649 Shares 2675 views

Jak zainstalować tekstury w „Minecraft”? To proste!

Gra „Minecraft” niesie w swoich światowych graczy w każdym wieku, zapewniając im nieograniczone możliwości, aby zmienić świat gry, począwszy od budowy domu do całkowitego przeprojektowania krajobrazu wokół – to będzie to czas i chęć. Jedyną rzeczą, która denerwuje w grze, to faktura złej jakości. Sześcienny świat już osobliwy, tak uciska również właścicielom jego grafiki potężnych komputerów do gier. Specjalnie dla tych, którzy chcą zdywersyfikować obraz gry, patrzeć jak zainstalować tekstur w „Minecraft”.

Pierwszym krokiem jest znalezienie pożądanego paczkę z teksturami. Je w dużych ilościach można znaleźć na forach poświęconych grze. Od najprostszych do wysokiej rozdzielczości tekstur HD. W przypadku tekstur HD należy skonfigurować i uruchomić w katalogu z programem gry z „MCPatcher”, aby uniknąć degradacji do pulpitu. Jeśli fakturze zwykłej rozdzielczości (32 i 64 pikseli) wybranego przez Ciebie, nie są wymagane żadne dodatkowe działania.

Po pobraniu pliku, należy sprawdzić go pod kątem złośliwego oprogramowania przed wyznaczonym tekstury. W „Minecraft” w niestandardowych opakowaniach tekstur przypisanych do osobnego folderu, i trzeba znaleźć. Domyślny folder gra korzeń znajduje się w: C: User AppData Roaming Minecraft. Zazwyczaj ten folder jest ukryty, więc łatwiej wpisać w wyszukiwarce „Minecraft” – z punktu przed nazwą tylko do stwierdzenia, że jesteśmy zainteresowani folderu. Następnie szukasz folderu „texturepacks” aw nim rozpakować pobrane pliki.

Po skopiowaniu plików, uruchom „Minecraft”. Ustawianie tekstury kończy gier wybrana opcja „paczki tekstur” w menu głównym i jest określana przez pożądany zestaw. Po tym, że gra może tymczasowo przestać odpowiadać – tak działa tekstur instalacji w „Minecraft” w trybie normalnym, a zmartwieniem jest. Następnie uruchom grę i sprawdzić poprawność działania nowego projektu.

Jeśli czujesz się niepewnie w kontaktach z komputerem i nie bardzo rozumiem z wyżej opisanej metody, jak ustawić teksturę w „Minecraft”, to nie jest prostym rozwiązaniem, aby zlokalizować folder, w którym chcesz skopiować pobrane pliki.

Trzeba zacząć grę i menu główne (pierwszy ekran z przyciskami), wybierz „kaczki tekstury tekstury paczki”. Następny pojawi się okno zawierające zestawy tekstur (domyślnie jest tylko jedna opcja, aby pobrać klienta). Przycisk znajduje się u dołu ekranu „aby wyświetlić tekstur folder” – kliknij na nią. Gra automatycznie będzie toczyć się w zasobniku i widać Windows Explorer otwórz folder dla tekstur. To właśnie w tym folderze, a chcesz przesłać nowe pliki.

Teraz, gdy wiesz, jak zainstalować tekstur w „Minecraft”, można nie tylko zmienić krajobraz otaczający Cię w grze, ale również nadać mu niepowtarzalny wygląd. Jedynym ograniczeniem na instalację tekstur – na komputerze: im wyższa rozdzielczość, tym większe obciążenie. Oczywiście, „z Minecraft” zdecydowanie do wymagań współczesnych gier, ale na wysokich ustawieniach graficznych, HD tekstury, powiedzmy 512×512 pikseli, zamiast fotorealistyczne sceneria może „dać” Państwo Spadek FPS kilkakrotnie. Bądź ostrożny i wybierać te tekstury z których komputer może obsługiwać bez poświęcania wydajności.