867 Shares 5232 views

Bosch (kuchenka mikrofalowa wbudowana): instrukcja obsługi, recenzje

Bosch (mikrofibra wbudowany w piec) oszczędza każdą gospodynię z konieczności znalezienia bezpłatnego miejsca na tę ważną rzecz w kuchni. Przed zakupem nowej kuchenki mikrofalowej należy dokładnie rozważyć, co oznacza kuchenka mikrofalowa "Bosch".

Typy kuchenek mikrofalowych

Każdy kuchenka mikrofalowa charakteryzuje się zestawem specyficznych funkcji zależnych od konfiguracji. Opcje:

  • Mikrofale;
  • Kuchenka mikrofalowa / grill;
  • Kuchenka mikrofalowa / grill / konwekcja.

Pierwszy typ pieca posiada standardowy zestaw funkcji – rozgrzewanie, rozmrażanie i gotowanie prostych naczyń. Jednak, aby gotować bardziej wyszukane, producenci postanowili zbudować grill w piecu – jest to drugi rodzaj kuchenek mikrofalowych.

Ale cały potencjał będzie mógł pokazać tylko mikrofale z funkcją konwekcji. Główną zaletą takich urządzeń jest nie tyle możliwość gotowania z użyciem grilla, ale raczej dostępność gotowania, której mechanizm opiera się na obiegu gorącego powietrza. Urządzenie z tą funkcją będzie doskonałym pomysłem dla osób, które chcą jeść pyszno i nie cierpią z powodu straszliwego wzrostu temperatury przy przygotowywaniu potraw w piecach, co jest szczególnie ważne w lecie.

Rodzaje grillowania

Oczywiście Bosch jest jednym z najbardziej niezawodnych producentów sprzętu gospodarstwa domowego i elektroniki. Kuchenka mikrofalowa (wbudowana) z grillem jest wytwarzana przez tę firmę w dwóch wersjach:

  • Z kwarcowym grillem;
  • Z grillem TEN.

Spirala liny w piecu znajduje się na wierzchołku, ale może też być kopiowana w dolnej części kuchenki mikrofalowej. Za pomocą dwóch nagrzewnic urządzenie będzie kosztować znacznie więcej, ale pozwoli to rozgrzewać naczynie z różnych kierunków. Ponadto podczas przygotowywania, na przykład, kurczaka skóra staje się złota i staje się chrupiąca. Ta mikrofalówka z jednym TEN nie może pochwalić się.

Kratka kwarcowa znacznie oszczędza przestrzeń wewnątrz piekarnika i znajduje się u szczytu. Jednocześnie nie potrzebuje szczególnej troski i szybciej zdobywa władzę niż kolega TEN. Stąd wynika wniosek: kuchenka mikrofalowa z kwarcowym grillem jest dużo droższa niż TENovym.

Wewnątrz urządzenia

Jest to jeden z najważniejszych kryteriów, który powinien opierać się na wyborze kuchenki mikrofalowej Bosch. Kuchenka mikrofalowa (wbudowana) musi spełniać wszystkie wymagania, włącznie z tym. Faktem jest, że każdy kupujący w tym przypadku kieruje się nie tylko wielkością kuchni, ale także liczbą osób przygotowujących posiłki.

Więc dla jednej osoby wystarczy zakupić urządzenie o pojemności 9 litrów. A dla rodziny trzech osób to nie wystarczy. Lepiej jest wybrać większy piec o wewnętrznej objętości 21 litrów.

Ale kuchenka mikrofalowa, której cena będzie wyższa niż poprzednie dwie opcje, może pomieścić do 42 litrów i jest odpowiednia dla osób często przyjmujących gości. Taka kuchenka mikrofalowa jest w stanie gotować duży kawałek mięsa, dużego indyka lub gotować ogromny garnek zupy.

Należy zauważyć, że w zakresach Bosch wbudowanych kuchenek mikrofalowych dominują modele o wymiarach 38 x 60 x 32 cm i mocy dominującej 900 W, które różni się regulatorem pięciu stopni. Jest to spowodowane wielkim zapotrzebowaniem konsumenta na piec o tej objętości.

Zarządzanie urządzeniami

Najbardziej popularne modele osadzone "Bosch" mają kontrolę dotykową, a gotowanie w nich niemal doprowadza się do automatyczności. Dzięki prostocie programowania, kuchenka mikrofalowa firmy Bosch na całym Runet zbiera się pozytywnie, ponieważ gospodynie domowe zauważają zarówno działanie urządzenia, jak i łatwość obsługi.

By the way, w kuchenkach mikrofalowych "Bosch" już programy, które pozwalają na ugotowanie niektórych danie za pomocą jednego kliknięcia. Wystarczy, że spojrzysz w instrukcję, wybierz danie, które chcesz, włóż składniki do piekarnika i naciśnij przycisk.

Popularne modele

Istnieje kilka modeli wbudowanych kuchenek mikrofalowych. Zróbmy listę najbardziej popularnych wśród konsumentów.

  • Bosch HMT 85ML23.
  • Bosch BFL 634GB1.
  • Bosch BEL 634GS1.

Pierwszy mikrofalowy "Bosch" ma 2 standardowe kolory: czarny / biały. Pozostałe dwa modele są produkowane w ciemnych kolorach, ale z metalowymi wkładkami, które nadają im bardziej nowoczesny wygląd. Wewnątrz każdego pieca znajduje się 21 litrów. Jest to jeden z głównych kryteriów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze kuchenki mikrofalowej. Kamera o tym rozmiarze jest idealna dla dużej rodziny, a dla dwóch osób można używać modeli bardziej skromnie – objętość 15 litrów.

Bosch (wbudowany kuchenka mikrofalowa), której powłoka wewnętrzna jest wykonana ze stali nierdzewnej, może wytrzymać dość wysokie temperatury. Ponadto, stal nierdzewna jest materiałem bardzo odpornym na wstrząsy i odporne na ścieranie, które można łatwo czyścić.

Kontrola wszystkich trzech modeli jest sensoryczna, co ułatwia kontrolę procesu gotowania ulubionych potraw. Przy okazji, w kuchenkach mikrofalowych "Bosch" ma już 7 programów automatycznego gotowania.

Ponadto wszystkie modele kuchenek mikrofalowych Bosch są wyposażone w funkcje odszraniania, opóźnienie startu, grill i automatyczny tryb rozmrażania.

Co jeszcze może zadowolić to urządzenie?

Bosch (kuchenka mikrofalowa wbudowana) ma wiele zalet w stosunku do technologii innych producentów. Na przykład model HMT 85ML23 jest wyposażony w wielowarstwową siatkę, która umożliwia gotowanie kilku potraw w tym samym czasie, oszczędzając czas i energię. Nawet urządzenie to ma podświetlenie wyświetlacza, a zegar można skonfigurować jako zegar – jest to duży plus dla niektórych kupujących.

Mikrofalówka Bosch BFL 634GB1 ma funkcję dostarczania gorącej pary, co pozwala nie zasychać żywności podczas gotowania. Ponadto program ten może poprawić smak żywności i może zapewnić ogrzewanie do 2 razy szybciej.

Kolejny model – BEL 634GS1, jest wyposażony w wentylator, który po każdym zagotowaniu lub ponownym nagrzaniu naczyń do mikrofalówki. Taki kuchenka mikrofalowa Bosch, której instrukcje opisują szczegółowo algorytm wentylatora, jest w stanie wyeliminować nawet trwałe zapachy przypraw. Dlatego smak kolejnej podgrzewanej potrawy nie wpływa na nic.

Jako dodatek do kuchenki mikrofalowej zaleca się kupić płytkę "Crisp", która stanie się znakomitym zakupem dla wentylatorów pieczonych produktów. Specyfika tego tematu polega na tym, że jest w stanie szybko rozgrzać i utrzymywać temperaturę 200 stopni przez dość długi czas. W tym przypadku materiał do wytwarzania płyty jest tak silny, że może wytrzymać nawet najsilniejsze zmiany temperatury.

Koszt urządzenia

Koszt mikrofalówki zależy całkowicie od wielu funkcji wbudowanych i programów. Tak więc piec Bosch BFL 634GB1 kosztuje od 30 do 35 tysięcy rubli. A cena modelu BEL 634GS1 zmienia się od 48 do 50 tys. Dlatego przed wyborem urządzenia kuchennego należy zastanowić się nad potrzebnymi programami. Jeśli planujesz tylko rozgrzać jedzenie, to kuchenka mikrofalowa, której cena przekracza 30 tysięcy rubli, będzie w kuchni do niczego. W takim przypadku należy wybrać prostszą i tańszą opcję. Jeśli chcesz zobaczyć w swoim urządzeniu pełny zestaw różnego rodzaju funkcji, to w mniej niż 50 tys. Nie będzie można kupić takiego urządzenia.