652 Shares 8676 views

Smaczne i chrupiące ogórek „Nizhyn” krok po kroku receptury

Ogórki „Nizhyn”, którego receptura została opisana szczegółowo poniżej, ma swoją nazwę z ukraińskiego miasta Nizhyn. To właśnie w tej miejscowości jest największym roślin do produkcji środków konserwujących, gdzie kiszenia ogórków odmian „Niżyńskiego”. Dzisiaj omówimy sposób, jak tworzyć pachnący przekąskę na własną rękę w domu.

Ogórek „Nezhinskii”: przepis zima preform

Niezbędne składniki:

  • cebula białe cebule – 750 g;
  • Ogórki bez goryczy – 1,2 kg;
  • koper świeżo zebranych – 20 g;
  • sól – ľ deser łyżki;
  • Cukier – pół łyżka;
  • Ocet 6% jabłka -s' – 2 duże łyżki;
  • liść laurowy – 1 szt. na brzegu;
  • Czarna papryka – 3 szt. na każdy słoik.

Prawidłowy wybór warzyw

Kiszenia ogórków w zimie, przepisy kulinarne , które są zawsze proste, muszą być przeprowadzane przy użyciu świeżo zebranych warzyw. Dla takiej formy wstępnej odpowiednie małe ogórki, które mają miękkie Skinned bez obecności goryczy. Cebula do tego przekąski najlepiej jest kupić białe i słodkie.

Przetwórstwo głównych komponentów

Przed przygotowaniem ogórki ogórki w zimie, powinny być one namoczone w zimnej wodzie na 1 godzinę, a następnie dobrze przemyto uwolniony od ogona i pocięto na plastry o grubości do 5 mm. Następnie musimy oczyścić cebulę i posiekaj je cienkie półpierścieni. Należy również posiekać świeżym koperkiem. Następnie wszystkie składniki powinny być mieszane ręcznie w misce, a następnie dodawać je do Ocet jabłkowy 6% -s, soli kuchennej i cukru.

formowanie obrabianego

Ogórki „Nizhyn” przepis, który wymaga użycia tylko świeżych warzyw, powinny zostać określone w 750-gramowych lub pół litrowych słojach. Ale przedtem trzeba rzucać w misce na 1 St liści laurowych i 3 czarne grochu ziela angielskiego. Gdy ogórki umieszczano w słojach, powinien natychmiast wlać wrzącą wodę przed osiągnięciem krawędzi 2 cm, a kąpiel w nim na 20-23 minut.

sterylizacja preform

Całkowicie wykonany obrabiany jest wymagane do umieszczenia w naczyniu lub metalowego zbiornika z gorącą wodą, a następnie doprowadzić do wrzenia i sterylizuje słoikach przez 9-11 minut. Po tym ogórki powinien natychmiast przykryć pokrywami i uszczelnione za pomocą specjalnego urządzenia do zgrzewania. Kolejne gorące puszki muszą postawić do góry nogami na ręczniku i pokrywa gęsty stary koc. W tym położeniu, gdy przedmiot pozostanie do ochłodzenia (do około 20-24 godzin).

Ogórki „Nizhyn”, przepis, który omawialiśmy dzisiaj, powinny być przechowywane w chłodnym miejscu. Na tej idealnej piwnicy, piwnicy lub zamrażarce. Takie domu preforma jest przeznaczone do spożycia po 4 do 5 tygodni. W tym czasie, świeże warzywa wchłonęły cały marynata będzie bardzo smaczne, chrupiące i pachnące. Służyć to przystawka do stołu powinny być przechowywane w lodówce, z pierwszych lub drugich dań.