692 Shares 9193 views

Bóg morza w mitach i legendach

Mity starożytnego Rzymu i Grecji powiedzieć czytelnikom historię bogów i bohaterów. Zawiera ona opisy życia bogów Olimpu, tytanów, bóstw morskich, Cyclops, nimf i innych znaków, takich jak Herakles, Achilles, Odyseusz, Jason, etc.

Pont – doolimpiyskoe starożytnego greckiego boga – boga mórz śródlądowych. Pontus (dp. Grecki) oznaczają morze. Był synem bogini Gai, symbolizujące ziemię i Boga eterze (powietrza). Według Hezjoda, który napisał „teogonii”, Ponta Gaia urodziła bez ojca.

Boga morza Posejdona (itd greckiej) i został uznany bogiem trzęsienia ziemi. Posejdon był brat Zeusa i Hadesa, i rodzi się z titanidy Rhea i Kronos tytanu, który jest najwyższym bóstwa.

Zeus, Hades i Posejdon podzielił dominację odpowiednio na niebie, piekle i mórz. Bóg morza mieszkał z żoną AMPHITRITE w pięknym pałacu na dnie morza. Kiedy zmieciony w wozie ciągnionym przez konie z długimi grzywami grubych i wymachując trójzębem, morze i burza rozpoczęła się kruszy skały przybrzeżnych.

Według legendy, Posejdon, bóg morza cały czas wyzwanie supremacji Zeusa przed uczestniczył w spisku przeciwko niemu, za co został ukarany przez posługę trojańskiego króla Laomedon. King of Troy był sprytny oszust. Nie przyniesie obiecanej ofiary do Posejdona, boga morza na co cierpi miasto straszliwe potwory, pożera ludzi.

Zachowane starożytne greckie rzeźby przedstawiają potężny, sportowiec Poseidon z kręcone brodą i mopa z kręcone włosy. Niósł trójząb.

Rzymskiego boga morza – Neptuna. Ilustracje mięsisty Neptuna z koroną na głowie trzyma trójząb i identyfikowane z Posejdona. Jej nazwa pochodzi od planety układu słonecznego – niebieskiego olbrzyma. Neptune związanego z rzeką i wakacje morze. Na statkach początkujących poświęcić chłopca pokładowego i żeglarze zanurzenie w beczce lub morską. Okazji Dnia boga morza 23 lipca.

Podróżnych udających się w podróż, Neptun przyniósł prezenty, próbując go uspokoić, aby uniknąć burze i wichury. Rolnicy czczony Neptuna za to, co dał deszcz w suchym gorącym latem. Zbudowane chaty z gałęzi i liści, w których ludzie pozostawione ofiary Boga, pokazując w ten sposób, że konieczność ochrony przed słońcem.

W mitologii słowiańskiego gospodarza jest wodą. Żyje w stawach i jest uważane za niebezpieczne dla kąpiących się i picia studnie ludu, ponieważ może on przeciągnąć je do dna. Żona króla wodzie staje dziewicę wody – Wodny.

Przedstawiono mistrz woda bug-eyed starzec z dużym brzuchu, zielona broda i wąsy, z rybim ogonem.

Podczas letnich wakacji, związane z wodą znaków bogowie zawsze towarzyszą znaki nimfy i syreny.

duchy wodne nazywane są nimfy, najady, nereid i Oceanides. Mięczak związane leśnych i górskich sprężyn, Oceanides – do oceanu, a nereid – do morza.

Syreny – mitologiczny stwór, zwykle duchy utopionych dziewcząt lub tylko duchy związane z akwenów, czekał na wodzie.

Wciąż żywy obrazów mitologicznych bogów i duchów w pamięci ludzi i okazji festiwalu związanego z ich nazwami.