899 Shares 2237 views

Tarantule, pająki: zawartość w domu. Rodzaje tarantule

Dość duża w tarantule wielkości, pająki inny jasny kolor. Dorośli często osiągają długość ponad dwudziestu centymetrów. Te zwierzęta nie są agresywne i wymagają minimalnej konserwacji. Dlatego coraz większa liczba koneserów egzotycznych pająków hodowane w domu. Kobiety żyją około 15-20 lat, mężczyźni – trzy razy mniej, umiera po kopulacji. W tym artykule przyjrzymy się głównych zagadnień związanych z opieką tych niesamowitych zwierząt.

siedlisko

Tarantule, pająki zamieszkują wszystkie kontynenty świata z wyjątkiem Antarktydy. Oni są najbardziej powszechne w Afryce, Oceanii, Australii i Ameryce Południowej. W Europie osobniki tego gatunku w przyrodzie są niezwykle rzadkie. Nieliczne z nich można znaleźć w Hiszpanii, Portugalii i we Włoszech. I zarówno mokre i pustynne obszary mogą zamieszkiwać tarantule.

typy

Sposób zachowania się tych przedstawicieli klasy stawonogów są podzielone na zagnieżdżenie, drzewa i ziemi. I w trakcie jej istnienia zwierzęta mogą zmienić swój sposób życia. Burrowing pająki kopać się ukrywa w ziemi. Pajęczyny służą do stabilizacji gruntu. worczakowate również kopać płytkie nory lub użyć gotowego schronienia. Drewno mieszkają w drzewach, tkanie sieci oddziałów wśród gęstych krzewów.

Zawartość tarantula

Zwierzęta czują się w cudowny mały i dość przestronne pokoje. Dlatego terrarium dla tarantula można nabyć dowolny rozmiar. Najważniejsze, że przekroczyło dwukrotnie wielkości zwierzęcia. pająki drewna są najlepiej przechowywać w pionowej klatce, po której chcesz umieścić grubą gałąź PET mógł znaleźć ustronne miejsce. Dla zwierząt lądowych w klatce powinna wypełnić odpowiednio dużą warstwę podłoża, co najmniej pięć centymetrów. Pomijając fakt, że dorośli są dobrze pełzać, wciąż różnią się niezwykłą wytrzymałość. W związku z tym, że obudowa do egzotycznego zwierzaka powinna być na wierzchu pokrywy obcisłe. Terrarium powinno mieć okno wentylacji, ale nie za dużo, tak aby nie wyschnięciu podłoża, na które można wykorzystać żwir, torf, torf, trociny, porostów. Jeśli istnieje wiele osobników tego samego gatunku pająków mają być zawarte w oddzielnych pojemnikach. Zapobiegnie to przejaw kanibalizmu. W okresie zimowym, klatka ma być podgrzewany tak, że temperatura w nim nie spada poniżej 25 ° C. Do tych celów można wykorzystać lampę na podczerwień lub termopodstilku podłoża. Od ptaszniki są głównie nocne oświetlenie w terrarium nie jest wymagane. Tym bardziej, że nawet jasne światło słoneczne jest szkodliwe dla zwierząt. Pościel powinna być zmieniana po każdym wylinka. I dorośli – raz na cztery miesiące. dom tarantula mogą być ozdobione Driftwood żywo mech lub sztuczne rośliny. Jednak nie wszystkie elementy muszą być dobrze zabezpieczone. Do tych celów można używać tylko specjalny klej do akwarium, inne środki mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie zwierzęcia. nie powinny być umieszczone w terrarium elementów dekoracyjnych z ostrymi krawędziami. Nie należy przyjmować zwierząt gołymi rękami, ponieważ Tarantula ukąszenie może być nie tylko bardzo bolesne, ale również bardzo toksyczne. Ponadto, ciało pokryte licznymi stawonogi kruchych włosia. Po kontakcie ze skórą lub błoną śluzową, powodują stan zapalny i swędzenie.

Co karmić ptasznika?

Do karmienia zwierząt najlepiej stosować żywe owady (świerszcze, Bloodworms, karaluchy i tak dalej. D.). Kanał powinien zależeć od wieku każdej poszczególnej osoby. Młody trzeba drobniejsze żywności. dorosłe zwierzęta powinny być karmione mniej, ale większych owadów. Warto zauważyć, że średnio, pająki jeść dwa razy w tygodniu. Ponieważ jedzenie jest również dopasować małe kawałki surowego mięsa lub ryby.

pierzenie się

Proces ten zazwyczaj występuje w „leży”. Pająk przewraca się na plecy i w tym stanie znajduje się kilka godzin. W tym czasie, powoli zaczyna się po bokach skorupy do zgryzienia. Animal delikatnie wyciąga swoje kończyny i jest wybrany ze starych bukłaków. Po linienia pająka znacząco przyczynia się do wielkości i rozjaśnia. W między „złuszczania skóry” Owady często tracą szczeciny ochronne brzucha. Należy zauważyć, że przez tydzień lub dwa przed linienia zwierzę całkowicie odmawia jedzenia. Co do zasady, o swoje życie tarantule zwierzaki rzucić około 12 razy.

hodowla

Określić płeć na stawonogi jest możliwe dopiero po linienia. W tym przypadku, elastycznego powinien wynosić co najmniej czterech centymetrów. Aby zidentyfikować tożsamość seksualną, powinny być starannie zbadać wnętrze skorupy wyrzucić z lupy. U suk mogą zauważyć lekkie wcięcie w postaci szczeliny, a mężczyźni – sparowane „językami”. Dorośli są znacznie łatwiejsze do rozróżnienia ze względu na płeć. Mężczyźni, tarantule (pająki) mają stosunkowo długie nogi. Ponadto, są one znacznie cieńsze niż samice. Dojrzałość seksualna z gatunku dochodzi do pięciu lat. 14 dni po linienia mężczyzna zaczyna majstrować specjalną szczelinę, którą wypełnia nasienie. Po tym, pająk idzie w poszukiwaniu samic. Jego zaleca się umieścić w dużym pokoju, więc nie miała czasu, aby przyzwyczaić się do wzrostu korzeni w nim. Nieco później nie ma zastosowania dla mężczyzny gotowy do kopulacji. Gdy napotyka pająka zaczyna wykonywać skomplikowanych ruchów rytuału. Zazwyczaj mężczyźni i kobiety są gotowe do kopulacji, wykorzystując pewne sygnały. Najczęściej jest to stukanie nogogłaszczek, skrzypienie, szelest. Zbliżając się do pająka, mężczyzna wypełnia go z jego kieszeni płynu nasiennego. Po tym konieczne jest jak najszybsze przeszczepić z zapłodnionych samic. Półtora lub dwa miesiące po kopulacji, będzie ona odgrywać potomstwo. Ale przed tym, żeński utkać sobie duży kokon, w którym ona później zwłoki około 500 jaj. Aby zapisać ziarno, należy umieścić pojemnik z gniazda w ciemnym miejscu. Zalecana temperatura – 24-28 stopni. Dla prawidłowego rozwoju dzieci potrzebują do utrzymania wilgotności w pomieszczeniu. Prawie cały czas samica posiada kokon pomiędzy Szczękoczułki, chroniąc go w ten sposób. Larwy pojawił się na 4-5 tygodnia, są w gnieździe aż do pierwszego pierzenia. Zadziwiające jest to, że nie jeść cały czas. Do kobiet nie jeść ich młode po pierwszym wylinka, powinny one zostać przeniesione do osobnego terrarium lub przeszczepić jeden w małych pojemnikach. Jednocześnie jedzenie tarantula powinien być wyjątkowy. Najlepiej nadaje nowonarodzonych świerszcze lub Drosophila. Młody rośnie dość wolno.

zapobieganie wypadkom

Po rozmowie ze zwierzęciem należy dobrze umyć ręce wodą z mydłem. Pochylać się nad otwartą terrarium zabronione. Wszystkie działania w drapieżnika mieszkalnego musi być wykonane przy użyciu specjalnych długie pęsety. Przedmioty, z którymi skontaktował się zwierzę wolno go dotykać tylko w rękawiczkach. Nie należy umieszczać w terrarium otwarte bez nadzoru. Jest bardzo ważne, aby być w miejscu niedostępnym dla innych zwierząt. Po kontakcie z pająków powinni zdawać sobie sprawę, że nie mogą oswoić lub trenować. Nawet najbardziej spokojny i osiadły tarantula, niebezpieczeństwo sensing, może gryźć właściciela.

długość życia

Pająk mieszka w Meksyku, którego wiek wynosi więcej niż dwadzieścia sześć lat. Jest to wydarzenie rekord. Z reguły dość duże okazy siedlisk pustyni rosną powoli. W tym przypadku, ich średnia długość życia jest znacznie dłuższy niż u innych gatunków. Tarantule, pająki z lasów tropikalnych są szybko rośnie, ale, niestety, umierają wcześnie. Zauważyliśmy, że drapieżniki żyjące w niewoli żyją dłużej zajętych środowiska naturalnego. Jednak są one mniej agresywne. Zazwyczaj ptaszniki mężczyźni nie żyją dłużej niż rok po ostatnim linienia.

Zalecenia dotyczące wyboru

Kupując sklepie zoologicznym pająka, trzeba pamiętać, że jest on aktywny. Jego ciało powinno być lekko uniesione nad podłożem. Zniekształcający nogami lub leżąc ciągle pająk będzie prawdopodobnie chora. Zdrowe zwierzę reaguje na dotyk. Co do zasady, tarantula podnosi przednie nogi, szybko ucieka lub, wręcz przeciwnie, ataków. Jeśli wygląda dobrze, zobaczysz, że na brzuchu w swoim najeżone włosy. W okresie przed linienia zwierząt raczej powolny. Zazwyczaj są one leżeć na plecach z nogami wyciągniętymi. Po – ptaszniki są również porusza się z wielkim trudem. W każdym razie, aby zwierzę, które jest w oczekiwaniu na wylinka nie jest zalecane. Należy zwrócić uwagę na brzuch drapieżnika. Powinien on być zaokrąglone. Wiele stawonogi, mieszkańcy lasów tropikalnych, które pomarszczony brzuch podczas odwodnienia. Takie ptaszniki nie kupować. Odłamane gałęzie mogą rosnąć z powrotem w ciągu kilku molts pająka. Nie jest to poważna wada. Niemniej tarantula z otwartymi ranami na nogach lepiej nie kupować. Po tym wszystkim, może zostać zainfekowany przez grzyby lub inne infekcje. Jeżeli nabycie egzotyczne zwierzę, będzie ścigane wyłącznie dekoracyjny cel, konieczne jest, aby dać pierwszeństwo do samicy. Charakteryzują się one dłuższą żywotność. Nie kupuj bardzo dużych jednostek, gdyż mogą one być starość.