629 Shares 1907 views

Dlaczego koty mruczą i urchat?

Odkąd dzieciństwa, ludzie zaczynają się martwić o pozornie błahe problemu – dlaczego koty urchat? A ściślej mówiąc – dokładnie tak, jak oni to robią. Ten zoologów można powiedzieć. W domu ulubione specjalna cienka kość pobliżu tych strun głosowych, znajdujący się pomiędzy podstawą czaszki i miejsca, w którym język jest coraz większe. Kiedy zwierzę odczuwa przyjemność, jego mózg generuje impulsy, które powodują mięśnie do umowy rytmicznie wokół tych podjęzykowych kości. Mięśnie szczepu, a następnie zrelaksowany, powodując drgania strun głosowych występuje, który rezonuje w kościach echa. „Tarahtenie” Dlatego słyszymy tak cicho.

Wśród dużej rodziny tych zwierząt nie jest wszystko pomruk. Wielkie koty – lwy, tygrysy – rycząc i dudnienie problem nie może: ich struny głosowe mają podjęzykowo chrząstki, która wytwarza szum, nie przyjemny dla ludzkiego ucha dźwięki. Reszta z głównych przedstawicieli tego gatunku mogą produkować chrząkanie, wyjąc, sycząc, chrząkanie, a nawet kaszel dźwięki, lecz nie mruczeć. Ale to jest sztuką opanowaniu średnich i małych dzikich zwierząt z tej rodziny: gepard, puma, ryś, Ocelot, Serwal i manul. Dlaczego są tam w tym żadnego znaczenia kot robi znak i gra? Rozważmy sytuację, w której nasze zwierzęta emitują te dźwięki.

W większości przypadków, kotek mruczy, kiedy jest dobrze. Jadła i myje. Ona jest trochę poczuł chłodny, ale podgrzać w kolanach właściciela i zawarte przy pełnej mocy jego „pozytywką”. Ona pokrył ich potomstwo, liże kocięta i „śpiewa” kołysankę do nich, a oni z kolei ssące mleko, delikatnie rumble w odpowiedzi. Tak, w zdecydowanej większości sytuacji w życiu właściwą odpowiedź na pytanie „dlaczego koty urchat” będzie „ponieważ są dobrze.” Mruczenie – to stwierdzenie faktu, że wszystko jest w porządku. Mama kot przekazuje informacje na temat swoich dzieci, że nie ma powodu do niepokoju. Jeszcze ślepe kocięta instynktownie emitują takie dźwięki podczas karmienia, pokazując, że są one zdrowe i żywotne. Kot zadowolony „tarahtenie” pokazuje jego miłość do właściciela i domaga się głaskać.

Ale felinologist eksperci opisują inne przypadki, kiedy zwierzęta mogą wytwarzać podobne dźwięki. Czasami chorych lub rannych zwierząt zaczyna mruczeć, a właściciel błędnie zakłada te dźwięki jako znak, że jego zwierzę stało się łatwiejsze. Dlaczego koty urchat w sytuacji zagrażającej życiu? Starają jak by „zrobić auto-szkolenia”, powiedział, inspirować się, że nic strasznego się nie dzieje. Zdarza się, że na spotkaniu z dominującą kota, światło zaczyna huczeć, pokazując w ten sposób, że nie będzie się do walki, że już rozpatrywane i bezbronny. Najczęściej zasada „nie bij leżącego” wyzwolone. Czasami koty są tyranami, będąc w dobrym nastroju, kiedy spotkał się z innym kolega mruczeniem, pokazując przyjaznych zamiarów.

Czasami kot mruczy, gdy coś wymaga. Ale potem odgłos głośny i natarczywy. Nawiasem mówiąc, „głośny” kotek mieszka w Wielkiej Brytanii. Poziom dźwięku Smokey sięga prawie 68 dB, dla których jest ona wymienione w Księdze Rekordów Guinnessa. Warto zauważyć, że właściciel Smokey lubią trzymać na kolanach pitomitsy który brzęczy jak traktor. Po tym wszystkim, naukowcy udowodnili, że sami normalizuje ciśnienie krwi nie tylko zwierzęta, ale także tych, którzy są blisko. Dlatego stosowanie kotek w leczeniu układu nerwowego i łatwo wzbudzonych dzieci. Gładka mruczenie pomaga dzieciom odpocząć i zasnąć.

Ale jeśli naukowcy odkryli odpowiedź na pytanie „dlaczego koty urchat”, pytanie „dlaczego oni przestaną to robić, gdy słyszą odgłos płynącej wody” – pozostaje tajemnicą. Ale faktem jest, że weterynarze już dawno zauważyli tej funkcji, kiedy trzeba słuchać płucach i sercu stetoskop zwierząt, po prostu otworzyć zawór w szafie w zlewie. "Moore-Moore" natychmiast zakończone.