96 Shares 9877 views

Franczyza "Epoka lodowcowa": postacie i ich charakterystyka

Jednym z najbardziej popularnych bajtów naszych czasów jest "epoka lodowcowa". Postacie tej animowanej franczyzy podbiły małe widzów i ich rodziców na pierwszy rzut oka. Kim są: bohaterowie epoki lodowej?

"Epoka lodowcowa" (rysunek): znaki. Mamont Manny

Głównym bohaterem filmu animowanego jest niekomunikatywny, ale strasznie "właściwy" i przyzwoity mamut Manfred. Za okaleczą maską Manny ukrywa swą czułość i życzliwość, a także wielki smutek, który musiał zmęczyć, ponieważ raz ludzkość zabiła rodzinę.

Manny zawsze czuje się odpowiedzialny za tych, których "oswoił". Pomimo faktu, że leniwy Sid od samego początku przyniósł mu jeden uraz, mamut nadal go chronił i ratował go przed niebezpiecznymi sytuacjami. W kolejnych częściach Manny znalazł żonę i mieli córkę.

"Epoka lodowcowa": nazwy postaci. Sloth Lover Sid

Sloth jest główną gwiazdą "epoki lodowej". Bez tego zabawnego i bardzo zabawnego charakteru, franczyza prawie nie odniosłaby takiego sukcesu.

Sid jest uciążliwy i gadatliwy. Za minutę wyda milion słów, więc nawet jego rodzina nie mogła tego wytrzymać. Po tym, jak krewni porzucili leniwego leniwca na łaskę losu, położył się u Manny'ego, a para nie uczestniczyła w życiu. Sid jednak pozostał kompleksem o rodzinie – starał się pozbawiać wszystkich nowych krewnych. Więc jego "wychowankowymi" dziećmi były trzy dinozaury.

Saber Tooth Tiger Diego

Diego pojawia się w pierwszej części filmu animowanego "Epoka lodowcowa". Postacie Manny'ego i Sid'a spotykają go w pobliżu ludzkiej osady, kiedy zdecydują się zabrać zagubione dziecko i zabrać go do "paczki". Od samego początku Diego zamierzał zająć szpiega i mamuta w zasadzce, wybrał dziecko i zabił innych podróżnych. Ale po drodze głównymi bohaterami stały się przyjaciółmi, więc Diego uratował ich i stał się regularnym uczestnikiem komicznego trio.

W kolejnych częściach Diego spotyka tę samą odważną i niezależną tygrysię i zaczynają romans.

Białka zębate

Kolejną "dekoracją" filmu jest głupia wiewiórka szabla. Centrum jej wszechświata jest żołądź. Za sobą ściga świat o wybrzuszonych oczach. To właśnie z powodu żołądź zaczyna się kłopoty: przesunięcia tektoniczne, globalne ocieplenie, trzęsienia ziemi i inne klęski żywiołowe.

W trzecim kreskówce, Scrat ma partnera – żeński wiewiórka szabla o imieniu Scratti. W przyszłości wszyscy hańbą, którą tworzą i wciąż nie mogą się zgodzić, kto będzie miał tę żonę.

Mamontich Elly

Jakie są nazwy bohaterów "epoki lodowej" z pierwszej części, posortowaliśmy ją. W drugiej części głównej firmy dołącza się do innego mamuta – dziewczyny Ellie.

Ellie i Manny to ostatnie mamuty na Ziemi. Ponieważ rodzice Ellie zmarli wcześnie, została wychowana przez dwie komiczne opossy. W wyniku tego zwierzę poważnie wierzyło, że należy do klasy oposów i przez długi czas prowadziło ten sam styl życia. Zwłaszcza komiczny wyglądał, jak Ellie wisi na gałęzi drzewa do góry nogami.

Ellie jest bardzo towarzyska i emocjonalna. Od razu przywiązała się do nowych przyjaciół, zwłaszcza Manny'ego. W finale drugiej części, ostatnie dwa mamuty na Ziemi stają się małżonkami. I trochę później mają córkę, Peach.

Duet oposów

Kreskówka "Epoka lodowcowa", której postacie są dobrze znane zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, nie byłyby tak ironiczne i wesołe, gdyby nie duo oposów.

Oposy to naprawdę istniejące zwierzęta, w przeciwieństwie do wiewiórki szablowej, która została wymyślona przez twórców franczyzy. Crash i Eddie odznaczają się humorystycznym poczuciem humoru, bezczelnością, a także chuligaństwem. Manny od początku nie był zadowolony z takich "krewnych" Ellie. Ale Crash i Eddie rzeczywiście kochali i dbali o mamuta, więc z ich obecnością w "paczce" musiała przyjąć.

Wraz z narodzinami Peach obaj oposy uspokalił się nieco i zwracali uwagę na małego mamuta.

Mamut brzoskwiniowy

W filmie "Epoka lodowcowa" Manny i Ellie stworzyli rodzinę, a potem zostali rodzicami pięknej dziewczyny o imieniu Peach.

Narodziny dziewczynki przyniosły odrodzenie w towarzystwie głównych bohaterów – cała uwaga została przeniesiona do dziecka. Szczególnie powyżej Peacha, ojciec, Manny, trząsł się. Z biegiem czasu mamut dorastał w piękną, młodą damę, która zaczęła się zła, gdy była zbyt zasłonięta. Po raz pierwszy w życiu zakochała się w Peach, a jej wybrana nie była najlepszym przedstawicielem rodziny mamuta.

Mole Luis

Koczek o imieniu Luis pojawił się dopiero w czwartym filmie z serii. Jest bliskim przyjacielem Peacha. Jak często się zdarza, dziewczyna nigdy nie brnęła za Luis. Jednak nie powstrzymało to Luis przed zazdrości o Persika ukochanemu Ethanowi.

Mała dzielna Louis ze względu na "damę serca" była gotowa walczyć z kimkolwiek – nawet z kapitanem piratów Gatt! Jednak ten charakter i pozostał bohaterem tylko czwartej serii – w piątym filmie, Louis nie uczestniczy w przygodach głównych bohaterów.

Inne postacie

W animowanej serii "Epoka lodowcowa" postacie zmieniły się z filmu na film. Przez 14 lat istnienia franczyzy, przygody głównych bohaterów wzięły udział: szelgowa tygrysica Shira, denerwująca babcia Sida, głupie bronotia Carl i Frank, leniwce Jennifer i Rachel i wiele innych zwierząt.

W lipcu 2016 r. Na dużych ekranach będzie piąty film animowany o nazwie "Zderzenie jest nieuniknione". W tej części będzie jeszcze więcej nowych i komicznych znaków.