500 Shares 7172 views

Szklarnia plastikowych butelek z własnymi rękami. Szklarnia z plastikowych butelek: klasa mistrzowska

Krajowe uprawy warzyw w rolnictwie ciężarowym to nie tylko ekscytująca działalność na terenie podmiejskim, ale także doskonały sposób na uzupełnienie budżetu. Aby uprawiać warzywa, jagody i inne uprawy, użyj otwartych struktur szklarniowych i gruntowych. Ostatnia opcja jest uważana za najczęstszą. Na przykład szklarnia wykonana z plastikowych butelek może być produkowana niezależnie, co pozwoli zaoszczędzić znaczne wydatki finansowe na wstępnym etapie działalności.


Zalety tego projektu

Szklarnia wykonana z plastikowych butelek ma kilka zalet. Po pierwsze, jest tanie w budownictwie. Po drugie, aby to zrobić, nie musisz posiadać wiedzy w tej dziedzinie. Możesz po prostu porozmawiać o tym z doświadczonymi rolnikami.

Inne cechy konstrukcyjne

Niektórzy mylnie uważają, że szklarnia wykonana z plastikowej butelki nie ma długiego okresu używania. To nie tak. Konstrukcja jest o kilka lat starsza od standardowych szklarni, które są zbudowane z folii polietylenowej.

Szklarnia z plastikowych butelek:

 • Używane przez 3-5 lat;
 • Ekonomiczne w budownictwie;
 • Można łatwo zamontować i zdemontować;
 • Nie wymaga solidnej podstawy;
 • Doskonale utrzymuje ciepło wewnątrz;
 • Ma dobrą zdolność do przenoszenia światła.

Należy zauważyć, że promienie słoneczne nie będą miały niekorzystnego wpływu na rośliny wewnątrz szklarni, ponieważ są utrzymywane przez gęstą strukturę plastiku.

Kiedy mogę używać szklarni butelek

Istnieje kilka opcji korzystania z tego projektu. Może pracować nie tylko latem, ale także wiosną i jesienią. Z powodzeniem produkuje system ogrzewania i zapewnia dodatkowe oświetlenie, jeśli lekki dzień już się zacznie spadać.

Szklarnia wykonana z plastikowej butelki będzie miała tą samą wytrzymałość co konstrukcja z polietylenu.

Jaki jest projekt tego szklarni

Po pierwsze, warto rozważyć, że żaden projekt cieplarniany nie może być zainstalowany bez pewnego fundamentu. Jeśli wykonano szklarnię wykonaną z plastikowych butelek, konieczne jest wykonanie ramy wstępnej. Może być wykonany z różnych materiałów. Dziś jest ich wiele. Następnie cała konstrukcja jest pokryta dachem.

Koniecznie, jeśli szklarnia plastikowych butelek jest wykonana przez siebie, konieczne jest wykonanie w konstrukcji skrzydła okiennego.

Funkcje wentylacji w szklarni wykonanej z plastikowych butelek

Ponieważ w strukturze plastycznej masy powietrza nie krążą bez wyraźnego wpływu, rośliny nie otrzymują wystarczającej ilości tlenu. Z tego rosną źle.

Okna mogą mieć dowolną wielkość.

Miejsca umieszczenia okien szyby w szklarni:

 • Na dachu;
 • Na ścianie od góry (pod dachem).

Także jako otwór można wykorzystać drzwi wejściowe do szklarni. Ale aby je otworzyć przez długi czas, szczególnie zimą, nie jest zalecane. Może to uszkodzić rośliny uprawne .

Zasady umieszczania listew wentylacyjnych opierają się na fakcie, że powietrze, które jest dobrze podgrzane, rośnie i gromadzi się tam. Aby doprowadzić go na ulicę, musisz otworzyć otwory na dwa sposoby:

 • Podręcznik;
 • Automatycznie.

Metoda ręczna jest jasna dla wszystkich. Automatyczne otwieranie szafek wentylacyjnych odbywa się za pomocą specjalnego wyposażenia zainstalowanego w szklarni. Warto też zamontować czujniki wilgotności i nasycenia tlenem. Z tych wskaźników wynika, że częstotliwość wentylacji szklarni zależy.

Jakie butelki można wykorzystać do budowy szklarni

Zawsze tworzy dużą liczbę sporów, takich jak szklarnia plastikowych butelek. Jak to zrobić i co jest lepsze? Są dwie opcje:

 • Używaj standardowych, pełnych plastikowych butelek;
 • Wytnij je i wyrównaj.

Jest to całkiem prosta szklarnia wykonana z plastikowych butelek. Rady dla właściciela latem polegają na tym, że aby zastosować to konieczne jest tylko butelki 1,5-2-litrowe. Przy dużej pojemności plastikowe pojemniki będą trudne do wycinania i spłaszczania.

Jak wyrównać plastikowe butelki

Więc jeśli chcesz początkowo wyrównać butelki, musisz je wyciąć prawidłowo. Zostało to zrobione w następujący sposób:

 • Przeciąć szyję i dolną część butelki;
 • Środek jest cięty z jednej strony pionowo.

Wytnij dno i szyję butelki na wyraźnych liniach połączeń materiału. Są widoczne na powierzchni.

W rezultacie prostokąty powinny pojawić się od środka butelki. Rzucają się w rolkach 20-40 sztuk i stopniowo zaczynają się wyprostowywać. Możesz je umieścić pod prasą. Dna i szyja nie używają.

Etapy produkcji konstrukcji cieplarnianej wykonanej z plastikowych butelek

Często pojawiają się pytania, jak prawidłowo wykonana jest szklarnia z plastikowych butelek. Dyskusja może trwać kilka godzin. Warto początkowo zrozumieć, że konieczne jest zaprojektowanie projektu. W oparciu o swoje parametry już wykonują odpowiednie obliczenia dotyczące ilości materiału.

Po zakończeniu projektu tworzona jest fundacja. Następnie – do struktury ramy. I w ostatnim etapie budują dach.

Podstawy szklarni

Struktura szklarniowa wykonana z plastikowych butelek wyróżnia się łatwością. Z tego powodu ziemia może być:

 • Cegła;
 • Pianka;
 • Drewniane;
 • Monolityczne i tak dalej.

Ostatnią wersję fundamentu szklarni służy do budowy konstrukcji w nadchodzących latach lub w przypadku jej późniejszego zastąpienia bardziej praktyczną wersją szklarni lub szklarni.

Podstawa jest zainstalowana na ziemi. Możesz wykopać trochę cegły, pianki lub deski. Wszystkie elementy takiej konstrukcji muszą być połączone ze sobą.

Cegła z cegłą związana jest konkretnym roztworem. To samo dotyczy bloków piany. Drewniane deski mogą być połączone paznokciami z długimi nogami lub przykręcane ze sobą specjalnymi śrubami.

Wytwarzanie tuszy

Rama oparta jest na dowolnej szklarni wykonanej z plastikowych butelek. Klasa Master w tej kwestii może pokazać, że rama wykonana jest z kilku rodzajów materiałów:

 • Drewno;
 • Rury z tworzyw sztucznych.

Najbardziej praktyczna i niezawodna jest drewniana rama. Zaleca się profesjonalistów, aby pokryły ją warstwą farby zaraz po zakończeniu budowy. Będzie to okazja do ochrony struktury materiału przed przenikaniem wilgoci, przez co utrzymuje ją przez długi czas.

Rury z tworzyw sztucznych są również trwałe. Tylko jeśli drewno można łatwo znaleźć, będą musiały być zakupione. To dodatkowe koszty. Jeśli chodzi o takie działania, niektórzy rolnicy ciężarówek są niezdolni do pracy. Plastikowa rama jest mocowana specjalnym spawaniem tworzywem sztucznym.

Dokonywanie dachu cieplarnianego

Na dachu szklarni wykonanej z plastikowych butelek mogą znajdować się:

 • Sanie;
 • Gable.

Są to dwa najczęstsze opcje. Konstrukcja dachu oparta jest również na unikalnej ramie.

Wybierz materiał do budowy ramy dachowej szklarni, w oparciu o techniczne właściwości materiału, z którego wykonana jest podstawowa rama. Oznacza to, że rama szklarni jest wykonana z tworzywa sztucznego, a następnie rama dachu musi być również wykonana z tworzywa sztucznego. Podobnie z drewnem. Łatwiej będzie więc przymocować wszystkie elementy konstrukcji.

Jako materiał dachowy można używać plastikowych butelek lub folii polietylenowej. Specjaliści zalecają wybór tej ostatniej opcji, ponieważ film jest łatwo montowany i demontowany, jeśli jest to konieczne.

Na plastikowej ramie film jest zapinany plastikowymi klipsami. Na drewnianych – specjalnych śrubach z dużymi kapeluszami.

Budowa ścian szklarni

Mocowane plastikowe butelki są dość proste. Do tego celu użyj kleszczy metalowych. Są podgrzane gazem. Wypełnij prostokąty z butelek wcześniej. Są trzymani na skrzyżowaniu. Tworzywa sztuczne topnieją i wiążą.

Wzmocnij uzyskane płótno za pomocą prostego zszywacza konstrukcyjnego. Często można spotkać instalację plastikowej szmatki z drewnianą deską i paznokciami. Każdy ogrodnik wybiera dla siebie wygodniejszy sposób.

Jak zbudować szklarnię pełnych plastikowych butelek

Ta metoda jest prostsza niż poprzednia. Wykorzystuje tylko całe plastikowe butelki o tej samej objętości. One pasują do siebie. Wszystkie muszą być wypełnione powietrzem. Pierwsze rzędy butelek wypełnione są piaskiem. Zapewni to stabilności struktury.

Zszywaj wszystkie elementy konstrukcji specjalnym klejem na plastik. Rama takiej szklarni nie może być wykonana, ale podstawa jest nadal potrzebna. Dach pokryty jest folią polietylenową. Chociaż butelki są tak silne, że można zastosować i poliwęglan o strukturze plastra miodu o małej grubości. Ta konstrukcja nie będzie się obawiać wiatru i innych zjawisk pogodowych i klimatycznych.