226 Shares 7811 views

10 światowej najbardziej niezwykłych szkoły

W ostatnich latach, edukacja przeżywa wielką reformę, a szkoły z całego świata zaczynają się od innych form, skupia się na nowych wartościach.

I na tle tego wszystkiego, można zidentyfikować najbardziej niesamowite szkół na całym świecie, które przyciągają uwagę jego niezwykłe funkcje, takie jak kompletny brak dyscypliny w szkole lub bezpośrednio na powierzchni wody.

Jaki rodzaj edukacji, gdzie się znajdują i które mogą zaoferować studentom?

Wszystkie te szkoły są obecne i operacyjny w każdej chwili, więc można nawet wysłać tam swoje dzieci.

Szkoła pod ziemią, USA

Ta szkoła została wybudowana w połowie lat siedemdziesiątych, kiedy Stany Zjednoczone wytrząsa kryzysu energetycznego. Kraj wszedł w tryb oszczędzania energii, oszczędzając w ten sposób nawet energię, która jest używana do ogrzewania szkół. Dlatego w Reston dość nietypowy sposób nowa szkoła została zbudowana. Budowniczowie wyrównał wzgórze, zbudował dom, a potem napełnił ją z ziemi, która stała się źródłem ciepła.

Szkoła bez dyscypliny w Kanadzie

ALPHA Szkoła, która znajduje się w Kanadzie jest bardzo różni się od innych szkół. Fakt, że nie ma oceny, żadnych harmonogramów, bez żadnych szczególnych ram. Sami uczniowie wybrać które sesje chodzą, a zajęcia są tworzone nie w zwykły sposób, czyli od wieku i zainteresowań.

Nomadic Szkoła, Rosja

Losy koczowniczych pasterzy reniferów poprzednio było dość smutne. Nie mogli dostać edukacji ze względu na ich koczowniczy tryb życia. Albo mieli iść do szkoły, gdzie zostali żywego (szkoły z internatem) i dlatego, że nie widzi swoją rodzinę przez kilka miesięcy. Teraz, w Rosji, aw szczególności w Jakucji, staje się coraz więcej szkół koczownicze, które pozwalają dzieciom zdobyć wykształcenie, nawet w tak trudnych warunkach.

Wybór szkoły wspólnego języka, w Korei Południowej

Nie jest tajemnicą, że Korea Południowa, podobnie jak większość krajów azjatyckich, ma swoje tradycje i niezwykłych cech, które mogą być nieznane i niezrozumiałe dla ludzi z innej mentalności. Ale co dzieci imigrantów, którzy nie mogą znaleźć wspólnego języka z kolegami z klasy w zwykłych szkołach ze względu na różnicę w mentalności? Dla nich istnieje odrębna szkoła, gdzie każdy nauczyciel jest również edukacja psycholog. W tej szkole dzieci uczą się nie tylko przedmiotów szkolnych, ale również do interakcji z miejscową ludnością w ramach nieznanej kultury.

Szkoła przyjemnego interakcji ze światem, Stanach Zjednoczonych

Jeśli chcesz, aby dziecko uczęszczało do tej szkoły, to trzeba po prostu wygrać na loterii. Musisz wypełnić formularz na oficjalnej stronie internetowej, przesłać go i czekać na wyniki zostaną ogłoszone. Jeśli Twoje dziecko będzie zwycięzcą, to czeka na dość nietypowy proces uczenia się. Szkoła uczy standardowe elementy, ale nacisk jest na interakcji ze światem i umiejętności domowych takich jak gotowanie, szycie i tak dalej.

Szkoła nauki poprzez muzykę, USA

Szkoła ta, podobnie jak poprzednia, pozwala dziecku nauczyć się podstawowych przedmiotów, ale koncentruje się tutaj również na edukacji muzycznej. Nawet jeśli nie może sobie pozwolić na zakup własnego instrumentu w szkole dziecko będzie wyposażony we wszystko co niezbędne.

Szkoła dla uchodźców i nielegalnych imigrantów, Izrael

W 2011 roku prestiżową nagrodę „Oscar” udał się do reżysera filmu „Nie ma obcy”, który opowiada o szkole izraelskiego nielegalnych imigrantów. Okazuje się, że taka szkoła naprawdę istnieją – są dzieci z całego świata, nie tylko otrzymać wykształcenie, ale również nabyć dom, którego nie trzeba nigdzie indziej. Otrzymują oni schronienie, odzież i żywność.

Pływająca szkoła, Kambodża

Jedną z największych atrakcji Kambodży jest kompleks świątynny Angkor Wat, który znajduje się w pobliżu największego słodkowodnego zbiornika znajduje się na półwyspie Indochin. Tym bardziej godne uwagi jest jezioro? Jest to cały pływające wioski, gdzie znajdują się domy, sklepy, restauracje i szkoły. Pełna pływająca szkoła. Jednakże istnieją sierot nauki i którzy mieszkają pod dachem szkoły. Jest sponsorowany przez fundusze od turystów przyciąga uwagę, że stale.

W szkole, w oparciu o zasadę otwartej przestrzeni, w Danii

Ørestad Gymnasium w Kopenhadze – to nie tylko szkoła, ale prawdziwe dzieło sztuki architektonicznej, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Został zbudowany niedawno i stał się pierwszy budynek zbudowany w ramach reformy edukacji. W 2007 roku otrzymał tytuł najlepszych budynków w całej Skandynawii. Ze szczególnym uwzględnieniem procesu edukacyjnego, jest bardzo nietypowe. Fakt, że nie ma klas, nie klas. Cała szkoła jest jedną wielką otwartą przestrzeń, gdzie zaangażowane licealiści planuje zapisać się wyższym wykształceniem w specjalności „dziennikarstwo”.

Przygoda szkoła, USA

To w US szkole został otwarty w celu wspierania rolnictwa, które jest w spadku. Bardzo wiele gospodarstw przestają funkcjonować ze względu na fakt, że duże korporacje biorą coraz większy odsetek jakimkolwiek rynku. Uczniowie szkół amerykańskich otrzymują standardową edukację, która zawiera wszystkie niezbędne elementy. Ale poza tym, wszyscy idą do lokalnych farm, gdzie uczą się podstaw rolnictwa i pomóc rolnikom w ich pracy.