510 Shares 4170 views

Jak mierzyć temperaturę psa: metody i opcje instrumenty

Głównym wskaźnikiem zdrowia organizmu jest temperatura ciała. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości (zwykle odrzucenie picia i jedzenia, senność, gorące i suche nosa) u zwierząt, pierwszą rzeczą, którą należy zmierzyć temperaturę ciała. Dopiero wtedy można zadzwonić do weterynarza i powiedzieć, dane na temat zmian w odczytach temperatury psa. Jak mierzyć temperaturę psa – pytanie jest dość trudne. Jednakże, w pewnych niuansów, ta procedura nie przyniesie dyskomfort zwierzęcia.

Normalny wskaźnik temperatury

Pytanie, aby mierzyć temperaturę psa, wcześniej czy później, gdy podawane są gospodarza. W pewnym rasa i wiek mają indywidualny wskaźnik temperatury, łatwiej jest nauczyć małe zwierzę z wiekiem do pomiaru temperatury, natomiast najmniejsze wahania są natychmiast zauważalne. Pozwoli to lekarz, aby dokładniej określić diagnozę.

Jako osoba, każde zwierzę może być niewielkie odchylenia temperatury od przyjętej normy. Nie we wszystkich przypadkach, to jest oznaką choroby, może pies właśnie takie indywidualnych cech organizmu.

Średnia temperatura ciała wynosi od 37,5-38,5 ° C. szczeniąt wskaźnik temperatury może być wyższy od stopnia. Temperatura w małych ras psów – 38,5-39,0 stopni, natomiast duże – 37,5-38,3.

Gdy pomiar temperatury należy wziąć pod uwagę czynniki zewnętrzne. Wiadomym jest, że psy nie mogą tolerować ciepło latem, więc w tym okresie może zwiększyć temperaturę ciała o pół stopnia, który nie ma nic wspólnego z obecnością choroby u zwierzęcia.

Jak mierzyć temperaturę psa, który ma chorobę istnieją objawy, trzeba myśleć z wyprzedzeniem, nawet na etapie planowania zakupu zwierzaka.

Psy mogą być mierzona temperatura ciała

Aby zmierzyć można użyć rtęć lub elektroniczny termometr. Ten ostatni jest bardziej korzystne, ponieważ pomiar zajmuje mniej czasu i jest podawany po sygnale.

Używać termometr nie jest bardzo dogodne, gdyż pomiar musi być 3-5 minut i znosić takie czas pod działaniem siły każdego zwierzęcia. Pomiar temperatury termometr elektroniczny trwa tylko minutę, co pozwala procedura jest całkowicie bezbolesny dla zwierzęcia i nie torturować go zbyt długo.

Termometr dla psów muszą być zdezynfekowane po każdym użyciu. Zwierzę powinno być jego osobisty termometr. Dla ułatwienia analizy fluktuacji temperatura jest konieczna do przeprowadzenia tabelę, w której zapisywane są codzienne działanie na cały dzień (zazwyczaj pomiar przeprowadza się rano, po południu i wieczorem).

Jak mierzyć temperaturę psa

Pomiar wskaźnika temperaturowego u zwierząt jest przeprowadzane doodbytniczo (po podaniu do odbytnicy). Na końcówce termometru stosuje się trochę kremu lub galaretka. Zwierzę musi być umieszczone po jednej stronie, przechowywania, ma podstawę ogona, w celu popychania go w bok i umieścić termometr na 1-2 cm.

Następnie będzie czekać na sygnał akustyczny (termometru elektronicznego, jeżeli jest stosowany) lub czekać około 5 minut do najdokładniejszych pomiarów.

Jak uprościć procedurę

Zaleca się we wczesnym wieku nauczyć zwierzę do pomiaru temperatury. Lepiej jest wypracowanie odpowiedzi na komendę „obróbce”. Podczas pomiaru, ważne jest, aby delikatnie rozmawiać ze zwierzętami, tak, że nie boi i czuje się bardziej komfortowo. Po dokonaniu niezbędnych muszą nagradzać psa z czymś smacznym jako nagrodę.

Jak mierzyć temperaturę psa, każdy definiuje dla siebie. Jedno zwierzę dość delikatne głaskanie, inni potrzebują dobrej promocji jako pysznym jedzeniem lub dodatkowych wycieczek. Musisz czuć swojego zwierzaka i poznać jego zwyczaje, odpowiedni moment, aby móc go zabawiać z czymś lub odciągnąć od nieprzyjemnych procedur.

Jak mierzyć temperaturę psa mającego duże wymiary – to trudne pytanie. W najlepszym wypadku, konieczne jest, aby mieć asystenta, który będzie w stanie utrzymać zwierzę, podczas gdy będzie się oprzeć.