128 Shares 5001 views

Syndrom kaczątko. Zespół złego kaczątka

Czasami spotykamy ludzi, którzy są jak zbiornik na barykadach. Bronią ich pozycji z pianą w ustach. Oczywiście, plus osoba, która ma osobiste zdanie: oznacza to rozwój intelektualny, edukację. Ale słuchanie tego, co inni mówią, nie jest zbędne. W końcu rodzi się prawda w dyskusji. I tylko poprzez analizowanie i porównywanie faktów możemy dojść do jedynej prawidłowej decyzji.

Istota

Psychologowie będą mieć jednoznaczny wniosek: w opisanych powyżej osobnikach możliwe jest zdiagnozowanie zespołu kaczki. "Co to jest?" – pytasz. Wyjaśnij tę cechę ludzkiej psychiki może być przykładem zwykłej sytuacji życiowej. Osoby cierpiące na takie zaburzenia w każdej sferze wyróżniają kierownicę, według ich opinii, produktu, usługi, opinii, orzeczenia, zawarcia itd. Zazwyczaj jest to przedmiot, z którymi po raz pierwszy spotkali się w tej dziedzinie.

Rozważmy sytuację, gdy dziewczyna, stając się żoną i kochanką domu, poszła do sklepu na naczynia na jej gniazdo miłości. Kupiła kubki ceramiczne i talerze, bo takie były matki czy babcia. Z podobnymi potrawami jedli po raz pierwszy w swoim życiu, więc nawet nie postrzega możliwości zakupu czegoś innego. Po pierwsze, w zasadzie nie chce tego robić. Po drugie, kobieta jest w 100% pewna, że wybór ceramiki jest jedynym prawidłowym i niekwestionowanym. Krótko mówiąc, zespół kaczki jest zjawiskiem psychologicznym, gdy osoba, znając się na nowo, może się na nią utrwalić do końca życia.

Dlaczego kaczątko?

Jeśli okaż się niezwykle uczciwy, to zespół powinien być nazwany gęsie. Na cześć kaczych ptaków nazywa się to z powodu błędu w tłumaczeniu z języka niemieckiego na angielski. Przy okazji, nie jest zaskoczeniem, że Niemcy stały się miejscem narodzin tego zaburzenia: tylko czyste Aryjczycy są tak zasadniczy, dokładni, niezachwiany, pedantyczni i konserwatywni. Ta wspólna cecha charakteru jest prześledzona we wszystkich członkach tego wyścigu.

Nazwa zaburzenia pochodziła z interesującego zjawiska zoologicznego. Zespół kaczki w środowisku naturalnym odkrył australijski naukowiec Konrad Lorenz, który napisał więcej niż jedną książkę o etologii – naukę, która zajmuje się zachowaniami zwierząt. Odkrył więc niesamowitą własność nowonarodzonych małży: postrzegają matkę każdego, kto po raz pierwszy przyłapał oko po urodzeniu. To wylęganie się z jajka i oglądanie poruszającego się obiektu, czy to strusia, krowa czy zabawka z zegarkiem, bez wątpienia zaczynają powtarzać swoje zachowanie i działania. Z tego powodu często jest to głębokie uczucie gęsi dla ludzi, psów, kotów i innych zwierząt domowych.

Przyczyny

Zespół kaczki … Co to jest? Psychologowie twierdzą, że choroba ta nie może być nazwana wyżej wymienionym zjawiskiem. Zazwyczaj wierzą, że raczej jest to jeden z typów złego myślenia, gdy podświadomy sposób myślenia jest mylony i dyktuje poszczególnym konkretnym kierunkiem zachowania. Może być kilka przyczyn wystąpienia. A najważniejsze jest wychowanie wychowawcze. Często dzieci dorastające w rodzinach ze ścisłymi zasadami próbują zbuntować się przeciwko ustalonym tradycjom. Po wyjściu z domu rodziców radykalnie zmieniają znienawidzone życie i starają się w maksymalnym smaku wszystkich radości istnienia.

Ale są też dzieci z słabą psychiką: rodzice tak zmiażdży swoje osobiste pragnienia, że po prostu nie wiedzą, czego chcą i jak to zrobić. Dlatego nieświadomie powtarzają działania matki i ojca. "Czy oni zawsze jedzą owsiane? Och, tak, nic lepszego nie można wymyślić na poranny posiłek. Jogurt, toast z herbatą? Nie, nie, kim ty? "- tak myślą ludzie, którzy zarabiali na syndrze kaczki. Ponadto, przyczyny ich wystąpienia mogą być doświadczone stres, uraz psychologiczny lub wstrząs nerwowy. W każdym razie, to zaburzenie nie jest wrodzone, ale zawsze nabywane.

Jak się pozbyć?

Jeśli starannie pracujesz nad sobą, możesz radzić sobie z zespołem. Zachętą może być druga połowa, kochająca cię serdecznie, ale nie planująca żyć wyłącznie według twoich zasad. Takie relacje smakują tyranii. Tak, a sąsiednie znajomi mogą odwrócić się, jeśli ciągle dyktujecie swoją opinię, biorąc pod uwagę tylko jej poprawne i właściwe. Dlatego, aby nie marnować starego wieku, analizuj: dlaczego tak myślisz, a nie inaczej? Przeczytaj artykuły na ten temat, znajdź wnioski specjalistów, zapytaj, co bliscy myślą o tym. Tylko poprzez porównanie istniejących wersji można wybrać najlepszą opcję.

Osoby cierpiące na zespół kaczki są czasami nazywane "ofiarami reklamy". I tak naprawdę jest. Widząc film, chwaląc ubrania pewnej marki, mogą ustalić producenta, zapominając o istnieniu swoich konkurentów. Wszyscy chcemy spróbować tego, co jest wyświetlane w telewizji, ale są też inne produkty. Nie bądź zaprogramowanym robotem. Nadepnij sobie i spróbuj wszystkich analogów: tylko wtedy możesz zostać tym, który lubił więcej. Ale nawet przy użyciu ulubionego produktu, to od czasu do czasu psychologowie radzą mu zmienić. Na zmianę.

Jeśli kaczątko jest paskudne

Te dwa zjawiska są często mylone, chociaż zasadniczo różnią się od siebie. Paskudnym zespołem kaczki jest alienacja jednostki z społeczeństwa: rodziny, przyjaciele, znajomi. Zazwyczaj rozwijając się w głębokim dzieciństwie sprawia, że dzieciak jest obcy, białą wronę. Powody mogą być bardzo różne: niezwykły wygląd, niezwykłe myślenie, brak materialnych korzyści. Często w paskudnych kaczuszkach zwracają nieletnich wychowywanych w rodzinach dysfunkcyjnych. Ponadto, stały zatrudnienie rodziców lub ich obojętność, niezdolność do znalezienia podejścia do spadkobiercy, niechęć do rozmowy z nim serca do serca, a tym samym pozbyć się kompleksy, uczynić dziecko prawdziwy wyrzutek.

Te dzieci są rzeczywiście rzucone na łaskę losu. Cóż, jeśli staniesz się dorosłym, osoba będzie w stanie dostrzec ich niedociągnięcia jako objaw ich własnej indywidualności. A jeśli nie? W tym przypadku będzie on nadal ciągnąć samotną egzystencję. Odłączeni od społeczeństwa, osoby często nie mogą zrobić bez wsparcia terapeuty.

Porady dla rodziców

Jeden z orientalnych mędrzec powiedział: "Byłem oburzony, że nie mam butów, dopóki nie poznałem człowieka bez nóg". To zdanie powinno stać się postulatem dla każdej osoby. Zwykle dzieci uważają się za nie tak, jak wszyscy inni z powodu ich wyglądu. Jeśli nie jest to poważna wada, przystosowana do przykładania do nadmiernej pełni, powiedz dziecku, że pomoże mu naprawić wadę. Siedzieć razem na diecie i chodzić do sportu: w każdym razie nie zostawiaj dziecka z problemem, robi wszystko, co w jego mocy, aby go rozwiązać.

Syndrom kaczątko, brzydki i opuszczony, może wystąpić, gdy dziecko urodziło się nieważne lub jest w rozwoju. Współpracownicy są okrutni, często żartują z niego, więc lepiej jest napisać potomstwo w specjalistycznej szkole. Wspieraj, powiedz, że to dla ciebie, pomimo problemu, najlepszy i ukochany. Wykaż to z działaniami i zachowaniem. Podkreśl godność dziecka: może maluje pięknie lub śpiewa. Rozwijaj te umiejętności, zwiększaj talenty. Zdając sobie sprawę z tego, że ma jakiś prezent, dzieciak przestanie być wycofany, znajdzie przyjaciół i potrafi osobno towarzysko.

Wynik

Wszyscy pamiętamy historię wielkiego Andersena o kaczce, którą społeczeństwo odrzuciło. Ale zapominamy, że zakończyło się szczęśliwym zakończeniem: pierzaste, niezgrabne stworzenie zmieniło się w piękny łabędź. Skoncentruj się na tym odcinku historii. Ale pamiętaj: aby taka transformacja miała się odbyć z tobą, trzeba wykazać co najmniej minimalne wysiłki.

Zespół kaczki u ludzi, brzydki lub prosty, wynika z braku uwagi. Osoba pozbawiona poparcia bliskiego kręgu osób, często nakłada na siebie nieistniejące kompleksy i problemy psychologiczne. Jeśli zauważysz, że jesteś również narażony na negatywne skutki, znajdź się w ekscytującej lekcji. Nowe hobby przyniesie Ci z powrotem do życia, wypocznie: nie będzie już prawie czasu na smutne myśli i cierpienia psychiczne. Jeśli nie możesz samodzielnie rozwiązać problemu, poproś specjalistyczną pomoc. Doświadczony lekarz doradzi i złagodzi zaburzenia psychiczne, co jest dość łatwe, aby pożegnać.