312 Shares 1576 views

Ziejące ogniem i niebezpieczny wulkan Kilauea

Najbardziej aktywny wulkan jest nie tylko na Hawajach, ale także na całym świecie, wybucha od ponad 30 lat iw tym czasie musiał zniszczyć wioskę, by żyć w niebezpiecznym rejonie ludności.

Gdzie jest wulkan Kilauea?

Uważany jest za jeden z najmłodszych, bo nie było więcej niż 600 tysięcy lat, i jest wulkan na Hawajach Park Narodowy, jest otwarta dla turystów od początku ubiegłego stulecia. Starożytne legendy mówią, że w ognistym krateru mieszka nieobliczalny lokalna bogini Pele. Z każdej erupcji lawy kropelki zamrożenia, jakby łzy i strumienie wrzącej skały, dążąc do Oceanu Spokojnego, tworząc jej włosy.

Opis wulkan

Aktywny Kilauea pochodzi w czasie tektonicznej winy na Hawajach. Jego pierwszy wybuch był na wyspach wodnych, a później mogą być unikalny proces stałym lądzie w środku oceanu, a ognista góra już nabrać nad zamarzniętym lawy wielowiekowego bazaltu. Zdezorientowanych turystycznych oglądania z góry unikalnym zjawiskiem naturalnym pojawia Kilauea wulkanu z lekko wypukła stożkowa składa się z nienaturalnych kolorów zestalony magmy. W szczytowym 200 m zagłębienia, zwany krater, rozpryskiwania obejmującej pęcherzyków lawa żarowe jeziora, średnica 4-kilometr który rozłożenia.

Ale jedno jest to, aby wyjść z wrzącą masę atrakcji przyrodniczych trochę. Zaskakująco gigant siła nacisku wewnątrz których istnieje Kilauea i generator w obszarze zagrożonym kilkadziesiąt wybuch kratery. Sprężystych lawy pożaru zestalanie i stratyfikacji formularzy skomplikowanych wzorów. Najbardziej wspaniałe widoki pojawiają się na powierzchni oceanu, gdzie szum strumieni wrzenia: Ogień małe wyspy, osiągając wody przez jakiś czas nawet unosić się na powierzchni. Spektakl jest uderzające ekstrawagancję.

groźba śmierci

Położony w pobliżu jeziora stacjonarnego jest bardzo niebezpieczne. Czasami zamarza i wtedy budzi Kilauea wulkan wyrzuca ogromne ilości lawy. Dlatego o każdym spacerze koło olbrzyma ziejącego ogniem i okolic mowy nie wychodzi. Przez otwory poparzenia, które są w ziemi, para wychodzi, aw tych miejscach, luźna gleba jest bardzo niebezpieczne. I zboczach wulkanu całkowicie pokryte ogromne pęknięcia, przez które ucieka płynnej magmy.

Ogromna siła erupcji otrze małą osadę, co wydarzyło się około 30 lat temu na hawajskiej archipelagu. Potem zabił całą wieś, ale rdzenni mieszkańcy przystosowały się do niebezpiecznej dzielnicy. Zaczęli budować domy o bardzo wysokich palach, co pozwala oszczędzić czas i zabrać do domu w bezpiecznym miejscu.

niebezpieczny wybuch

W 2014 roku nastąpiła kolejna erupcja od Kilauea, który patrzył na całym świecie. Ognista lawa, przenosząc się do wsi mieszkalnej, spalić wszystko na swojej drodze. Liczne seria trzęsień ziemi w archipelagu zmuszony do założenia, że erupcja proces ten będzie bardzo długa.

Armia USA ewakuowano mieszkańców, ale nie wszystko opuścić swoje domy, wielu pozostało, obawiając się grabieży. Wiadomym jest, że wrzącej lawy pogrzebany starożytny cmentarz i domy i gospodarstwa palono ciężki ogień. W 2015 roku, wulkan Kilauea ponownie pokazał swoją straszną działalność po małym trzęsieniu ziemi w pobliżu potężnej góry. Obserwowałem go uważnie, naukowcy doszli do wniosku, że nie będzie zrobić wiele szkód, ale nadal nazywa władze hawajskie aby utrzymać sytuację pod kontrolą, jak rzeka płynie ognisty główki do lasów tropikalnych.

park narodowy

Park wulkanów w archipelagu, co zakazane żadnej działalności gospodarczej, powstała nie tylko zwiększyć przepływ turystów planujących fantastyczne krajobrazy. Dla naukowców, to miejsce było naprawdę wyjątkowe: wszystkie procesy naturalne, naukowcy pracują nad specjalną stacją i obserwatorium. Jest to pierwsze instytucje naukowe, studiując naturę praktyce odwiedzenie wyspy i wulkanu Kilauea.

Dla turystów, władze zorganizowany bezpiecznych tras w parku, i pewność siebie turystów, zboczyć z nich pozostanie na zawsze pogrzebane pod strumieniem wrzącej lawy. Jednak ci, którzy preferują sporty ekstremalne, będzie zadowolony z tego przerażającego i jednocześnie niezwykle piękna wzroku.