893 Shares 8542 views

Przedwczesne dojrzewanie łożyska: przyczyny i leczenie

Łożysko – organ powstaje podczas ciąży, płód prowadzi dostarczanie substancji odżywczych i uniemożliwia przepływ toksyny dla płodu. Umieścić dzieci (znany też jako łożysko) jest utworzona przez 12 dzień nowego życia i jest utworzony w którym zapłodnione jajo przywiązuje do macicy. Całkowicie łożysko powstaje pod koniec pierwszego trymestru, czyli dlaczego kobieta nie jest zalecany w tym czasie brać leki (czyli ja, zamiast leków, oznaczonych przez ginekologa, wiodący ciąży) i picia alkoholu – ochrona w tym czasie płód jest minimalne.

C 12 tydzień łożysko działa już w pełni i w sposób ciągły zmienia się. Zmiany zachodzące w łożysku, odpowiadają poziomowi potrzeb dziecka. Uprawa owoców każdy tydzień jest wymagane więcej i więcej składników odżywczych, które stymulują wzrost i rozwój łożyska. Łożysko dojrzewa w ciągu 36 tygodni, a następnie rozpoczyna się proces starzenia. Niektóre naczynia krwionośne nie funkcjonują prawidłowo, a to już nie jest w stanie w pełni zapewnić żywność jest prawie płód donoszonych.

Określania stopnia dojrzałości łożyska

Stopień dojrzałości łożyska ustalonej przez USG. Istnieją cztery etapy rozwoju łożyska. I mówić o jej starzenie może być począwszy od trzeciej. Diagnoza „przedwczesne dojrzewanie łożysko”, o ile było zmiany charakterystyki starzenia w etapie III wcześniej zaczęła 36 tygodni, lub w etapie II zaczął 32 tygodni wcześniej.

Przedwczesne dojrzewanie łożysko procesu patologicznego spowodowana kilkoma przyczynami. Konieczne jest zidentyfikowanie tej patologii w odpowiednim czasie, w tym przypadku z pomocą medycyny możliwe jest opóźnienie przedwczesnemu starzeniu się łożysko i uniknąć poważnych konsekwencji.

Najważniejszą zagrożenie związane z przedwczesnym dojrzewaniem łożysko jest brak przepływu tlenu do płodu i składników odżywczych. Ponadto, istnieje ryzyko wystąpienia powikłań, takich jak przedwczesne pęknięcie błon płodowych, poronienia, łożysko abruption, niedożywienia (czyli o niskim ciężarze) płodu.

Przedwczesne dojrzewanie łożyska może również wpłynąć negatywnie na zdrowie matki.

Przyczyn przedwczesnego starzenia się łożysko

Aborcja ciężkie poprzednich pokoleń, choroby endokrynologiczne, choroby wątroby, oddziaływania mechaniczne, co powoduje uszkodzenie macicy, choroby układu moczowego, choroby układu krążenia, mogą być „spustu”, który spowodował przedwczesne dojrzewanie łożyska. Przyczyny mogą być różne. Dym, konflikt Rh, posocznica, zapalenie układu moczowo-płciowego może również wywołać tę patologię.

leczenie

Nie panikuj, jeśli lekarz zdiagnozowano „przedwczesne dojrzewanie łożyska.” Leczenie pacjentów z tego problemu opiera się na wynikach badań, w zależności od czynników, które wpływają na występowanie i rozwój procesów patologicznych. Lekarz dobierze do leczenia zakażeń, jeśli są one przyczyną wczesnego wysiłki łożysko i środki oferta mająca na celu zmniejszenie skutków toksycznych, jeśli są złe nawyki. Zazwyczaj zestaw procedur stosowane w szpitalu, gdzie monitorowanie rozwoju płodu trwa. Często, gdy dostawa takich patologii jest wykonany przed wyznaczonym czasie.

Ciężarne obserwować porady lekarza i niepożądany opuścić szpital, w takim przypadku szanse pomyślnej realizacji wzrośnie. W większości przypadków opiekę medyczną dziecko rodzi się na czas lub nieco wcześniej, a jego stan nie jest w niebezpieczeństwie.