188 Shares 1822 views

Noktowizor do polowania: Opinie

W ostatnich latach nastąpił wzrost liczby myśliwych korzystających Noktowizor. Ta technika jest po prostu niezastąpiony w ciemności. Wysokiej jakości urządzenie, które dostarcza kolektora wzrost, dzięki czemu myśliwy upolować zdobycz, pozostają niezauważone. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się o odmianach i głównych zalet korzystania z takiego sprzętu.


Jaki jest monocular noktowizor?

Urządzenie to jest proste, soczewka składa się z soczewki wklęsło-wypukłej, zwany menisk. Ma dość podobny do standardowych celowników optycznych i klasycznych lornetek. Większość monocular zapewnia niski kontrast obrazu, którego krawędzie są niewielkie pole zniekształceń. Technika ta jest często wykorzystywana jako noktowizor.

Główne cechy strukturalne

To nie jest zwykłe noktowizor. Monocular przedstawia strukturę składającą się z soczewką i jeden okular wzmacniaczy obrazu. Jako zasadę stosowaną w systemie optycznym, który zapewnia pełnej razem dzięki pracy do e napełniania. Podobnie jak wszystkie inne podobne instrumenty, monocular ma stosunkowo niską wagę. Jest wykonany w trwałym wodo- i pyłoszczelną obudowę. Urządzenie jest zasilane bateriami. Niektóre modele wyposażone są w wbudowane lub zewnętrznych oświetlaczy podczerwieni.

Istniejące lunety odmiany

Klasyfikacja takich urządzeń jest oparte na kilku podstawowych kryteriów, w tym stopniu wrażliwości na wilgoć, stosuje się jak szkło, materiał obudowy i powiększeniu.

Tak, istnieje Noktowizor do polowania na małe, średnie i duże zwiększenie. Na każdym urządzeniu koniecznie jest oznaczony, na którym można określić powiększenie.

W zależności od materiału użytego do produkcji obudowy wyizolowane z tworzywa sztucznego i metalu lunety. Ostatnia charakteryzuje się wysoką trwałością i niezawodnością. Ponadto, metalowa Noktowizor, przeglądy, które tylko w pozytywny sposób, nieco cięższe odpowiedniki z tworzywa sztucznego. Dzisiaj, nawet model z gumowanej obudowie można kupić w sklepach. Niektóre urządzenia posiadają dodatkową ochronę przed wilgocią. Ta technika nie jest boi wilgoć i opady atmosferyczne.

Istnieją również urządzenia pasywne i aktywne. W pierwszym przypadku urządzeń wyposażonych w oświetlenie w podczerwieni, dzięki czemu może być zastosowane w całkowitej nieobecności światła naturalnego i sztucznego. W urządzeniach drugiego typu może pracować tylko na oświetlonych obszarach.

Zalety korzystania z takiego sprzętu

lunety noktowizyjne dla polowania, opinii, które wskazują obecność mas jest ważnym plusem, są stosunkowo niskie koszty. Dlatego urządzenia te są dostępne dla większości naszych rodaków. Ludzie, którzy mają taki sprzęt, zapewniam, że cena takich urządzeń połowę kosztów tradycyjnych lornetki. Według nich, urządzenia te charakteryzują się dużą łatwością, niezawodności i zwartości.

Noktowizor mniej widoczne w porównaniu z konwencjonalnymi lornetki. Człowiek dzierżący podobną technikę, przyciąga znacznie mniej niechcianą uwagę. Kompaktowy i lekki, można ukryć w kieszeni.

Czy lepiej lornetka lub monocular?

Są to dwa bardzo podobne właściwości urządzenia, więc ludzie często nie wiedzą, który z nich wybrać. Należy rozumieć, że jedyną istotną zaletą lornetki jest bardzo duży kąt widzenia. Następnie, jako kompaktowy i niezawodny cyfrowy Noktowizor posiada zestaw zalet. Ważną rolę odgrywają wartości demokratycznego tych instrumentów.

Komora utworzona pomiędzy soczewką jednego oka, w szczególności całkowicie wypełnione nieszkodliwy gaz, który nie wpływa na jakość i przejrzystość obrazu. Dla wygodniejszego korzystania z takiego sprzętu w większości modeli oferuje funkcję, która pozwala na regulację dioptrii.

Co stanowiły koszt jednostkowy?

Ci, którzy planują kupić Noktowizor, powinni zrozumieć, że cena tych produktów zależy od kilku kluczowych czynników, w tym:

  • dostępność dodatkowych funkcji;
  • na powiększenie obrazu;
  • od producenta marki.

Największy wpływ na ostateczny koszt pierwszego czynnika ma precyzyjnie. Więc, tanie chińskie modele są minimalne funkcjonalności. Następnie, jako koszt pewnych wysokowydajnych urządzeń wielofunkcyjnych może wynosić do kilku tysięcy dolarów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu?

W dzisiejszych sklepach jest dość szeroka gama lunety do polowania produkcji krajowej i zagranicznej. Aby nie przeliczyć się na zakup, należy kierować się kilkoma ważnymi kryteriami. Określić właściwy wybór pomoże parametry, takie jak powiększenie lub stopień zbliżenia obiektu. Ponadto, w niektórych, bardziej zaawansowane modele posiadają możliwość regulacji lunetę ostrości.

Oprócz wielości, należy zwrócić uwagę na tak ważnej charakterystyce jak średnica obiektywu. W celu lepszej obserwacji obiektu zaleca się zwrócić uwagę na tzw optyki powlekanych. W takich urządzeniach, specjalną folią, która zapobiega odbicia światła do soczewki i znacznie zwiększa przedmiot badania.

Ponadto, ważne jest również, i warunki, w których używany jest monocular. Na przykład, urządzenia z oświetlacza bezużyteczny dzień. Nowoczesne producenci zaczęli produkować droższe uniwersalną technikę, która może być używana z równym powodzeniem zarówno w dzień jak iw nocy.

Szczególną uwagę przywiązuje się do jakości obiektywu jest zalecane. Im jest on wyższy, tym lepszy widok. I to jest bardzo ważne, aby rozróżniać jakość obiektywu przed fałszowaniem. Niektórzy bez skrupułów producenci celowo oszukują klientów, stanowiące produkty lakierowane za drogie odpowiedniki. A optyka niskiej jakości może mieć wpływ na narządy wzrokowe. Pożądane jest, aby dać pierwszeństwo do modeli, które są wyposażone w pokrywę ochronną specjalnego obiektywu. Zanim zdecydujesz i dokonać ostatecznego wyboru, konieczne jest, aby sprawdzić czystość pola widzenia i jasności lubił urządzenia.