650 Shares 4492 views

Esteban Cambiasso: Road to Glory

Esteban Cambiasso – jeden z plejadą utalentowanych piłkarzy argentyńskich, talent piłkarski jest w pełni otwarty na kontynencie europejskim.

Urodził się 18 sierpnia 1980 roku w Buenos Aires. Podobnie jak wszystkie argentyńskie chłopcy z tamtych czasów, Esteban od rana do nocy goni piłkę na podwórku nadzieję zdobyć najlepszych bramkarzy na świecie.

Madryt „Real”

„Juniorzy” jako uczeń słynnej Akademii Esteban jest już w wieku 16 lat udał się do zdobycia mistrzostwa Hiszpanii. W tym kraju, zaczął grać dla zespołu chłopców w różnym wieku „Real Madryt”.

Jednakże, Esteban Cambiasso i nie udało się dostać do głównego zespołu Klubu Madrycie, aw 1998 roku został zwrócony z powrotem do ojczyzny – do dzierżawy praw „indepedente”, gdzie w 2001 roku przeniósł się do „River Plate”, stając się mistrzem Argentyny.

W 2002 roku trenerem „prawdziwy” zdecydował, że chce się widzieć jako część jego drużyna, która zdobędzie młody zawodnik Esteban Cambiasso. Zdjęcie zrobione w tym samym roku, jako „królewski” klub wygrał Superpuchar Europy, z dużą zasługę w tym zwycięstwie należy do argentyńskiego gracza.

W piłce nożnej w przyszłym sezonie w ramach tego samego „Real” zdobył mistrzostwo Hiszpanii, jak również biorąc Puchar Interkontynentalny. Jednakże, ze względu na obecność w zespole kilku pomocników najwyższej klasy, Cambiasso rzadko z pierwszym składzie „prawdziwego”. zespół zarządzający, postanowiono nie przedłużać umowy z Argentyny, który zakończył się ostatni dzień czerwca 2004 r.

Przejście do „międzykomórkowych”

W lipcu 2004 roku, Esteban Cambiasso postanowili zaprosić do swoich szeregach włoskiej „Inter”, dobry, bo nie muszą płacić lir, gdy gracz jest w stanie wolnym agentem. Umowa została zawarta bezpośrednio przez 4 lata, a następnie porozumienie o współpracy przedłużony kilka razy w sumie do końca czerwca 2014 r. Okres ten można nazwać złotą dla samego gracza i dla swojego nowego klubu.

W dużej mierze dzięki Cambiasso, w „Inter” został zwycięzcą Ligi Mistrzów sezonu 2009/2010, Puchar Świata dla zespołów klubowych, wygrał trzy razy i Superpuchar Włoch, a także stał się Scudetto pięciokrotny.

Po upływie Milanese kierownictwa kontraktu postanowił nie przedłużać współpracę z odtwarzaczem już wieku, przynosząc Cambiasso ponownie na zasadzie wolnego transferu w 2015 roku, wchodzi greckiego „Olympiakos”.

Argentyna squad

Piłkarz Esteban Cambiasso, którego biografia jest ozdobiony tytuł mistrza świata wśród zawodników do 20 lat, zadebiutował w reprezentacji Argentyny 20 grudnia 2000 roku w meczu z meksykańskiego zespołu.

W drużynie narodowej piłkarza swojego kraju zazwyczaj działa na pozycji pomocnika i wybiera koszulkę z numerem piątym gry. W sumie dla Argentina Cambiasso spędził 52 gier, w których 5 razy uderzyć rywali bramy.

Główne osiągnięcia gracza

Przemawiając na poziomie klubowym, Esteban Cambiasso osiągnął imponujące wyniki:

  • Argentyna w 2002 roku stał się mistrzem.
  • W 2003 roku, razem z „Real” zdobył mistrzostwo i Puchar Hiszpanii, zdobył Puchar Interkontynentalny i Superpuchar Europy.
  • Stał się mistrzem pięciokrotny Włochy z rzędu od 2006 do 2010 roku.
  • W 2005, 2006 i 2010 roku zdobył Superpuchar Włoch.
  • Wygrał zwycięzcę Ligi Mistrzów UEFA w sezonie 2009/2010.
  • Zdobył Klubowe Mistrzostwa Świata w 2010 roku.

W reprezentacji Argentyny różnych grup wiekowych:

  • W 1997 roku został mistrzem świata wśród zawodników, którzy nie ukończyli 20.
  • Dwukrotnie zdobył tytuł w południowoamerykańskiej reprezentacji Argentyny U-19 w 1997 i 1999 roku.
  • Brał udział w finale Pucharu Konfederacji 2005.

Ponadto Cambiasso dwukrotnie wybrany najlepszym graczem w Mediolanie „Inter” w wyniku fanów głosujących w 2005 i 2006 roku, który służy jako dowód szacunku i uznaniu zasług wśród zapalony piłkarz włoskich kibiców.