518 Shares 5373 views

Co oznacza wyrażenie „Dzięki – nie doceniają i stracił – wołamy?”

Bardzo często w mowie jest taki popularny wyraz: „Dzięki – nie doceniają, ale stracił, płacz.” Wielu nawet uwierzyć, że to rosyjskie przysłowie. Jednakże, nie jest to do końca prawda. Po tym wszystkim, wyrażenie „Z – nie doceniają i stracił, płacz” jest autor, który dał jej życie.

Kto wymyślił tych skrzydlatych słów

Niektórzy ludzie uważają, że ukuł słynne wyrażenie „With – nie doceniają i stracił – wołamy”, autor, współczesny, niektóre poeta, który chciał pozostać anonimowy. Właściwie, to przyczynia się do tego, że wielu fanów, aby poddać się wersyfikacji wprowadzić te słowa w swoich pracach, bez odniesienia do prawdziwego autora. Tak więc, są one wprowadzane do czytelnika na manowce, który przypisuje to mądry pomysł, aby poety, którego pierwszy spotkałem go.

Najpierw jednak wyrażenie „Z – nie doceniają i stracił, płacz” została wyróżniona wodewil pisarz-dramaturga S. Solovyov w 1844 roku. Jednakże, brzmiało to trochę inaczej: „Co my nie przechowywać, zagubione, płacz” i opisywany jako tytuł rewelacyjnej wydajności w tych latach.

Kto pomógł te słowa, aby zdobyć sławę

Później, w ciągu dekady, już w 1854 roku, ten wyraz został użyty w książce „owoce medytacji” Kozmoy Prutkovym. Należy wyjaśnić, że w rzeczywistości autor jako taki nie istnieje. „Kozma Prutkov” to pseudonim pod którym pracował Zhemchuzhnikova braci Alex Aleksander i Władimir, a także poeta Aleksiej Tołstoj. Dlatego wielu popełnia błąd przypisując go do nich słowa „z – nie doceniają i stracił – wołamy”.

Kto powiedział, że zdanie pierwsze, teraz wiemy – Sołowjowa jego wodewilu. Ale stało się sławne dzięki sponsorom z „owoców medytacji.” Możemy więc założyć, że „rodzice” mają niektóre z tych mądrości.

Znaczenie słowa „z – nie doceniają i stracił, płacz”

Zwrot ten jest ukryty głęboki sens. Słowa same mogą być przypisane do każdej strony ludzkiego życia. A najważniejsze jest to, że ludzie nie wiedzą jak docenić ich prawdziwe, zawsze chcą więcej, ze względu na to, co i przysięgam, że to, co posiadasz.

Mówiąc o tym, co oznacza powiedzenie, można zapamiętać ten komiks. Mężczyzna skarżył się, że jego niemodne buty. Przechodzący porusza się na wózku inwalidzkim osobę, która ma i nie ma nóg. Oznacza to, że mając nogi, mało ludzi myśli o co w tym wielkiego szczęścia. Ale ich utrata niepełnosprawnych, aby w pełni zrozumieć, jak to było świetne przed żyć, chodzić, biegać, a nawet w niemodne buty.

Stać się bogatym, ludzie często przypomina głodnych lat studenckich z szacunkiem. Tak, raz było to trudne, możliwe jest nawet, uważał się za męczennika, chciał więcej. Jednak dotarcie wszystko smutne i płacz o czym marzyłem, jakoś biznesmen o tych latach, kiedy nie było pod dostatkiem chleba, ale to była przyjaźń, lojalność, miłość, młodość, zdrowie.

Jak póki możesz!

Zwrot ten ma zastosowanie haczyk i ludzkich relacji. Dzieci często kłócą się z rodzicami, nie słuchać ich wskazówek, boli je ze swoich ostrych słów. Wiele osób uważa się za głęboko nieszczęśliwy, ponieważ, ich zdaniem, mam na nie rozumieją swoich „przodków”. Dorastając, dzieci rozumieją, że im bliżej rodzice na całym świecie nie ma nikogo. Właśnie w tym czasie moja matka i ojciec stał stary, chory, wyczerpany z powodu kłopotów w rodzinie, które inicjowane i były tylko same dzieci.

I czasami czuje się jak trudno jest bez matki lub ojca, jak silny ich oddanie i miłość, byliśmy w młodości lub nawet w dzieciństwie. A potem tysiąc razy nastolatki będą przeklinać siebie za brak cenionych relacji, że zostały one podane przez naturę, która nie jest doceniana dziedziczone im szczęście.

Ile połączeń w celu ochrony swoich bliskich, słyszymy z dorosłymi córkami i synami! Słyszymy, ale zawsze wziąć do serca. oddanie rodzicielska wielu czuje obowiązkowe, wziąć za pewnik, nie doceniają.

Nie wyrzec miłości!

Para długo przyzwyczajeni do siebie, nie dłużej cieszyć się ich relacje rodzinne. Ile na ten temat napisany przez głupich żartów! Mężowie żonami zwane kobry i węże, a te w odpowiedzi na swoich drugich połówek nagrodzonych nie mniej wyraziste epitety, nazywając je kozy, owce i inne słowa. Mówimy o najzwyklejszych małżeństw, które nie mają żadnych problemów – tylko wygaśnięcie namiętności. I jakby separacja jest, aby do nich zarówno szczęśliwy, ale – nie. A potem byli kochankami zrozumieć, że utrata małżonka jest równoznaczne z duchowej śmierci.

To samo odnosi się do przyjaciół i kochanków, którzy uważają, że wszystko dzieje się teraz – nie poważne, nie są tak cenne. Dlatego między krewnymi są częste kłótnie, nieporozumienia. Dopiero po przerwie ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, jak ważne były dla poprzednim komunikacie. Ale, niestety, nie zawsze jest to możliwe, aby przywrócić utraconą więź.

Z lekką rękę poetów

Wiersze mają tę cechę – w przenośni i streścić istotę myślenia o życiu. Tak często w dwóch rzędach zawierają przemyślenia i wnioski bardzo zwięzłych, że poeta myśli przychodzi. I istnieją nowoczesne powiedzenia o życiu, które są częścią naszej mowy.

„Na własną rękę ucieczka jest niemożliwa, jak szybko jesteś nie działa!”; „Śmiech nie jest grzechem, co wydaje się być śmieszne!”; „Wstyd głupcze, a żarty fool i spierać się z kobietą, to samo, które czerpią wodę z sito. Z tych trzech, wybaw nas, Boże! "

Często przysłów i powiedzeń są ciągiem bajek. To oni, jako moralny tej krótkiej pracy, ujawnić wiele aspektów ludzkich namiętności, słabości, błędów. W związku z tym, bajkopisarz Kryłowa, prawdopodobnie należący do dłoni.