576 Shares 6017 views

Jak zrobić składanym krzesełku do łowienia z rękami

Głównym zajęciem łowienia – czekają na ukąszenia. A do tego o wiele wygodniejsze i przyjemniejsze siedzi na krześle z rękami montowane do wędkowania. Rysunki na swoich zasobach więcej niż wystarczające, a różnorodność gatunków pozwala wybrać opcję najbardziej odpowiedni i odpowiednie preferencje własne.

Cechy krzesła dla rybołówstwa

Ręce można montować różne modele i przy użyciu różnych materiałów. Ale ich główne cechy pozostają bez zmian. Wśród cech, które są wymagane, aby mieć krzesła, są następujące:

 • Stabilność. Krzesło powinno być stabilne niezależnie od terenu w pasie nadmorskim.
 • Siła. Projekt musi wytrzymać ciężar rybaka, nie przerwę po pierwszym użyciu.
 • Małe wymiary i waga. Umieść stolec większe i cięższe, nawet w prywatnym samochodzie może być problematyczne. Oraz w przypadkach, w których trzeba pewną odległość, aby chodzić, każdy człowiek stara się złagodzić ich ciężar. I ciężkie lub duże krzesło w takiej sytuacji jest niedopuszczalne.

Ponieważ planuje się zebrać stołek do łowienia z rąk, a następnie jego konstrukcja powinna być prosta. Dlatego lepiej jest, aby dać pierwszeństwo do prostego schematu, który będzie w stanie zebrać każdy.

możliwości projektowania

, Musisz zdecydować, jakie należy ustalić przed dokonaniem krzesło do połowu z ich rąk.

Najprostszym rozwiązaniem jest stolcu. To najbardziej lekkie i kompaktowe modele, które są łatwe do przeprowadzenia. A technologia ich produkcji jest łatwiejsze niż innych opcji.

Byłoby bardziej wygodne krzesło do połowów z tyłu. Z rękami zbudować to trochę trudniejsze niż w poprzedniej wersji. Ale relaks z powrotem w długim siedzeniem, co jest również ważne dla każdego rybaka.

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest krzesło, które ma i oparcia i podłokietników. Siedząc na nim, rybak nie będą występować napięcie mięśni. Jednakże takie modele są ciężkie. Ale jeśli pójdziesz do łowiska na prywatnym samochodzie, to nie jest problem. Jedną z modyfikacji tego modelu można uznać za krzesło, łóżeczko dziecięce. Może nawet położyć.

Doświadczeni rybacy często wolą krzesło-box. Jest możliwe, aby siedzieć na górze. Wewnątrz ma miejsca, gdzie można ukryć urządzeń, przyrządów lub złapać. Ta wersja przypomina szafkę domu. Tylko górna ma siedzibę. Aby nie dostać się za każdym razem, gdy chcesz zobaczyć zawartość okna, okno może być umieszczony w postaci ciągu wysuwanymi szufladami.

stosowane materiały

Zbierz krzesło do połowu rękami, można przy użyciu różnych materiałów. Wykorzystanie improwizowanych materiałów znacznie obniżyć koszty pracy.

Często można znaleźć drewniane krzesła. Drewniane pręty o różnych rozmiarach są wykorzystywane do produkcji ramy, jak również do wytwarzania siedzeń, oparć i innych elementów.

Jak nośniki powszechnie stosuje się metalowe rury. Mogą one być łączone z drewna lub tkaniny miejsc. Do wycinania siedziba wykorzystywane kawałki płótna, skóry i innych trwałych materiałów. Są też elementy z tworzywa sztucznego. Jest trwały i jednocześnie lekkiego materiału w czasie, który jest idealny do produkcji krzeseł rybackich.

Ręce zamiar zaprojektować za pomocą łączników. To będzie podstawę, zwykle przy użyciu wkrętów, śrub, wkrętów, zszywek.

Stołek cztery wsporniki plastikowe

Bardzo łatwe do pracy z rękami montowane są składane krzesła rybackich kształcie stolca. Podstawą nich jest wykonana z rur z tworzyw sztucznych. Jako siedziba wziąć kawałek gęstej wytrzymałego materiału.

Pierwszy etap polega na przygotowaniu półwyrobu. Rury z tworzywa sztucznego docięte 8 sztuk. Kawałki, które będą służyć jako wsparcie, długość powinna być rzędu 50-60 cm. Takie preparaty będą potrzebne 4 sztuki. Innym 4 sztuki wymagana długość 35-40 cm. Dwa z nich trafi do dolnego pomostu między nogami. Będą one zapewnić bardziej niezawodną i stabilną konstrukcję. A dwa zorganizuje fotelika.

Długie elementy są połączone w pary. Każda para śrub, skręcone w środku. Powinien dostać dwa szczegóły krzyżowych. Zaczęli razem wzdłuż krawędzi krótkich pozycji. Powinien dostać konstrukcję przesuwną. Łatwość składania (rozkładanie) jest regulowany za pomocą śrub naprężających.

Górnych krótkich wstęgi są ze sobą połączone materiałem (na przykład, plandeki). Powinieneś dostać miejsce. Między dolną parę żeber rozciąga się na wąskiej taśmy tkaniny. Będzie to ograniczenie, które nie pozwala na krzesełko pojawiać.

Krzesło składane na podłożu metalowym

Można również tworzyć własne ręce składane krzesła rybackie na metalowych nogach. Ich konstrukcja jest podobna do poprzedniej postaci. Różnica polega jedynie na zastosowaniu aluminium (lub stal) rur. Należy zauważyć, że ten przykład wykonania będzie miał większą wagę niż rury z tworzywa sztucznego wykonane. Ale w tym samym czasie i niezawodność będą wyższe.

Sam proces wytwarzania jest podobny. Wykroje można przyjmować o tej samej wielkości. Jedyna różnica polega na sposobie mocowania ze sobą poszczególne elementy. Od tego metalu jest trochę ciężej pracować. W obecności narzędzia, większość związków mogą być spawane. Tylko w miejscach przekraczania nogi muszą stać śrub. W przeciwnym razie nie będzie krzesło składane.

Drewniane krzesło na czterech nogach

Jest to kolejna opcja, która pomoże podnieść ręce krzesło składane do wędkowania. Rysunki, przygotowane wcześniej, pomoże określić wielkość i wygląd w pożądanej ilości materiału.

Z drewnianych prętów przygotowanych obrabianego 4, które będą podpory. Obie części są połączone ze sobą w środku skręconych nóg śruby. Powinieneś dostać dwa wykroje, które są nieco podobne do nożyczek. Podłączony pomiędzy obrabianych przedmiotów drewnianych listew. Będą one służyć jako siedzisko. Mogą one być zastąpione przez tkankę.

Dół mostki w postaci belek drewnianych. Oni nie dadzą krzesełko rozwikłać.

Drewniane czworonożny taboret z oparciem

Podobnie, poprzednia wersja może być wykonywana ręcznie składanym krześle dla połowów z tyłu. Aby to zrobić, trzeba będzie zmienić projekt nieznacznie. I będzie to wymagane dla następujących materiałów:

 • Podpory z drewna (2 szt.) długość 91 cm.
 • Podpory wykonane z drewna (2 szt.) Długość 55 cm.
 • Drewniane podpory siedzenia długość 31,5 cm.
 • Sześć desek o różnych rozmiarach siedziska (40h7, 39h4, 36,5h4, 36,5h4, 31h4, 30×4).
 • Drewniana część (40h0,7 cm).
 • Element poprzeczny do łączenia prętów (1 szt. 39h5 cm wielkości i 2 cz. 32h3 o rozmiarze cm).

Zacznij z przygotowaniem podpór. Na ich zewnętrznych części wykonane są otwory na śruby. Na wewnętrznej stronie wzdłuż szyny rowki są długości i głębokości 1,1 cm. Wsporniki są połączone z poprzecznicami. Spoiny są pokryte klejem.

Aby uczynić go bardziej wygodne do siedzenia na krześle, w gar długich słupów wykonanych skos. Deski na siedzisku są połączone z barów przy pomocy kołków i śrub.

trójnożny taboret

Istnieją odmiany krzesłami, które jako wsparcie w sumie 3 stopy. Istnieją również modele dla podobnych rysunków. Krzesło składane do łowienia z rękami zmontowane, więc nawet przy minimalnym koszcie, spodoba się wielu. Oraz ułatwiają. Trzeba mieć następujące materiały:

 • 3 nogi o długości 60 cm (która jest wykonana z drewna prętów o okrągłym przekroju poprzecznym).
 • Kawałek tkanki w kształcie trójkąta (np grubości skóry).
 • Śrubę mocującą pętli.
 • Długa śruba mocująca.
 • Podkładki (3 szt. Mocowania i 3 szt. Wykańczająca).
 • Nakrętki (2 szt.).

W środku prętów ciętych wywiercony otwór. Ten sam otwór wykonany w górnych odcinkach barów. Będą potrzebne do montażu tkaniny na siedzeniu. Zgodnie z nimi w narożach tkaniny przebite otwory.

Dwie nogi połączone długiej śrubie. Na śrubie między nogami należy umieścić na śrubie z pętli. Z pomocą trzeciego ramienia zostanie ustalona.

Do górnej krawędzi nogawek przykręcanych szmatki z ozdobnymi podkładek. Przyłącza się pas materiału, na które będzie ona wygodna w noszeniu krzesełka.

Ten wariant krzesło jest bardzo lekki i kompaktowy. Rozkładowi (zamiar), bez żadnego wysiłku. Pasek ramion umożliwia wygodne w transporcie. Materiały do jego produkcji są dostępne. Jedynym negatywnym – wygoda. Trzy nogi nie dają pożądaną stabilność. Mała siedziba nie w pełni się zrelaksować. A żywotność jest w pytaniu. Tkanina szybko zacznie drzeć na rogach.

wniosek

Jak widać, własnymi rękami, aby krzesło dla prostych rybackiej. Po wybraniu swojego ulubionego modelu, można przystąpić do przygotowania rysunku. Na nim jest obliczenie niezbędnych materiałów i wielkość niezbędnych szczegółów. A następnie wszystkie elementy łączą się.

Wybór modelu i materiału zależy od kilku kluczowych parametrów. Do najważniejszych z nich można uznać za łatwe do wytworzenia, wygodę i komfort podczas użytkowania, wielkości i wagi. Ich kombinacja zależy od osobistych preferencji. W przypadku podróży samochodem, wędkarstwo, można wybrać komfort i zaniedbane lekki. Jeśli jednak dać pierwszeństwo dla pieszych spacerów, najlepiej jest wybrać lżejsze i bardziej kompaktowe modele.