483 Shares 4653 views

Profiler – co to jest? Jak stać się profilera?

Jak czasami chcą być w stanie odróżnić kłamstwa od prawdy. Po tym wszystkim, można powiedzieć, co chcesz! Ale w XXI wieku, a na dodatek jest tam profilera wykrywacz kłamstw. To o to będzie omówione w naszym artykule.

informacje historyczne

Znaczenie „profilowania” ma angielskie korzenie. Dosłownie, profil słowo, z którym pojęcie zostało przetłumaczone jako „profilu psychologicznego”. Początkowo eksperci byli bardzo użyteczne w medycynie sądowej, która jest aktywnie wykorzystywana metodę wykrywania przestępczości poprzez stworzenie psychologicznego portretu. profilery sztuka polegała na tym, że portret sprawcy stworzyli, był absolutnie identyczny z jego rzeczywistym wyglądem.

Profiler. Co to jest i kto to jest?

Profiler – osoba, która posiada pewne metody psychologiczne, dzięki którym możliwe jest przewidzieć zachowanie danej osoby w danej sytuacji. Na podstawie pozornie prostych rzeczy, takich jak charakterystyka wyglądu, werbalnej i niewerbalnej zachowań, widzi źródło „od wewnątrz”.

aspekty technologiczne

Profiler wykorzystuje technologię w swojej pracy „czytać” języka ciała, mimiki i czytać między wierszami. Na przykład, nie jest podejrzanym, którzy chcą „szyć” przypadek aktu terrorystycznego. Naturalnie, w badaniu badacza the man obserwując jego mowę i stara się kontrolować zachowanie. Ale gdy pracownik operacyjny zadaje pytanie o bagaż, które zostały pozostawione na stacji, jego oczy wypełnione łagodnego niepokoju, że prawie niezauważalnie wytężając rękę – należy zauważyć, doświadczonego specjalisty.

Art identyfikacji najmniejszy szczegół w maniery i zachowanie innej osoby wymaga profiler znaczną wiedzę i umiejętności. Musisz jasno zrozumieć, co dokładnie trzeba zwrócić uwagę i które mogą przyćmić. Często w swojej pracy profilera (weryfikatora) używa magnetofonu lub kamerę wideo w celu nagrywania rozmowy lub wideo sytuacji jako całości. Ta metoda działa skutecznie, ponieważ gdy kontakt osobisty panna może być pozornie drobne szczegóły, a oddaje cały film. Po rozmowie po prostu trzeba rozpocząć nagrywanie i posłuchać / zobaczyć go wykonując jakąś analizę.

Weryfikator obserwując mimikę, gesty, cechy behawioralne, bada psycholingwistyczne prawa mowy paralinguistic oznaki produkcji werbalnej.

Kluczowym zadaniem Profiler – aby zrozumieć, gdzie leży. Ale w tym samym eksperta powinien zrozumieć, gdy dana osoba jest szczera. Po tym wszystkim, prawie każdy z nas, słuchając pani, dialog, który charakteryzuje się rozwlekły, mylić historii, rozmyślać nad odpowiedziami, nerwowość, od razu postanawia, że stał się ofiarą oszustwa. Jak pokazuje praktyka, te cechy również nic nie znaczą.

Zadania Profiler:

 • Obserwacja ludźmi;
 • Działania przewidywania i działania ludzi;
 • nieomylny definicja „pustych” słów i rzeczywistych intencji danej osoby.

Wysoko wykwalifikowana Profiler – transmisja analogowa wykrywacz kłamstw.

Główne kierunki profilowania lub Jakie są profilery

profilowanie działalności. Jest to nowoczesny model negocjacji biznesowych, które biorą udział nie tylko po stronie partnera, ale także osobie trzeciej – profilera. Co to jest to dla innowacji w sektorze biznesowym, a nie ze słyszenia wiem, nowoczesnych ludzi biznesu. Ta osoba jest ścisłe monitorowanie rozmówców klienta. Stwierdza on powagę intencji partnera, oceniając sposób jego zachowanie.

profilowanie bankowego. Główny bohater – profilera bankowego. Co to jest? Innowacyjny kierunek i kontrola instrumentu, którego stosowanie zmniejsza znaczny odsetek kredytów nieregularnych. Ale on wie, że nie wszyscy. Często jednak można zauważyć, że w wywiadzie, pracownicy banku z potencjalnym kredytobiorcą, który zaapelował w celu uzyskania kredytu, oglądanie Specialist profilera.

Audit-profilowanie. Aktywnie zaczął stosować różne firm księgowych w celu weryfikacji integralności personelu księgowego. Teraz w sprawozdaniu finansowym, zwracając uwagę nie tylko do równości debetów i kredytów, ale także na zachowanie podczas zwykłego księgowego wyboru. Robi to profilera audytu. Co to jest? Ten nowy „ochraniacz” wszelkiego rodzaju nadużyć w sektorze finansowym już wiemy prawie wszystkich firm audytorskich oraz możliwość przyjęcia takiego „innowacja” i nas samych. Warto zauważyć, że taka kontrola – skuteczny dodatek do standardowego sprawdzania dokumentów księgowych.

profilowanie ubezpieczenie. Jest on używany przez firmy ubezpieczeniowe w celu zapobieżenia lub wykrycia ewentualnych oszukańczych systemów w ubezpieczeniu projektowania.

profilowanie transport – sposób identyfikacji pasażerów, którzy mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia publicznego: psychicznie niezrównoważone i agresywne osoby, osoby, które wykonują lub nosić coś lub innej broni, itp Wszakże eksperci posiadają zdolności, które pozwalają na określenie takich osób płynnie …

profilowanie Hotel. Jest on stosowany jako środek zapobiegawczy w imię unikania różnego rodzaju przestępstwa, które mogą pojawić się w hotelu.

Personel profilowanie. To jest „wystawiać” wnioskodawcę do słupka i przejdźmy do tego, co nie pisze o – uzależnienie od hazardu, niekaralności, dostępność długu na dużą skalę, etc.

Dość koncepcja została wprowadzona niedawno jako profilowania rodzinnym – zdolność do rozpoznawania prawdziwych intencji swego przyszłego męża, złożoność życia syna odrastania poza rodziną, i więcej.

W rzeczywistości, obszary stosowania tego zawodu bardzo dużo, a najciekawsze jest to, że lista nadal rośnie.

Jeśli weźmiemy subiektywna, każdy z nas może odróżnić kłamstwo w danej branży.

Jak zostać profiler

Profilowanie jest jedną ze szczególnych form aktywności, które łączy różne gałęzie nauk humanistycznych, w tym historii, sztuki i innych. Dlatego przyszłość profiler powinien mieć wyższą lub niepełne wyższe wykształcenie.

Jednakże dość powszechne przekonanie, że „żywy wykrywacz kłamstw”, koniecznie musi być nie tylko liberalna edukacja artystyczna, ale także podstawowe psychologiczne. To dlatego, że profilowanie odnosi się do nauk psychologicznych. W tej chwili wyraźną odpowiedź dotycząca obowiązkowej obecności takiego kształcenia w skarżącego na stanowisko profilera nie jest.

cechy osobowości

Przyszłość ekspert-Profiler powinny charakteryzować się:

 • doskonała pamięci;
 • analitycznego myślenia ;
 • zwiększona troska;
 • obserwacja;
 • uczciwość;
 • powściągliwy emocje;
 • Zdolność postawić właściwą mowę;
 • jasne dykcja;
 • łagodnych;
 • tolerancja stresu.

wiedza

profiler praca wymaga wyraźnego rozróżnienia między prawdą a fałszem, a ich analizy. „detektor Living” powinna posiadać sztukę dialogu, tak aby zmaksymalizować źródło ujawniło zarówno część słowna, a przez gesty, mimika.

Profiler należy rozumieć:

 1. psychologia Ludzki.
 2. Emocjonalny psychologia.
 3. Fizjologia ludzka.
 4. Emocjonalne fizjologii.
 5. Typologia i metody oszustwa.
 6. Oznaki oszustwa nie tylko w mowie, ale także w mimiki i ruchów.
 7. Techniki i metody określania oszustwa.

umiejętności

Na barkach profilera ma obowiązek:

 1. Organizowanie i prowadzenie obserwacji.
 2. Określenie człowieka Psycho na cechy zewnętrzne i cech behawioralnych.
 3. Identyfikacja kłamstwa i prawdy, w oparciu o technikę wypowiedzi i budowę pytanie.
 4. Znalezienie różne emocje rozmówca mikroekspresja.
 5. Różnica rozmyte wyrażeń emocjonalnych.
 6. Różnica gestów, emblematy i ilustratorów gestów.
 7. Znalezienie wiarygodnych przecieków informacyjnych.
 8. Korzystanie z metody rozpoznawania kłamstwa.

Zawód, rodzina

Istnieją zawody związane Profilowanie:

 • psychiatra;
 • psycholog;
 • psychoterapeuta;
 • Oficer organom dochodzeniowym;
 • detektyw;
 • pedagog;
 • wykrywacz kłamstw;
 • Zarządzanie rekrutacji i selekcji pracowników.

gdzie studiować

Profiler – zawód, który można nauczyć się podstaw specjalistycznych kursów i szkoleń w szkołach, akademiach, ośrodki leżą wykrycia.

Pragnienie, aby stać się profiler będzie kosztował 5-10 tysięcy rubli. Okres szkolenia, zwykle 2-3 kursy 7 dni każdy. Proces edukacyjny składa się z teorii, profilowanie tras testowych, gier biznesowych, szkoleń, praktyk.