346 Shares 902 views

DWG Viewer – proste rozwiązanie

DWG Viewer jest niezbędna w przypadkach, gdy konieczne jest stale pracować z dokumentacją projektową w formie elektronicznej. Że praca, zamiast rozwijać. Jednym z najbardziej popularnych programów w tym obszarze jest pakiet AUTOCAD niemiecka firma o nazwie Autodesk. Większość jego dokumentów elektronicznych mają rozszerzenie DWG, stąd nazwa tej klasy oprogramowania.

Naturalnie, że pozycja lidera w tej dziedzinie bierze Autodesk. Puściła program DWGTrueView. Ta przeglądarka DWG – jeden z najczęstszych dzisiaj. Ponadto oświadczył ekspansji, jest w stanie otworzyć jak DXF.

Główną zaletą tego programu jest to, że jest napisany przez firmy deweloperskiej, więc ma największą stabilność podczas pracy z plikami klas. Brak wynika również z tego – działa tylko z dokumentami, które są tworzone specjalnie dla tej platformy. DWGTrueView – darmowe oprogramowanie, które można pobrać z oficjalnej strony producenta. W czasie swojego istnienia, program przeszedł głębokie zmiany. Każdego roku, wydała nową wersję, wykonane z pakietu podstawowego. Ona również jest regularnie aktualizowana wraz z wydaniem nowej rodziny systemów operacyjnych Windows. Kolejną pozytywną stroną jest to, aby obsługiwać zarówno 32-bitowe i 64-bitowy system operacyjny.

Drugim najbardziej popularne produkty programowe w kategorii „widza” jest DWG Viewer Free DWG. Ten program innej firmy Brava!, Nie jest ona związana ściśle do AutoCAD. Również rysunki elektroniczne ten pakiet z rozszerzeniem DWG, DXF i DWF, może również otwarte i odnośników CSF. Najnowszy standard opracowany przez firmę z nazwą Informacyjny Graphics. Jest on utworzony w aplikacji, takich jak Net-It. Program ten jest oparty na technologii ActiveX. Taka baza pozwala na wykorzystanie go nie tylko jako samodzielna aplikacja na platformę Windows, ale również jako plug-in do przeglądarki (np Internet Explorer, Netscape i Firefox). Główną wadą tego systemu – jest możliwość, aby wyświetlić tylko rysunki wykonane w starszych wersjach AutoCAD. W najnowszej wersji 2013, niestety, nie jest obsługiwane.

Inna popularna przeglądarka plików DWG – to program firmy z nazwą SolidWorks eDrawings. W podstawowej konfiguracji, produkt ten jest wolny. To jest zupełnie wystarczające dla normalnej pracy z rysunków wykonanych nie tylko w AutoCAD, ale także w SolidWorks, Pro / ENGINEER. Jest bardziej rozszerzona wersja niej (Professional), który jest w stanie pracować z jeszcze większą liczbą systemów projektowych. Ale to nie ma zastosowania do innych programów, takich jak darmowa przeglądarka DWG, jak rozprzestrzenia się na zasadzie bezpośredniej płatności, chociaż zwiększyło funkcjonalność. Główną zaletą tych produktów – większy stopień harmonizacji, która pozwala na jednoczesną pracę z wieloma systemami CAD. Jedyną wadą – niewielki stopień sławy w wyspecjalizowanych kręgów. SolidWorks ale firma stara się zmienić tę sytuację. W tym kierunku są już podjęte pewne kroki.

DWG Viewer – proste rozwiązanie, które pozwala bez problemu współpracuje z dużą ilością dokumentacji projektowej.