywa się w gęstych lasach z małym lub bez kontaktu z ludźmi.

Jednak w wyniku leśnej i rozwoju rolnictwa stałej wycinkę dzikich słoni coraz twarz z ludźmi, powodując straty po obu stronach. Jego rola w zaniku rzadkich gatunków grałeś i kłusownicy którzy polowali kły. Ponadto, młodzi są nieustannie atakowane z drapieżnikami. Do tej pory, populacja liczy około 1500 osobników, co oznacza, że życie każdego zwierzęcia ma wielkie znaczenie.

zachowanie

Borneo słonie karłowate są zwierzętami społecznymi. Żyją w grupach o złożonych stosunków wewnątrz rodziny. Stado rodzina składa się z najbardziej doświadczonych i starszych kobiet, jej siostry, córki, czyli krewnych czele stada. W rzadkich przypadkach może dołączyć inne kobiety, które nie są więzami krwi. Taka grupa może numer 3 do 25 jednostek.

artystka czasami w połączeniu z grupą samców i mieszka jeden klan. Cały słoń nawzajem pomagać w wychowaniu młodych. Bardziej doświadczeni matki pokazać młodym, jak prawidłowo dbać o potomstwo. Przetrwanie słoni znacznie wzrosła, gdy patrzy się nimi kilka samic.

Relacje w grupie

Jak wiecie, słonie ustanowienie silnych więzi społecznych i emocjonalnych z członkami swojej owczarni. Wartości rodzinne dla nich bardzo ważne. Mogą one przenosić przyjaźni i dobrych stosunków w całym swoim życiu, opłakują bliskich i młodzieży. Słonie mogą być zwracane do miejsca śmierci członka stada, smucić.

Wzruszająco wygląda stada zamiar pić. Małe słonie bagażnik chwytając ogon matki, żeby nie być gorszym, a drugi słoń otoczony przez dzieci, aby chronić je przed ewentualnym niebezpieczeństwem.

Mimo ciepłych relacji i silnych więzi między członkami grupy mogą być podzielone. Powodem tego jest zwykle brak żywności, wody, czy konflikt w stadzie związanego ze śmiercią lidera. Stad żyjących w tym samym obszarze, a nie konflikt, witają się wzajemnie i mogą reagować. Jeśli warunki są korzystne, woda i dużo pokarmu, przy czym grupy mogą być łączone.

Klany

Dojrzałe płciowo mężczyźni są oddzielone od grupy matki i prowadzić odosobnione życie koczownicze. Gdy starsze (dojrzałość płciową w 12-15 lat) mężczyźni stają się bardziej niezależne i zacząć nieobecny od stada i wędrować samotnie. Z biegiem czasu, mężczyzna jest całkowicie odsadzonych od ich stada. może on w dalszym ciągu jednego życia lub przyłączyć się do grupy innych samców.

W męskiej klanu ma również ścisła hierarchia. Prowadził grupę najbardziej doświadczonych i dorosłych mężczyzn. członkowie stada są trzymane razem, ale pojawia się tylko jeden z nich kobiety, które podjęło zaloty, zostawia grupę swoich mężczyzn w okresie godowym.

w niewoli

Własny dom karłowaty słoń – marzeniem wielu miłośników zwierząt. Jeśli jednak uważnie przeczytać artykuł, trzeba było zrozumieć, że nawet najmniejsza słoni na świecie są ogromne zwierzęta ważące kilka ton.

Jakie warunki musiałyby założyć, jeśli masz słonia pygmy? Pet jest ogromny i dlatego zjada dużo. Codziennie szczęśliwym posiadaczem zwierzęcia trzeba uzyskać co najmniej 150 kilogramów różnych zielonki.

W dzikich słoni są w ciągłym ruchu. Zgodnie z tym, woliera muszą po prostu ogromne. Ponadto, zwierzę potrzebują miejsca do pływania, kąpiel błotna, ocierają się o drzewa, leżąc na piasku, chodzić na trawie. W niskich temperaturach, powinien on być w pokoju.

Karłowate słonie – niesamowite i bardzo rzadkie zwierzęta, które można znaleźć tylko w małej części wyspy Borneo. Ich pochodzenie nie jest znane, ale są osobne podgatunki i dokładnie zbadane przez naukowców.