94 Shares 4025 views

Sofia Lake: Opis i interesujące

Słynne jeziora Sofii położone w dolinie rzeki Psysh. Aby być precyzyjnym, w paśmie górskim jak Kel-bashi. Jest wgłębienie w formie kule, które są wypełnione wodą. Ze względu na położenie geograficzne jezior, należy zauważyć, że są one na 2830 metrów nad poziomem morza. Najbliższe miasto – wieś Arkhyz, która jest punktem wyjścia do wędrówki do zbiorników wodnych.

Grupa jeziora

jezior Sofia składa się z trzech dużych i kilka małych stawów. Jeśli przeanalizować ich właściwości, najgłębsze można nazwać wielkim. W niektórych miejscach dno oddala się od powierzchni wody około 17 metrów, a jego średnica – około 300 m najwyższy dano North Lake .. Zależność pomiędzy tymi dwoma organami wody rzeki zapewnia Kashha-Echkichat. Trzeci jezioro opisywanego systemu jest niższa.

Trochę o florze i faunie

Sofia jezior otoczonych bogatej flory i fauny, a nie za nic, że Kaukaz jako jedno z najpiękniejszych miejsc w Rosji. W większości przypadków można zobaczyć jodła kaukaska, plantacje sosny i wiele innych drzew iglastych. Ponadto dzielnica zamieszkana przez dużą liczbę dzikich zwierząt – znak dziewiczej natury.

kolor wody

Co ciekawe, kolor z trzech dużych jezior grupy Sofia są zupełnie odmienne. Największy ma odcień niebieski, dodaje wygląda błękitny, a ostatni wydaje się być całkowicie czarne. I przed przybyciem do tego cudu natury bliżej wysokości tablicy można podziwiać wszystkie trzy jeziora naraz. Jest to niezapomniane przeżycie, które na zawsze pozostaną w pamięci turystów.

zamrażanie

W ogóle, Sofia jeziora polodowcowe rozpatrywane. Znajduje to odzwierciedlenie w temperaturze wody, w przedziale od około zera stopni. Raj dla amatorów morsów. Jest to najlepiej udać się do tych miejsc kiedyś pod koniec lipca, jak to było w tym okresie od zbiorników spadając lodzie. Można nawet zobaczyć niektóre bloki lodu, które jeszcze nie miał czasu się topić. Wyglądają jak małe wyspy w środku zimy lato. Jest zaskakujące, że kwitną wokół lokalnych roślin i ziół, które nie wpływa na świeżość mroźne jezior.

Jak zdobyć własną rękę?

Więc jezior Sofia stały się dość znany (Arkhyz). Dotarcie do tego wyjątkowego miejsca? Warto zauważyć, że część podróży do tej pięknej okolicy można dojechać samochodem, ale potem musiał iść na piechotę. I odważniejsze hardy wybrany wędrówki od początku do końca.

Tak więc początek drogi należy rozważyć wieś Arkhyz. Od niego trzeba iść prosto przez przełęcz, gdzie doliny są oddzielone od Sofia i Psysh rzek. W procesie podnoszenia się do wód można poczuć różnice w wysokości około 1 km. Dlatego też, w pewnym stopniu dla turystów są niebezpieczne jezioro Sofia. Wycieczki rozwijają się, co do zasady, przewodników i innych specjalistów w danej dziedzinie. Ale na własną rękę, aby przezwyciężyć taka droga nie jest pożądane. W drodze do miejsca wodospadu przepływającej niezwykły Ulla-Chuchhur że na tle miejscowej wsi wygląda świetnie. Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że wylewa się bezpośrednio z rzeki Sofia. Można zauważyć, idąc wzdłuż torów owiec. Droga do jeziora nie można nazwać bardzo łatwe, ponieważ droga jest ciągle idzie w górę, a w niektórych miejscach bardziej jak pionowej ścieżce.

Podróż przez touroperatorów

Sofia Lake (Arkhyz) widać, coraz zarówno samodzielnie, jak i usługi z operatorami wycieczek. Może druga opcja i będzie kosztować nieco droższe, ale jest szansa, aby zobaczyć zabytki regionu nie tylko pochodzenia naturalnego. Na przykład, droga jest zabytkiem z okresu II wojny światowej w postaci bagnetu, aspirujących do nieba, aw pobliżu znajduje się warstwa metalu z mapą operacji wojskowych, wszystkie ogrodzony z kamieni, które symbolizują górach Kaukazu, są poza niemieckimi najeźdźcami.

Na lewo od tego pomnika jest las iglasty o tej samej świerka i jodły, sosny, która jest tak bogata Kaukaz. Długodystansowych przechodzi przez strefę, gdzie porusza się wzdłuż ścieżki, można zobaczyć lodowaty farmę. Jest uważany za ostatniego z tych, którzy są w wąwozie. Lodowiec jest nazywany ze względu na lodowiec Sofia, który znajduje się w pobliżu, które mogą być łatwo widoczne, nawet wysiłku.

Po lesie sosnowym jest jeden pogląd, że należy cieszyć. To alpejskie łąki z różnych lokalnych ziół i roślin. Gdzie kończy się traw rozpocząć skaliste kopce i skaliste usterek. W lecie można zobaczyć pozostałości jeszcze nie topi się śnieg, ale nie uczucie zimna nie powstaje.

Inną przeszkodą, a może i przede wszystkim na drodze do takiego wspaniałego miejsca jak Jeziora Sofii (zbiorników fotograficznych, zobacz artykuł), to dwa z iglicą, przez które do przejścia. Jest to raczej kamienista ścieżka jest, co do zasady, a wszystkie poprzednie, więc lepiej zaopatrzyć się w specjalne buty, więc nie wracać boso. I po tym wszystkim, aby być najbardziej aktualny wzrost wąwozu z pożądanym celem. Sama droga jest dość skomplikowany, ale spędził życie na sto procent zostanie zwrócona, gdy tylko pojawia się na horyzoncie, wspaniałe widoki jezior.

Turyści zazwyczaj pokazują dwa lub trzy zbiornika, ale jeśli śledzić jej przebieg, zobaczysz dużo więcej, choć i czasu zajmie zbyt dużo. Tak więc, jeśli zbadać wszystko, wystarczy zaopatrzyć się namiot i wszystkich obiektów turystycznych na nocleg, gdyż bez niego po prostu nie może zrobić. Powodzenia w kampanii i wielkie emocje!