139 Shares 6288 views

Rośnie zawilec – ekscytujące doświadczenie

Pomimo urody tej rośliny i różnorodność kolorów, rosnącej zawilec nadal nie powszechne w naszych klombów. Granicą hodowcy od wielu lat zajmuje się hodowlą coraz więcej nowych odmian tych pięknych kwiatów, ponieważ są one prawdziwą ozdobą każdej działki. Anemone (Anemone) – oryginalna bylina należąca do rodziny jaskier (genus Anemone). W chwili obecnej istnieje około 100 gatunków.

Anemone konwencjonalnie podzielone na jesieni do wiosny. Były to rhizomatous bylin, które kwitną w lecie i kwitną aż do września. Wysokość łodygi tych roślin różni się od 50-120 cm. Na wiosnę bulwiaste zawilce to, że kwiaty na wiosnę i różnią się trochę w pionie.

Rosnące Anemone – nagradzanie zawód, bo to wieloletnia roślina zielna dość szybko mnoży i wygląda świetnie obok większości roślin przeznaczonych do uprawy w klombów. Mnożenie Anemone podzielenie kłącza lub bulwy. Sadzenie wiosennych anemonowych bulw wytwarzanych w jesieni namaczać je na jeden dzień. Głębokość osadzania. – 4-5 cm wykopać kłącza na wiosnę Jesienne zawilce pokroić na kawałki 4-5 cm na każdym z nich być zdrowe nerki .. Kłącza sadzi się poziomo na głębokości 5-6 cm Growing anemon ma jedną wadę. – Rosną bardzo powoli i osiągają dojrzałość w wieku 3 lat. Ale co za piękno!

Konkretne zawilce, uprawa jest wytwarzany z nasion są łatwo rozmnażane za pomocą siewu w otwartym terenie. Do zapadalności tych roślin odbywa się od 4 do 5 lat. Młode rośliny mogą być przeszczepione przez cały okres wegetacji, jednak nie później niż we wrześniu. Już w pędów wczesną wiosną nich pojawiają się pięknie wyciętych liściach, które są pokryte jasnymi kwiatami (semi-double, proste, frotte) o różnych kolorach.

Do tej pory, klasyfikacja Zawilec jest pewna trudność, ponieważ wiele z jego mieszańców i odmian pochodzą z różnych gatunków. Większość z tych roślin występuje japońskich zawilce, który jest zioło do 120 cm. Ma owłosione łodygi kwiat z kwiatów do 8 cm średnicy. W jednej łodygi mogą mieć maksymalnie 15 pąki. Japońskie kwiaty ukwiały w sierpniu, a jego rozkwit trwa do października. Najbardziej popularne są różowy, czerwony i fioletowy i srebrzysto-różowe odmiany tego gatunku. Hybrydowy zawilec, opieka nie jest inaczej niż troska o innych gatunków tej rośliny, jest jeszcze większe krzewy ze stojącymi szypułek, z których każdy może mieć do 20 kwiatów do 9 cm średnicy. Kwitną także od sierpnia do września. Większość odmian tego gatunku ma półpełne kwiaty. Kolejny widok – Anemone tomentosa – charakteryzuje się twardość i srebrzyste włosy macierzystych.

Pomimo faktu, że uprawa zawilec – prosty zatrudnienia, muszą chronić przed nadmierną wilgocią gleby. Najczęściej te kwiaty tylko vyprevayut z nadmiaru wilgoci (szczególnie w zimnych porach roku). Najlepszym miejscem do roślin Anemone – półcień, jak na terenach otwartych, stają się mniejsze i wymagają więcej wilgoci. Z braku światła słonecznego, te kolory znacznie wydłużone i kwitną słabo. Zawilce, które powinny być realizowane na rosnące sypkich i dobrze osuszonych glebach, istnieje wiele lat, aby zadowolić swoich pięknych kwiatów i ozdobnych liści. Rosnące Anemone – dość prosta sprawa, ponieważ nie potrzebują wsparcia, rzadko chorują i prawie nie dotknięte przez szkodniki. Każdego roku ta roślina rośnie, więc chwasty rosną rzadko poniżej. Zawilce – mało wymagająca roślina, ale są one dostosowane do nawozów.