443 Shares 2493 views

Drewno rzeźba własnymi rękami: jak przygotować się do pracy?

Drewno rzeźba z rękami – to bardzo interesujący do zrobienia, które będą nie tylko odpocząć, ale będą ozdobą domu z nowymi elementami dekoracyjnymi. Należy zauważyć, że aby nauczyć się tego rzemiosła nie jest trudne, tylko proste pragnienie. Aby rozpocząć odebrać niezbędne narzędzia do pracy: a nóż ościeżnic, scyzoryk, linijkę, ołówek, drewno, a także schemat lub samouczka.


Drewno rzeźba z rękami powinieneś naprawdę podoba, bo inaczej przy pierwszej awarii zatrzymać tę aktywność. Noże powinny być wystarczająco ostry. Jeśli lubisz tego rzemiosła, będzie wtedy konieczny jest zakup zestawu różnych dłuta i noże. Należy również wybrać odpowiednie miejsce do prowadzenia wątku. Pokój ten powinien być wygodne, ciche i dobrze oświetlone. Ponadto nie powinny mieć żadnego dywan lub inne materiały, które mogą absorbować kurz, z której trudno będzie zamiatać kurz.

Drewno rzeźba z rękami zapewnia wybór odpowiedniego materiału. Dla tych osób, które dopiero uczą tego rzemiosła, należy trenować na miękkim drewnie: osiki, olchy i lipy. Przybysze muszą zaopatrzyć się przyzwoitą ilość małych przedmiotów. Również wybrać pewną skuteczność techniki. To jest najlepsza dla początkującego głównego geometrycznym rzeźbiarskich. Głównym odbiór tej techniki jest przycinanie i kłuć.

Rzeźba w drewnie z ich rąk zapewnia zgodność z pewnym kątem ostrza w stosunku do powierzchni drewna. To powinno być 30-40 stopni.

Rozważmy prostą metodę wycinania trójkąt. Aby rozpocząć, należy zauważyć, środkowy figurę. W tym celu, nóż należy trzymać pionowo, a jego koniec jest wejść do drewna o kilka milimetrów. Dodać punkt konieczności dokonać ukłucie do pozostałych wierzchołków trójkąta. Teraz można przystąpić do cięcia przewodów. Jeśli trzymasz nóż prawidłowo, wtedy oderwać kawałek w formie piramidy.

rzeźby w drewnie, szkice, dla których nie będzie trudno znaleźć, stopniowe powikłaniem elementów. Oczywiście, należy to zrobić dopiero po masz pewne umiejętności i doświadczenia. To rzemiosło umożliwia wymyślić własny styl i stała się ona rzeczywistością. Z biegiem czasu, można obsługiwać nie tylko małego przedmiotu obrabianego, ale również klatki obrazu lub lustra, dekorowanie meble i inne przedmioty, aby pamiątki dla przyjaciół.

Niektóre elementy mogą być wykonane za pomocą gwintu przekrojowego. Ale to wymaga pewnego doświadczenia. Ta rzeźba w drewnie dla początkujących jest dość skomplikowane i wymaga dużo czasu. Należy zauważyć, że statek podnosi wytrzymałość, wytrwałość i cierpliwość. Oczywiście, trzeba być bardzo ostrożnym podczas pracy z ostrymi narzędziami. To wszystkie cechy rzeźby w drewnie. Powodzenia!