212 Shares 4372 views

Jak odzwyczaić dziecko od karmienia piersią?

Karmienie piersią musi prędzej czy później, a następnie pojawia się pytanie: „Jak odzwyczaić dziecko od karmienia piersią?” Ale jeśli dziecko nie chce uniezależnić od dostaw mleka z piersi? Wiele matek mają do czynienia z takim problemem, ale kilka prostych wskazówek może pomóc zredukować stres, co jest związane z odstawienia i matki i dziecka.

Odstawieniu od karmienia piersią dla wielu matek i ich dzieci przechodzą naturalnie. Dziecko zaczyna wykazywać zainteresowanie jedzeniem, które jest zajęte przez innych ludzi, i zaczyna jeść bardziej pożywne jedzenie dla niego. I bardziej pożywne jedzenie dziecko zużywa, tym mniej jej potrzeba mleka kobiecego. Jednak niektóre dzieci po prostu odmówić oduczyć od piersi matki bez zezwolenia, a następnie wiele matek jest zmęczony, zdenerwowany, mają na uwadze jedno pytanie: Jak odzwyczaić dziecko od piersią karmienie. Jeśli jesteś zmęczony problemów związanych z końcem karmienia piersią, to te wskazówki mogą znacząco pomóc w radzeniu sobie z tej delikatnej kwestii.

Tak, jako dziecko prawidłowo odsadzonych od piersi?

Nie możemy pozwolić na nagłe zaprzestanie karmienia mlekiem matki. Zazwyczaj dziecko jest bardzo zdenerwowany, gdy matka czyni go tak, że może dodatkowo wpłynąć na jego umysł i przekształcić napady frustracji. Po prostu spróbuj zmniejszyć liczbę karmienia piersią w ciągu dnia, można także spróbować zastąpić butelkę karmienie piersią lub filiżankę wyrażone mlekiem. Ta stopniowa redukcja czasu spędzonego na karmienie piersią, eliminuje dyskomfort dla dziecka, zwłaszcza jeśli oferują mu pokarmu (nie dając piersi). Wraz z upływem czasu mleku kobiecym może być zastąpiony specjalnym wzorem dla niemowląt.

Decydując się odzwyczaić dziecko od karmienia piersią, należy również usunąć „prowokację” ze strony matki. Oznacza to, że gdy okruchy nie trzeba się ubrać lub występują w bieliźnie. W tym czasie należy go porzucić zworki, bluzki, płaszcze i koszule, preferując T-shirt – jego „skarby” Teraz dziecko będzie coraz trudniej. Ponadto, lepiej jest siedzieć przy mniejszej – niż matka, tym bardziej trudno dostać się do niego i łatwiej rozpraszany przez cokolwiek innego.

Jeśli okruchy wyraził chęć Suck, konieczne jest, aby udawać, że tego nie zauważył, albo nie rozumie. Jeśli dziecko upiera – spróbuj przełączyć uwagę na coś ciekawego. Na przykład, rzucić wszystko i biegną razem, aby zobaczyć czy tata przyszedł do domu – Zachęć dziecko, aby spojrzeć w „oko” sama, może nawet otworzyć drzwi do sprawdzenia. Następnie biegnie do łazienki, żeby słuchać krykieta. Dalej – zobaczyć białego gołębia za oknem w pokoju, po – piać z bardzo długim ogonem z okna kuchni … Im silniejsze emocje niż ciekawy dziecka – a efekt jest lepszy. Nie bój się iść zbyt daleko z tym: ponieważ im więcej takich przełączników, tym łatwiej jest odwrócić okruchy z jego obsesji, tylko zrobić wszystko, czego potrzeba, aby szczerze, bo dzieciaki natychmiast odczuwa fałsz. Ważne: nie można rozmawiać z dzieckiem, „nie dam” Wiesz, kochający, najlepsza mama na świecie!

Większość dzieci płaczą, budzi się w nocy. Mama zwykle próbuje uspokoić dziecko, a następnie umieścić go do łóżka. Niestety proces okruchy mogą obejmować sedacji i laktacji. Byłoby lepiej, gdyby tata lub babcia dbać o uspokojenie dziecka. Ostatecznie, problem zostanie rozwiązany i jak odzwyczaić dziecko od karmienia piersią w nocy.

Dziecko wyrosło, którzy mogą już mówić i postrzegają swoje pytanie, możesz nałożyć ograniczenia dotyczące czasu i miejsca do karmienia piersią. Powiedz dziecku, „Ja wam teraz karmić piersią tuż przed pójściem do łóżka” czy „Karmienie piersią idę do ciebie tylko wtedy, gdy jest ciemno na zewnątrz.” Gdy jesteś gotowy, aby zatrzymać piersią całkowicie, po prostu powiedzieć: „Teraz jesteś duży i duży nie karmić matki mleko matki.”

Ważne jest, aby pamiętać, że dzieci stres spowodowany zakończeniu karmienia piersią, mogą być bardzo silne. W związku z tym braku karmienia powinno być zastąpione silne Uściski, pocałunkami gładzi częstsze. Często spędzają czas z dzieckiem, spacer, malować obrazy, rysować, oglądać bajki, czytać książki, wymienić emocjonalne dymy z zależnościami od innych pozytywnych emocji energetycznych karmienia.

W podejmowaniu decyzji, jak odzwyczaić dziecko od karmienia piersią, należy pamiętać, że odzwyczajania nie powinny pokrywać się z ruchu, pozostawić, dostęp do pracy matki lub dziecko w przedszkolu, nadejście niania. W takich przypadkach trzeba oddzielić okruchy na kilka miesięcy przed lub po kilka miesięcy po zdarzeniu. Jeśli ktoś w rodzinie zachorował (szczególnie się dziecko), trzeba czekać co najmniej miesiąc od daty odzyskania. Uważa się, że lepiej jest, aby nie pozostawić, ponieważ w ciepłym sezonie zmianę diety, zwiększenie ilości warzyw i owoców w tym przyczynia się do wzrostu zakażeń i zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Innym ważnym czynnikiem, który należy zwrócić uwagę – emocjonalny i psychiczny stan dziecka. Jeżeli teraz ma trudny okres, dziecko często niegrzeczny czy buntownik (i to nie bez powodu), a następnie ekskomuniką powinno być odroczone.

Życzę i swoje okruszki wolne, spokojne i bezbolesne odzwyczajania!