216 Shares 3069 views

Historia starożytnych Chinach

W starożytności i wczesnym średniowieczu, w południowej części współczesnej Azji Wschodniej, Azji Południowo-Wschodniej i na wschodzie! Azja Południowa w pewnym sensie może być postrzegana jako jednego regionu historycznego (czasami w literaturze radzieckiej jest nawet nazywany „proto-Azja Południowo-Wschodnia”). W północno-zachodniej części jej granicami – w górnym biegu Gangesu, Brahmaputry doliny, lasy Assam. W północno – ostrogi w Himalajach, na granicy północno-wschodniej – Watershed rzeki Jangcy i Żółtej Rzeki.

Od starożytności była konsolidacja kilku wspólnot etniczno-językowych narodów Południowej mongoloidalnego żyjących w bezpośredniej bliskości siebie.

Były patriarchalny i normalny (starożytnych Khmerów) niewolnictwo. Dna społeczne zamknąć w pozycji do niewolników zwykle tylko częściowo należą do dominującego w centralnych dolin państwa pochodzenia etnicznego; Często były one od innych ludzi lub z górskich plemion z tej samej grupy etnicznej. Właściciele niewolników byli przedstawiciele klasy rządzącej (zwykle góry). Użyliśmy tych niewolników, głównie w sferze nieprodukcyjnym, w sferze usług i Świątynia hozyaystvah.Istoriya starożytnych Chinach …

Miasta, zgodnie z wykopalisk w Okeo, Peyktano i innych miejscach, jak również informacji o źródłach pisanych były administracyjnych i centra handlowe i rzemieślnicze. Stolica państwa, według tego samego źródła, były ośrodkami handlu. Kilku badaczy przypisuje starożytne państwo, które istniało tu do Slave i stan VII wieku. a później – do feudalnej.

Główną grupą dla jednoczącej Indochiny były w pierwszej połowie I tysiąclecia. e. Aust-roaziaty (Mont Rouge) z ich dawnej kultury i rozwiniętej państwowości. Na północ od nich leżał centrum tajskiego, na północny-wschód – vetsky, południe i wschód – przybrzeżna Aust-roneziysky (lub starożytny indonezyjski), ten ostatni był ściśle związany z vetskim i centrów Mon-Khmerów. Od północy-zachód do systemu stopniowo zaczynają wchodzić Bir manoyazychnye narody niegdyś zamieszkujących północ.

Zapadnomonskie nadmorskie miejscowości Ramannadeshi ( „kraje Mons”) oraz Suvarnabhumi vostochnomonskie Riverside miasto Sridevi, Labapura et al., W dolinie Tiao-Praia i miasta Khmer w dolnej Mekong i rzek zlewni Wielkich Jezior (miasto Vyadhapura pobliżu dzisiejszy. Okeo i innych. ) – wszystkie mają w przybliżeniu ten sam czas, o I w. H

Historia starożytnych Chinach