288 Shares 1475 views

Weranda – A … opcji i pomysłów

Dom z werandą – to nie tylko dodatkowa przestrzeń, ale także możliwość z niego korzystać efektywnie. Domy te wyglądają o wiele bardziej interesujące i bardziej wygodne, ponieważ w zależności od tego, co jest wybrany projekt weranda, może być wyposażony w salonie, ogród zimowy, lub w bibliotece, oszczędność powierzchni użytkowej budynku głównego.


Typy werandami

Często ludzie, którzy nie są biegli w budownictwie, mylić tych dwóch pojęć, takich jak taras i ganek, wierząc, że są one identyczne. W rzeczywistości jest to zupełnie inna konstrukcja, a jeśli pierwszy może być dołączony do już gotowego budynku, drugi jest natychmiast wprowadzić projekt domu.

Weranda – małe rozszerzenie do domu, mając z nim wspólny fundament, a taras jest nazywany strukturę na podniesionym ziemi, tuż obok niego. Istnieje możliwość budowy werandę po oddaniu budynku do użytku, ale jednocześnie trzeba zapłacić za formalności i oddzielny projekt o to, że będzie kosztowne.

Rozdzielić dwa rodzaje rozszerzeń:

  • weranda pokryty obszar docelowy jest – jest użycie dodatkowego miejsca jako część głównego budynku. Oni zwykle wyposaża salonów lub jadalnia, ogród zimowy oraz salon z kominkiem.
  • Otwarte rozszerzenia służyć jako miejsce odpoczynku w ciepłym sezonie i są uzupełnieniem do domu i dekoracji, ale nie zwolnić ładunek jego powierzchni użytkowej.

Nowoczesne technologie i materiały pozwalają przekształcić w prawdziwe arcydzieło architektury dowolny werandzie. Jest to szczególnie ważne rozszerzenia typu zamkniętego, ponieważ ich metody przeszklenia zapewniają możliwość eksperymentowania z różnymi stylami.

Materiały do werandy

Nawet na etapie projektu zastanawia weranda, trzeba zdecydować, które funkcje w domu, będzie ona wykonywać. Jeśli staje się miejscem spotkań dla całej rodziny tylko w cieplejszych miesiącach, można stworzyć wersję gospodarki stylu australijskim. Składa się z grubo mielonej drewna dachu i ładowane w postaci płyt z przerwami. Odległość między nimi pozwala na światło słoneczne oświetlić całą przestrzeń wewnątrz niego. Co do zasady, w centrum tego rozszerzenia staje się grill lub grill, wokół którego skupione są stoły i meble ogrodowe. Jest oczywiste, że w taki deszczowy dzień, weranda – jest wilgotny pod oknem, więc to jest dobre tylko w tych regionach, gdzie dominuje słoneczny. Być może dlatego w obszarach o krótkim i chłodnymi latami, nie są one popularne.

weranda pokryte – jest droższy projekt, który pozwala stworzyć prawdziwe arcydzieło architektury. Jak pokazuje praktyka, w umiarkowanych lub ciepłych klimatach często skorzystać z formularza w połączeniu z dodatkami, gdy lato ramy okienne są podejmowane, a zimą znowu z powrotem na miejsce. W takich werandami często kominki, który tworzy ciepłą atmosferę i ogrzewa, gdy okno dryfuje.

Ważne jest, aby wiedzieć: zadaszona weranda – jest zdolność znosić poza głównym budynku, pomieszczeń pomocniczych, takich jak korytarz lub szklarni, więc korzystanie z materiałów takich jak kamień i szkło, chociaż wpływa na ciśnienie na fundamencie, otworzył wiele możliwości przy projektowaniu eksperymentów.

rozszerzenie zamknięty

Materiały podstawowe dla zamkniętym werandą – jest to kamień, cegła, drewno i szkło. Szczególnie imponujący wygląd przeszklone rozszerzenie z dołu do sufitu. W regionach, gdzie dominuje słońce przez większą część roku, wielu prywatnych przedsiębiorców a nawet dach wykonany ze szkła.

Ważne jest, aby wiedzieć: ganek – to część domu, dlatego musi być zbudowana w tym samym duchu z nim. Nawet jeśli to nie było pierwotnie w projekcie, należy przestrzegać kombinacja materiałów i stylu, a dom będzie wyglądać naprawdę elegancko.

Z zewnątrz ganek

Co do zasady, otwarty taras – to okazja, aby otoczyć swoje rośliny domowe. Dokładnie ozdobić ich właścicieli Rozszerzenie prywatnych domów i domków. Kręcone lub wiecznie zielone rośliny, zwłaszcza na ich cześć. Takie naturalne zacienienie tworzy nie tylko komfort, ale także są ozdobą elewacji budynku.

Kolejna rzecz – ogrodzony ganek. Oto gdzie hulanki ochotę. Połączenie różnych materiałów, takich jak drewno, kamień i szkło, i wykończenia zewnętrzne tynki dekoracyjne – to nie wszystkie opcje, jakie można powierzchownie glossed rozszerzenie.

Szczególnie popularne w ostatnich latach cieszył siding winylowy ze względu na jego przystępność i łatwość instalacji. Ten specjalny materiał polimerowy do wnętrz budynków, które nie boi bez zmian wilgotności i temperatury lub grzybów lub pożaru, lecz może naśladować lub listew z drewna.

Ważne jest, aby wiedzieć: że ganek wyglądał imponująco i długo służył jako przyjemne miejsce na odpoczynek, jest to niezbędne do projektowania zewnętrznych do korzystania z materiałów, które nie podlegają wpływom zewnętrznym, trwałe i przyjazne dla środowiska.

Opcje na wystrój domu

Co do zasady, należy użyć naturalnych materiałów, takich jak kamień, drewno czy szklaną werandę do dekoracji wnętrz. Dla podłogi najlepszym rozwiązaniem byłoby laminat lub płytki ceramiczne.

Kwiaty i rośliny ozdobne są wykorzystywane w dekoracji wnętrz rozszerzeń, tak często, jak na zewnątrz. Jeśli brama ganek, a następnie jego atrybuty, takie jak kominek, tiulu na oknach, tapicerowane meble i inne akcesoria – jest zdolność każdego właściciela, aby pokazać ich smak i talent jako projektant.

Przykłady użycia ganki

Co do zasady, wartość dodatkowego miejsca w prywatnym domu jest nie do przecenienia. Niestety, wielu właścicieli domków można zobaczyć na werandzie jedyne miejsce, gdzie można powiesić hamak, umieścić grill i pić piwo po pracy.

W rzeczywistości, co weranda, nie wszyscy rozumieją. Jest to okazja:

  • Opatrzone na zewnątrz domu takich obiektów jak jadalnia, kinie lub oranżerii.
  • otwarta weranda pozwala cieszyć się naturą, być na zewnątrz i poczuć się częścią ekosystemu.
  • weranda pokryte tworzy odrębny mikroklimat poza domem. Nowoczesne technologie pozwalają na budowę przedłużenia o dowolnej wielkości na większości rodzajów podłoża i wykorzystać najlepsze do tego materiałów budowlanych.

Statystyki potwierdzają, że najbardziej popularne dziś jest drewniana weranda. W rzeczywistości, biorąc pod uwagę fakt, że jest przyjazny dla środowiska materiał, jest także okazją do utrzymania zdrowia, utrzymać energię na odpowiednim poziomie oraz do poszukiwania inspiracji w naturze.