536 Shares 3825 views

Kirch – luterański kościół … Co to jest?

Kirchen zasadzie nazywa luterański struktur rytualnych. Ale to nie jest przypadek. Słowo niemiecki Kirche odpowiada rosyjskiej koncepcji „kościoła”. W Nowym Testamencie jest osadzony specjalnego znaczenia – kościół (Kirch) można nazwać jako struktury i wspólnoty lub zgromadzenia ludzi bez zabarwienia religijnego.


Kościół, budynek składa się z trzech rodzajów budynków: kaplica (kaplica), Kościół i katedry. Kaplica – oddzielny budynek zbudowany dla szczególnych potrzeb. Kościół – główny budynek parafii. Między nimi nie ma różnic liturgiczne – wszystkie ceremonie, rytuały, sakrament może odbyć się w kaplicy, w kościele.

Wnętrze kościoła

Kościół, zbudowany w tradycyjnym stylu, podzielony na części, typowych chrześcijańskich miejsc kultu. Obecnie taki podział w budowie kościoła może brakować. Urządzenie budynków, każdy z tych różnic nie może być przeszkodą dla tej usługi. Co znajduje się kościół luterański? Tradycyjnie, budynek składa się z kilku części:

  • Weranda – przestrzeń, w której obiekty pomocnicze to biblioteka, łazienka, garderoba, pomieszczenie do przyjazdu pracowników itp Nad gankiem zazwyczaj zlokalizowane wież, które służą jako dzwonnice …
  • Chóry – przestrzeń nad wejściem, gdzie znajduje się ciało.
  • Nave – główną część budynku dla zgromadzenia. Dla nich istnieją specjalne ławki lub zwykłe krzesła – to nie ma znaczenia. Ale naprzeciw ołtarza podczas licznych procesjach otwór przelotowy.
  • Ołtarz – tradycja w kościele luterańskim, nawrócił się na wschodzie. Zwykle jest to wzniesienie, na którym krzyż lub krucyfiks. Za ołtarzem są ozdobione malowidłami i witrażami na temat Ewangelii. Może to być obraz z natury lub po prostu okno. Kirch – kościół, miejsce kultu. W związku z tym, po stronie ołtarza znajduje się ambona.

nazwy Kirch

  • Kościół może być wywołana przez nazwę dzielnicy, ulicy lub miasta, w którym się znajduje.
  • Nowoczesne luterański kościół zwany nazwiska ważnych pojęć chrześcijańskich. Na przykład, Kościół Odkupiciela.
  • Nazwy Pamięci – w luteranizm nie istnieje instytucja świętych, dlatego Kościół jest powołany w pamięci przywódców kościelnych i władców. Na przykład, Luterański Kościół Louise (w pamięci królowej Prus) w Kaliningradzie.
  • Kirch mogą nosić nazwę sprzed reformacji. Zazwyczaj jest to najważniejsza osoba w Nowym Testamencie, albo imiona świętych. Na przykład, Lutheran Church of St. Paul w Odessie.
  • Nazwa kościoła, w zależności od przynależności etnicznej parafian. Na przykład niemiecki kościół.

Początki Kościoła luterańskiego

W październiku 1517 augustiański mnich i profesor Martin Luter opublikował 95 tez. Więc nie była cała doktryna, różni się od dogmatów Kościoła Katolickiego. Co początkowo miało na celu zmiany ostatecznie doprowadziły do powstania nowego kościoła.

Kirch w pierwotnym znaczeniu – to nie tylko budynek, ale także wspólnota wierzących. Po reformacji kościół ewangelicko-luterański (Luterański) występuje wszędzie w Niemczech, Szwecji, Finlandii, od XVI wieku. Później luterański silniejszy na północy Niemiec, w Inflantach. Zaczyna się powszechne budowę budynków dla kultu.

Dziedzictwem Krzyżakami

Obwód Kaliningradzki jest bardzo zachowane Kirch ten czas. Ponadto dziedzictwo państw niemieckich były niemiecki Kościół wcześniejszego okresu. W tym obszarze, pierwszy kościół pojawiła się w XIII wieku. Krzyżacy w 1256 roku założył Kirch Shtayndamm, pięć lat później – Porkshen Kirch, w 1288 – Kirchen MENDELEYEVO Microdistrict. Ponad 60 Kościół, zbudowany przez Krzyżaków, zachowana obecnie na terytorium Obwodu Kaliningradzkiego.

Krzyżacy, a także położył zamek Königsberg. Kościół, biblioteka, recepcja, zamkowa wieża, schronienie, apartamenty królewskie, owies Tower – części składowe dawnej świetności. Nazwa zamku dał nazwę miasta budowana jest w pobliżu murów zamku. Konigsbersky Castle – starożytne zabytki miasta. W 1967 r, pozostała konstrukcja ścian wysadzono. Którzy zdecydowali się go przywrócić.

Dziedzictwo Prus Wschodnich

Od XIV wieku, z powstawaniem miast niemieckich na terytorium Prus Wschodnich, zaczął wszędzie i budowa kościołów katolickich. 120 Kirch przetrwał do chwili obecnej.

katedra

Pierwsza katolicka katedra została zbudowana w 1380 roku. Stopniowo, katedra odbudowana i podpisze wewnątrz freski. Kirch – jest centrum życia parafialnego. Tak więc, podczas katedry Zakonu został podzielony na 2 części: jedna modlili się rycerze w drugiej – zgromadzenia.

Wkrótce obok katedry wzrosła budynek uniwersytecki, biblioteka z unikalnej kolekcji książek i rękopisów. Na jego wieży umieszczono zegar uderzające, później katedra została przywrócona i zainstalowano nowy narząd.

Dziś we wspólnocie katolickiej Kaliningrad jest niewielka. Dlatego zdecydowano, aby katedry rodzajem środkowej świątyni, gdzie będą się modlić obok przedstawicieli różnych wyznań. Teraz w katedrze nabożeństwa wydawane są protestanci, prawosławni i katolicy. Organizować koncerty i konkursy Organowej i muzyki klasycznej.

Kościół w Judytach

Kościół w Judytach – jest to prawdopodobnie najstarszy budynek w Kaliningradzie, która mogłaby uratować. Rok budowy – 1288. Na uwagę zasługuje kościoły katolickie, które od wieków przychodzą tu tłumy pielgrzymów. Pod koniec XIV wieku zbudowano dzwonnicę z dwoma dzwonami, wykonane jasne i bogate freski wewnątrz kościoła są starożytne rzeźby pruskie – „Madonna na półksiężyc”, który jest uznawany za wielkich cudów i uzdrowień.

Kirch pozostał praktycznie nietknięty po wojnie niemieccy mieszkańcy przeprowadziła usługę aż do 1948 roku. Ale budynek został całkowicie zniszczony przez emigrantów z ZSRR. Na początku 1980 roku w celu ochrony przed zniszczeniem przyciągania, Kirche powrócił do Kościoła prawosławnego. Teraz tutaj jest kobiecy Klasztor St. Nicholas.

Atrakcje w XIX-XX wieku

Zabytkowy budynek z Kaliningradu – kościół ewangelicki królowej Ludwiki. Na cześć królewskiej został zbudowany w 1899 roku. W latach 60. władze planowane do rozbiórki budynku, ale został uratowany, montażem budynku w teatrze lalek.

Katolicka kaplica Św Wojciecha został zbudowany w 1904 roku. 30 lat później został dołączony do budynku z oknami okrągłymi i przebudowano ołtarz. Kaplica otrzymała status kościoła. W czasie wojny, załączony część została uszkodzona i rozebrany, aw starej części kościoła opadnie firmę protetyczną. Obecnie budynek jest siedzibą administracji Instytutu Badawczego.

Sagrada Familia kościół został zbudowany w 1907 roku. Według architekta, Kirk katolicki miał być dom rodzinny dla zgromadzenia, gdzie panował duch miłości chrześcijańskiej. Nie przeprowadzono tylko obrzędy chrztu i ślubu. Podczas II wojny światowej kościół był gruntownie uszkodzone i stopniowo niszczone. W 1980 roku, po długiej odbudowy Regionalne Towarzystwo Filharmonii otwarto tam. Ustaw czeskie organy z 3600 rurach.

Katolicki Kościół luterański św założona w 1931 roku. Budynek miał trzy piętra w wieży i owalnym dachem. Podczas II wojny światowej kościół luterański poniósł nieznacznie, a po wojnie, a następnie umieścił Railway Club. W 1969 roku budynek został przebudowany i umieścił go w magazynach znajdujących się tam w tej chwili.

Kirch, działając teraz jak cerkwie

Ponarth-Luterański Kościół Luterański – to najpiękniejszy budynek w stylu gotyckim. Został zbudowany w 1897 roku kosztem lokalnego browaru, mieszkańców i dotacji rządowych. Luterański kościół dał ciała społeczność żydowską miasta. Kult rachunek kosztów prawie nie uszkodzony w czasie wojny. Po wojnie, z wieży kościoła została usunięta, a pokój był wykorzystywany jako miejsce do przechowywania. W 1991 roku budynek został podany do Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, a teraz jest to cerkiew Narodzenia Najświętszej Dziewicy.

Rosenau luterański kościół został założony w 1914 roku. Ale z powodu wojny (First World) budowa świątyni musiała zostać zawieszona. W 1926 roku rozpoczęto budowę kościoła została zakończona. Podczas kościoła luterańskiego Druga prawie nie cierpiał i był wykorzystywany jako magazyn. 25 lat temu budynek został podany do Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, a teraz tutaj Cerkiew Matki Boskiej.

Luterański Kościół Krzyża został zbudowany i konsekrowany w 1933 roku. Podczas wojny otrzymała drobne uszkodzenia, a po II wojnie światowej budynek był sklep. W 1988 roku budynek został podany do Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, konsekrowany w 1994 roku, dziś jest to Sobór Święty Krzyż.

Ostatnim miejscem kultu, który Niemcy wybudowali w Królewcu, był luterański Kościół Chrystusowy. Zbudowali go w obszarze roboczym bez dodatków i upiększeń. Budynek powstał w 1937 roku. Kościół może być 720 osób na raz. Po wojnie budynek przystosowany dla Domu Kultury. Budynek został przekazany ROC, jednak, zgodnie z menedżerów, a tutaj będzie działał klub.

Istniejące luterańskie i katolickie kościoły

Teraz w Kaliningradzie w Kościele katolickim przyjeździe 2: Świętej Rodziny i św Wojciecha. Budowle sakralne zostały zbudowane w 1991 i 1992 roku. „Caritas Zachód” Centrum katolicki otwarty również w 1992 roku. Działa w mieście i gałęzi Catholic College.

Ewangelicki Kościół Luterański w mieście reaktywowana dopiero w 1991 roku. Luteranie zbierają się w budynku kościoła na Prospekt Mira. Mają też prepozyturze (dzielnica kościół), w którym zarejestrowany misja „Światło ze Wschodu”.

Co znajduje się kościół luterański? Do czasu reformacji kościół luterański kościół nazywany w niemieckich ziem. Niemcy – miejsce narodzin reformacji. Po tym, jak katolicy i luteranie byli nazywani Kirche (kościół) budynek, w którym spotkać się na nabożeństwa. Kirchen teraz nazywa Kościół luterański i trochę po niemiecku. Dla katolików to samo, w zależności od kraju, może to być kościół lub parafię. Na przykład dla mieszkańców Białorusi, Czech, Polska, Słowacja Kościół katolicki – to kościół.