105 Shares 8446 views

Uniwersalny system ananas (hak)

Wśród wzorów ażurowych przeznaczonych do szydełkowania, „ananas” jest najbardziej popularny i wszechstronny. Być może ze względu na szeroko względnej prostoty wykonania, czy też z faktu, że „ananas” Schemat (haczyk – narzędzie za pomocą którego wzór i stworzył) jest idealny dla pięknych rozszerzenia informacji produktowych.

Jaki jest wzór?

Element zwany terminem „w puszce” jak stosuje się w postaci klasycznego lub zmodyfikowane. Ulepszenia są powiązane z jej kształt, stopień gęstości, wielkości i rozmieszczenia, które są stosowane do formowania poszczególnych składników „w puszce”.

Każdy system „ananas” (haczyk służy do tworzenia produktu) ma kilka głównych komponentów:

  1. „Noga”.
  2. Trójkątne centralnym elementem.
  3. Kadrowanie.

„Nóg”, „Ananas” wzór może być krótki, składający się z jednego lub większej liczby rzędów. Niektóre zmodyfikowane wzory zapewniają dość długie „nogi”, który zawiera 15 wiersze i daje gotowego „ananas” wydłużony kształt.

Ażurowe trójkąt na środku każdego elementu ma wzór „ananas” hak uformowane, rozpoznawalna i służy jako główny dekoracji. Po wykonaniu mistrzów wyobraźnia nie ogranicza się do konkretnych przepisów. Chyba obowiązkowym przestrzeganiu trójkątnym kształcie. Centralny komponent może być związane łuki siatki polędwica szwów, bujne kolumny „grudki” i wiele innych wzorów. Aby dać dodatkowy efekt dekoracyjny, to jest urządzone koraliki pico ściegów lub za pomocą innych technik.

Schemat „w puszce” (przędza hak jest wybrana) zawsze obejmuje rodzaj ramy, która otacza element i jest podłączony do niego za pomocą łańcucha pętli powietrza. Składnik ten wzór jest wymagany dla wszystkich obwodów (konwencjonalne lub opracowanych we własnym zakresie). Często ramka wygląda jak pasek „krzaki”, ale możliwe są warianty: wykorzystanie prostych wzorów lub przełączanie pomiędzy ramą i trójkąta.

„Ananas” w gładkich płócien

Jest to najprostszy sposób na wykorzystanie wzoru. W rezultacie, dziania tkaniny nie zmienia swój kształt i wymiary, to jest szerokość pozostaje stała wzdłuż całej wysokości.

Specyficzność „w puszce” wzór że zapisuje jego rama tworzą wzór falisty. Dlatego stworzenie gładkiej tkaniny – nie takie łatwe zadanie. Wymagane do ciągłego monitorowania w celu zapewnienia, że system ten został spełniony „ananas”. Hak trudne dla wykwalifikowanych pracowników, jest fakt, że można niepostrzeżenie dla siebie, aby zmniejszyć lub zwiększyć dziania na krawędzi.

Nóż krążkowy związane wzór „puszce”

Skład wielu systemów z „puszce” elementów jest bardzo wygodne dla taśm rozporowych. Nie jest zaskakujące, wzór „Ananas”, wykonane hak, tak często stosowane w produkcji szerokich spódnic, sukienek, flirtuje, szale, berety i innych rodzajów odzieży. Ponadto, można często zobaczyć przedmioty do wnętrza, które są związane wzorcem „Ananas”, na przykład, poduszki, narzuty, zasłony, serwetki.

Z reguły, rozszerzenie pił występuje w jednorodnej dodanie pętli i prętów na całej szerokości całej serii. Dla rozwoju różnych schematów stosować różne techniki:

  1. Zwiększenie rozmiaru powtórzenia.
  2. Rozszerzanie przerw pomiędzy relacji.
  3. Stopniowe tworzenie nowych powtórzeń.
  4. Rzędy pośrednie dziania, po czym większa liczba powtórzeń.

W odniesieniu do „Ananas” wzoru, wszystkie te metody mają również zastosowanie. Łuk tworzy ramy, można zacząć tworzyć nowy element w tym samym czasie z zakończeniem poprzedniego. Ta cecha jest wspólna dla prawie wszystkich programów obejmujących więcej niż jeden wiersz „ananasy”.

Serwetka szydełkowa. „Ananas” – uznany klasyk

Wzór ten pozwala na drutach tkaniny o różnych rozmiarach i stylach. „Ananas” dogodnie połączone z innymi wzorcami, umieszczone w środku lub na krawędziach obszaru roboczego.

Z tego powodu, okrągłe serwetki tkaczy obwodu są popularne, które planują producenci szal Beret lub haka. „Ananas”, w którym obwód zawiera w małych komórkach i części nadające się do szycia czapek. A szale zazwyczaj wykonane w oparciu o bardzo ażurowe wzory.

Szczególnie dziania szale

To urządzenie ma podwójną funkcję: Dekoracyjne i ciepłe. Wzór „Ananas” może być używany do pracy, lub przędza ciepły letni. Poniższa fotografia przedstawia przykład, w jaki sposób program dla szale dziewiarskich została opracowana na podstawie okrągłej chusteczek.

Centrum składa się z tkaniny twarzy, środkowa część jest połączona za pomocą prostego filigran wzór z zasadami ekspansji okrągłego noża i elementów, które wykraczają poza krawędź ostatnia szale dekoracji szydełkowych. „Puszce” (systemy z ich wdrożenie pozostaje bez zmian) są umieszczone w jednym lub w kilku rzędach. Schall może być wykonane, gdy obwód pół, a następnie będzie mieć formę półkola. W tym przypadku, ekspert stosowany schemat serwetka trzech kwartałach.

I rzeczywiście, w innym rozwiązaniu, produkty mają bardzo piękny wygląd.