587 Shares 7400 views

Woskowiny dzieci, jak usunąć? porady lekarzy

Siarka jest przeznaczony do ochrony jamy ucha wewnętrznego poprzez wnikanie różnych zanieczyszczeń i bakterii. Przy awarii podczas jego wydalania utworzona woskowiny. U dzieci, takie zjawisko jest powszechne i powoduje utratę słuchu. Można pomóc dziecku w domu lub skorzystać z pomocy lekarskiej. Aby uniknąć ponownego wystąpienia problemu, konieczne jest, aby dowiedzieć się przyczyny jej występowania.

Dlaczego wosk?

Ucho ludzkie jest tak usytuowane, że zawartość siarki w nim jest wytwarzana w sposób ciągły. Substancja ta jest substancją składa się z martwymi komórkami naskórka wyściełający wewnętrzną kanału słuchowego i tajne uwalniany siarkę i gruczołów łojowych. Głównym celem woskowiny – ochrona słuchowego przed bakteriami, grzybami, wirusami, obcych cząstek i pyłu.

Normalnie jest on wyświetlany na własną rękę. Jeżeli proces jest uszkodzony, siarki zaczyna gromadzić się zagęszczać. Prowadzi to do powstawania korków, które nie tylko nieprzyjemne, ale mogą powodować rozwój procesu zapalnego.

Przyczyny woskowiny

Gęste stężenia siarki w kanale słuchowym zazwyczaj występuje u dzieci. Przyczyna leży w błędnej zwykle higieny ucha. Mimo wszystko, większość rodziców to odbywa się za pomocą wacików, które nie zostało oczyszczone, ale raczej jest wciśnięty w głąb siarki tworząc siarki zatyczki do uszu.

U dzieci, zatyczka posiada solidną strukturę i jasnobrązowy kolor. Nie staraj się je odzyskać siebie, przy wykorzystaniu środków pod ręką. To może tylko zaszkodzić dziecku. Podobny problem musi najpierw zwrócić się do audiologa, który wyłoni najlepszą opcją oczyszczenia przewodu słuchowego. Aby zapobiec ponownemu powstawaniu stężenia siarki w dzieci, ważne jest, aby wykluczyć następujące wyzwalacze:

 • powstawanie woskowiny może nadmierne wydzielanie gruczołów na tle nadmiernych kanałów higieny ucha;
 • zbyt suche powietrze w pomieszczeniu, w którym dziecko może również spowodować uszczelnienie siarki w uszach;
 • przedostawaniu się wody do ucha;
 • częste infekcje ucha – jeszcze jeden powód zjawiska patologicznego;
 • choroby skóry (zapalenie skóry, egzema) może powodować zwiększone wydzielanie gruczołów w kanale słuchowym.

Woskowiny u dzieci występują często, ze względu na cechy anatomiczne struktury przewodu słuchowego. To nie jest chorobą i nie wymaga leczenia. W tym przypadku, po prostu trzeba zwrócić większą uwagę na praktyki higienicznej.

W okresie dojrzewania, występowanie zatorów często związane z rozszerzonymi słuchawkach zużycia uniemożliwiających naturalną samooczyszczania przewodu słuchowego.

objawy

Na początkowym etapie ich własnych w celu identyfikacji powstawanie korka niemożliwe. Należy jednak zwrócić uwagę na stan dziecka. Częstą przyczyną utraty słuchu staje się dokładnie siarkowy korek. U dzieci, nie może powodować dyskomfort, ale dorośli powinni zwrócić uwagę na to, co dziecko pyta, czy nie reaguje na leczenie.

Dramatyczna utrata słuchu obserwowano, gdy woda dostaje się do kanału słuchowego. Po wystawieniu na działanie wilgoci zaczyna wzrastać klastra siarki i całkowicie zamyka wylot. Dziecko może skarżyć się na bóle głowy, szumy uszne nieuzasadnione, nudności. To sugeruje, że woskowina zderzanie zakłóca narządów przedsionkowych.

Dziecko wtyczka siarkowy: co robić?

Wykryć wtyczki siarkowy może być tylko specjalistą, który zadecyduje o sposobie leczenia. Skutecznym sposobem jest płukanie przewodu słuchowego. Procedura może być dokonana jedynie przez lekarza laryngologa. W celu przeprowadzenia manipulacji używane furatsilina ciepłego roztworu, który w strzykawce (bez igły) i wstrzykuje się pod ciśnieniem do ucha.

Podczas słuchowego koniecznie wyrównać procedur. Aby to zrobić, należy pociągnąć małżowinę uszną do tyłu iw dół, gdy pranie zrobić dzieci, iz powrotem oraz w górę – jeżeli procedura pokazuje starszych dzieci. Aby całkowicie wypłukać siarkowy korek dziecko potrwać kilka razy, aby zobaczyć urząd się ze specjalistą. W niektórych przypadkach, gdy bardzo gęste akumulowanie siarki lekarze zalecają wstępnie zmiękczenie rury za pomocą nadtlenku wodoru, które kilka kropli zaszczepionych w kanałach uszu.

metody domowe

Należy pamiętać, że aby pozbyć klastrów siarki w uszach dziecka w domu bez uprzedniego skonsultowania się ze specjalistą jest bardzo niebezpieczne. Istnieje ryzyko uszkodzenia błony bębenkowej. Jak wyjąć wtyczkę siarkowego w dziecku, a nie zaszkodzić? Lekarze zalecają stosowanie specjalnych leków, które są zakopane w przewodzie słuchowym. Zabronione jest stosowanie metod mechanicznych wydobywania woskowiny!

Innym sposobem jest zapewnienie wysypiskowego nadtlenku wodoru. Dla procedury należy wykonać tylko 3% roztworu. Wyższe stężenie może powodować oparzenia skóry słuchowego.

Zapisać dziecko od woskowiny można stosować specjalne świece do uszu. Do jego produkcji z wykorzystaniem wyłącznie naturalnych składników, które mają wyraźny wpływ leczniczy: propolis, wosk pszczeli, olejki eteryczne i wywary z ziół. Taka świeca ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i ogrzewanie nagrzewa właściwości. Kiedy za pomocą iskry stwarza optymalne warunki dla topienia się gęstą masę siarkowego.

Przed wyjęciem wtyczki siarkowy dziecko od ucha za pomocą świec, konieczne jest, aby skonsultować ENT. Dla dzieci produkować mniejsze świece. Powinny one być stosowane jedynie w przypadku braku przeciwwskazań.

Jak ubiegać fitosvechi?

Trzymanie się pewnych zasad, możliwe jest kilka procedur, aby zapisać dziecko od woskowiny w uchu. Przygotowanie dwie świece, serwetki, krem dziecko, szklanka wody, bawełna turundy i zapałki, można rozpocząć procedurę. powinno stosować się do określonej kolejności manipulacji:

 1. Smarować ucho Baby krem.
 2. Umieścić dziecko na boku na ból ucha był na górze, i umieścić małą poduszkę pod głowę.
 3. Połóż serwetkę na głowie rozciąć to zbiegło się z otworu słuchowego.
 4. Wąski koniec świecy jest wkładana do ucha, a ona zapalić szeroki bok.
 5. Po świeca spali aż do poziomu, należy umieścić w szklance wody.
 6. Turundochek za pomocą bawełnianej nasączonej w roztworze alkoholu, konieczne jest usunięcie wycieku siarki.
 7. Przewód słuchowy położyć watę przez 15-20 minut.

Po zabiegu nie należy wychodzić w ciągu kilku godzin. Przeprowadzić manipulacja jest zalecany do nocy.

Przygotowania do usuwania woskowiny

Leki, które mogą rozpuszczać się skupiska siarki w uszach, zwany tserumenolitikami. Leki w tej kategorii produkowane wody i na bazie oleju. Usuwanie woskowiny u dziecka z nich jest uważana za najbardziej bezpieczną i skuteczną metodą.

Następujące narzędzia mogą być stosowane do leczenia zjawisk patologicznych:

 • "Aqua Maris Oto";
 • "A-cerumen";
 • "Vaksol";
 • "Tserustop";
 • "Remo-Wachs".

Leki te okazały się bardzo dobrej strony i są często stosowane w otolaryngologii. Jednak, aby usunąć woskowiny dzieci korzystających je tylko wtedy, gdy masz recepty.

Przygotowanie „A-woskowiny”

Środki są klasyfikowane jako tserumenolitikov bazie wody i skutecznie zwalcza klastrów siarki w kanałach uszu. Dla dzieci, można użyć kropli 2,5 roku. Produkt farmakologiczne stosowane do czyszczenia uszu przechodzi od siarki i korkami. Te elementy, które składają się na lek rozpuszcza gęste stężenia siarki i ułatwia ich usuwanie na zewnątrz.

Środki te są wytwarzane w małych zakraplacze tworzyw sztucznych, 2 ml. W jednym opakowaniu znajduje się 5 takich butelek. Zaszczepił krople do ucha dziecka, który powinien znajdować się w pozycji leżącej na boku. Minutę później, dziecko musi pochylić głowę tak, że dotknięte ucho okazało się poniżej. Jest to konieczne, aby zapewnić, że pozostałości siarki może wyciekać z kanału słuchowego. Procedurę tę powtarzano przez kolejne 5 dni.

Efektywność oznacza "Remo-Wachs"

Zwykle, siarka jest stopniowo usuwana z fragmentu dźwiękowego niezależnie. W procesie żucia i mówienia, powinna ona przejść do zewnętrznego otworu słuchowego. Edukacja woskowina mówi, że naturalny proces samooczyszczania jest zepsuty. Pomóc uporać się z problemem skutecznego wieloskładnikowych oznacza „Remo-Wachs” przeznaczone dla ruchów higiena uszu.

Jak wyjąć wtyczkę siarkowego u dziecka z tego leku? Dla dzieci środek wytwarza się w postaci kropli. Lek jest upoważniony do oczyszczania klastrów siarki nawet u niemowląt do 1 roku. Lek wstępnie ogrzewa się do temperatury pokojowej. Można to zrobić poprzez trzyma plastikową butelkę w ręce przez kilka minut.

Instrukcje użytkowania

Rozpuścić woskowiny u dzieci za pomocą „Remo-VAKS” wystarczy. Dziecko powinno być umieszczone na bok i kapać leku tak, aby osiągnęły poziom przejścia przewodu słuchowego w zlewie. Lek może być w uchu co najmniej 20 minut. Po tym, że dziecko powinno stanąć i pochylić głowę w drugą stronę. Pożądane jest, aby to zrobić na pojemniku lub zlewu. Wagi i wosk pojawią się stopniowo.

Po użyciu „Remo-Wachs” olejowego roztworu należy przemyto ciepłą wodą ucha. Lek może być stosowany w celu zapobiegania tworzeniu się woskowiny kilka razy w miesiącu.

Przeciwwskazania

Preparaty do usuwania skupisk siarki w uszach dzieci do zastosowania w przypadku uszkodzenia błony bębenkowej lub w procesach ropnych rozwoju. Należy zwrócić uwagę, aby składniki w kompozycji tserumenolitikov zapobiega rozwojowi reakcji alergicznych. Jeśli wystąpi ból w uchu podczas ruchu leki powinny porzucić jej dalszego wykorzystania.