209 Shares 9702 views

Jak zaszyć zasłony różnych stylów: wskazówki i wskazówki

Jeśli chodzi o czas, aby wybrać zasłony, łatwo jest zgubić w oferowanych tkaninach, różnych akcesoriów i sposobach wykończenia okna. Dlatego przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę rozmiar i kształt okna oraz pomieszczenie, w którym się znajduje. Fakt, że zasłony mogą nosić nie tylko funkcję dekoracji lub ochrony przed słońcem, mogą wizualnie uczynić pokój większym lub większym.

Jak zaszyć zasłony, aby podkreślić styl, stworzyć przytulność i wypełnić swój główny cel? Tu wszystko zależy od wyobraźni i inklinacji artystycznych. Kolor zasłon może odpowiadać meblarskiej tapicerki lub odcieniu ścian. I można używać gry kontrastów. Na przykład ciemna podłoga, lekkie ściany i ciemne zasłony.

Nie przyznaj się tylko do jednego z głównych błędów wielu gospodyni domowych. Nie ślepo kopiuj zasłony sąsiadowi lub z magazynu. Każdy pokój ma swój własny cel, własne wnętrze i własne cechy.

Jak zaszyć zasłony na wąski lub niski pokój?

Jeśli pokój ma niskie sufity, to klasyczny styl będzie bardziej trafny . To jest jasny tiulu i dwóch prostych płócien zasłon. Aby wizualnie "podnieść" sufit, należy umieścić zasłonę pod sufitem, a nawet lepiej używać zasłon sufitowych.

Jeśli chcesz zasłonić zasłony, należy wybrać tkaninę z ornamentem pionowym. Najlepszym rozwiązaniem jest pionowy wąski pasek, który zwiększy Twój pokój.

W wąskich pomieszczeniach należy użyć odwrotnej recepcji, czyli obrazu na tkaninie powinna być pozioma, wizualnie "rozwinąć" pokój. Widać to wyraźnie na prezentowanym zdjęciu.

Jak zaszyć zasłony z improwizowaną draperią?

Jest to bardzo prosty i skuteczny sposób dekoracji okien. Tu i do szycia szczególnie nic nie jest wymagane, tylko do obróbki krawędzi zasłon. Ponadto recepcja jest doskonale dopasowana do każdego stylu pokoju.

Do wyplatania należy wziąć lekkie tkaniny, które są w stanie dopasować się do pięknych fałd. Jak widać na prezentowanym zdjęciu, nie ma nic skomplikowanego. Wystarczy użyć specjalnych elementów mocujących, przez które tkanina jest przekazywana i ustawiana tak, jak tylko chcesz. Najważniejsze jest, że główna zasłona nie łączy się w kolorze z draperią.

Jak zaszyć zasłony w stylu "kawiarni"?

Opcja ta jest zazwyczaj używana w kuchni. I istnieje wiele opcji dla takich zasłon. Możesz użyć nieprzezroczystej ściereczki. W górnej części zasłony odłącz otwór przelotowy i przechodzący przez niego, aby przejść pręt lub pręt.

Jest to najprostszy sposób szycia zasłon. Zamiast prostej dziury można używać pętli z tkaniny, które będą zapinane na piękne guziki. Lub zapiąć taśmę i udekorować je ładnie. Tkanina do zasłon wybierz dowolną, w zależności od pomysłu. Może to być rysunek w klatce, piękna koronka i organza.

Jak szyć piękne zasłony przy użyciu lambrequinu?

Lambrequin jest fałdą, która pięknie zamyka górną część zasłon. Lambrequiny są różne: proste, w postaci wianków lub pociągów, obleczone warkoczykami lub frędzlami. Jeśli potrzebujesz twardej lambrektyny, użyj specjalnej uszczelki lub drewnianej ramy, do której dołączona jest tkanina przy użyciu kleju lub kleju tkaninowego .

Formy lambrequin są bardzo różne, wszystko zależy od kształtu okna i wystroju pokoju. Trudniejsze jest robienie girlandów i pociągów, precyzyjniejsze tworzenie szablonów dla nich. Dla wianka musisz znać jego szerokość i głębokość. W przypadku pióropuszka konieczne jest znać jej szerokość, długość wewnętrzną i zewnętrzną. Aby zrobić wszystko poprawnie, lepiej jest odnieść się do literatury szkoleniowej lub do tego samego internetu. Można tam założyć fundamenty, czyli wzory i wszystko, co inne powinny odpowiadać preferencjom i pomysłom.