674 Shares 5148 views

Temperatura w Egipcie w listopadzie. Mam iść?

Wiele Rosjanie zastanawiają się, czy odchodzenie od pracy są podane tylko w listopadzie, a pogoda w domu nie nadaje się do rekreacji, gdzie się udać? firm turystycznych oferują różnorodne wycieczki do krajów południowych. Ale opcje budżetowe nie są tak bardzo. Nie jest to czas do rozpaczy! Temperatura w Egipcie w listopadzie, a pogoda w ogóle nadaje się nawet dla tych, którzy nie tolerują ciepła latem Rosyjskiej. I koszt podróży jest tańsze niż na Krymie lub w Bajkał.

Trochę geografii

Egipt – jest to duży kraj. Miasta gospodarzem turystów, nie tak wiele i są one rozmieszczone tak, jakby przez łańcuch z południa na północ. Zacznijmy od najbardziej wysuniętego na południe miasta i stopniowo dostać się do północnej części kraju. Teraz możemy zauważyć, że temperatura w Egipcie (październik-listopad) jest umiarkowany. Nie gorąca i nie zimno. Najbardziej intensywne ciepło w okresie letnim. Nie zaleca się udać albo w czerwcu albo w lipcu lub w sierpniu. Można uzyskać poważne oparzenia słoneczne, udar cieplny. Ryzyko wakacje pójść na marne. Ale w listopadzie – doskonale.

Asuan

Południowa największym miastem, gdzie turysta może jeszcze nadejść. Tu zaczyna ścieżkę najdłuższej rzeki świata – Nilu. Być może nie ma takiego rzeka, która nie posiada co najmniej jeden most. Neil jest wyjątkiem. Turyści mogą znaleźć się w tym mieście wiele ciekawych, zwłaszcza tych, którzy lubią zakupy.

W odniesieniu do klimatu, temperatury w Egipcie listopada (Asuan) wynosi 28 stopni na średniej. Dla niektórych może się wydawać, że jest bardzo gorąco. Więc zastanów się, czy jest to do ciebie, aby tam iść? W nocy temperatura spada o 15 stopni.

Luxor

To miasto przyciąga miłośników kamiennych budynków, ruin, archeologii i historii. Jak tutaj, i dla tych, którzy kochają muzea, filmów o Egipcie. Temperatura powietrza w listopadzie po południu 28 stopni, a bliżej nocy spada gwałtownie. Wieczorem znacznie chłodniejsze niż w innych miastach kraju (11 stopni).

Jeśli wybierasz się na wakacje, nie zapomnij, że trzeba podjąć i letnie ubrania i ciepłe ubrania. Czujesz, że listopadzie – fajny sezon, a więc wszędzie. Ale to nie jest przypadek. Może to tylko zimno w nocy. Dzień dość gorąco. Więc nie zapomnij światła kapeluszu lub kapelusza. Wskazane jest, podczas długich podróży (ponad pół godziny), aby zrobić duży butelkę wody.

Assiut

Tureckie miasto przyciąga turystów chrześcijanina i wiary islamskiej. Miasto położone jest nad brzegiem Nilu. Tu w dniach listopadowych trochę chłodniejsze niż w Luksorze i Asuanie. Dzienna temperatura od 25 stopni, a w nocy – o +10. Porady na temat odzieży, który jest podany powyżej, jest istotne dla wszystkich turystów, nie pójdzie do dowolnego miasta w kraju. Temperatura w Egipcie prawie wszędzie takie same w listopadzie. Być może jedyną różnicą jest to 5 stopni.

Hurghada

Jednym z najbardziej popularnych kurortów, gdzie turyści przyjeżdżają z całego świata, w tym Rosjan. Odpoczynek tutaj w listopadzie – jest idealny. 26 stopni w dzień i w nocy 15. Morze Czerwone zachwyci tych, którzy przychodzą do kąpieli w Egipcie. Temperatura wody w listopadzie, około 24 stopni, co jest korzystne nie tylko dla pływaków, ale również osoby zajmujące się nurkowania.

Sharm El Sheikh

Kurort na półwyspie Synaj. Położony nad Morzem Czerwonym na północ od Hurghady, ale na przeciwległym brzegu. W listopadzie, grudniu i styczniu nie są stosunkowo gorące powietrze jest praktycznie świecące w pozostałych miesiącach. W ciągu dnia turyści i mieszkańcy ukrywają się w pokoju, stragany, gdzie nie ma klimatyzacji.

Średnia temperatura w ciągu dnia 27 stopni w nocy +18. Temperatura wody w Morzu Czerwonym 26 stopni. W związku z powyższym, w basenie na terenie hotelowym woda jest cieplejsza. Można pływać w nieskończoność. Jednak w powietrzu bez krem ochronny lub jasnym koszuli światła jest wysoce niepożądane. Nie zapomnij, że nie jest wieczne lato. W nocy staje się łatwiejsze dla tych, którzy nie lubią ciepło.

Kair

Stolica Egiptu podoba zwykle ciepło późną jesienią. Po południu około 24 stopni tutaj. Brak ciepła, tak aby Sharm El-Sheikh. Ale pływać w morzu nie uda, bo tu nie ma. Ale marzenia tych, którzy chcieli zobaczyć piramidy faraonów.

W nocy, jest już zimno. Temperaturę obniża się do prawie 13 stopni. Nie zapomnij zamknąć strój wieczorowy serdecznie jeśli idziesz na długi spacer lub wycieczkę.

Aleksandria

Najdalej na północ miasto w Egipcie. Położony na wybrzeżu Morza Śródziemnego, temperatura wody wynosi około 23 stopni w listopadzie. Powietrze ogrzewa się w ciągu dnia + 25-27 stopni, termometr noc spada do +15.

Wnioskujemy: temperaturę w Egipcie listopada średnio o 25 stopni w ciągu dnia, a nocą spada poniżej +16. Woda morska umożliwia pływanie. Co do opadów, to nie panikuj. Deszcz może być maksymalnie w listopadzie kilka razy, a kończy się dość szybko.