685 Shares 4570 views

Lek „Verakol” do kotów: opis, skład, zastosowanie

Preparat „Verakol” dla kotów dostępny w dwóch postaciach: wtrysku (10 ampułek po 2 ml) i pakowanych tabletek. Wskazania do stosowania zawierają żadnych zaburzeń żołądkowo-jelitowych, w tym zakaźnego. Specyficzna rola leku jest wynikiem składników w jego składzie.

1. Nogolistnik (Podophillum) zawiera sole potasowe, kwercetyna, glukopiranozylo, podofilotoksyna, szczawian wapna pikropodofillin alkaloidów berberyny. W stanie działać selektywnie na przewodzie pokarmowym i wątrobie, zmniejszenie wydzielania śliny, leczyć wrzody. Okazały efektu terapeutycznego biegunki (w tym przewlekłe), parcie, kolki. To może i powinien być stosowany w leczeniu młodych zwierząt.

2. Biały Arsen (Arsenicum album) blokuje katalaza (cząsteczka erytrocyty). Gromadzi się w krwi nadtlenku wodoru neutralizują patogeny, eliminując poważne infekcje oraz stany zapalne jelit, tym samym zatrzymując biegunka, wymioty, wzdęcia i skurcze. Arsenicum album zwęża naczynia włosowate brzucha, zmniejszając ich przepuszczalność. Jest to jeden z najbardziej skutecznych narzędzi do żołądka i jelit (w tym ciężki), wrzodziejące zapalenie jamy ustnej, zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzód żołądka, niestrawności i toksyczne.

3. Veratrum (Veratrum album) – źródło alkaloidów (iervina, germerina, veratina, protoveratrina, veralbidina), które pobudzają współczulny i układ przywspółczulny przygnębiające. Zmniejsza wszystkie płyny ustrojowe (ślina, kał, wymiociny, potu, moczu). Alkaloidy działają jako skuteczne myotropic przeciwskurczowe. Cheremitsa skuteczne dla biegunka, kolka, zatrucia i zapaści spowodowanej ostrym zapaleniem żołądka i jelit.

4. gorzki dynia (Colocynthis) zawiera-spinosterin, saponiny, fitosterolin tsitrulol i elpterin-glikozydowe oraz kolotsintin eliminuje skurcze jelit i nagły ból kolki (jeżeli zwierzę pochyla się do tyłu, fałdy, unika się przemieszczania). Eliminuje biegunka przyczynia leczenie żołądka i jelit, zmniejszając reakcje zapalne. Jest to pokazane w leczeniu spastycznych ostrych ataków bólu w obrębie nerki, żołądka, wątroby, kręgosłupa, narządów i kończyn rozrodczych.

Oznacza „Verakol” dla kotów (cena 170 rubli):

  • przywraca perystaltykę;
  • Jest to zarówno przeciwzapalne i przeciwskurczowe;
  • przywraca śluzówki jelitowej;
  • Tworzy barierę jelitową, odporność tkanki;
  • bakteriostatycznie działa na staphylo- i paciorkowce;
  • Zatrzymuje patogennych mikloflory;
  • promuje przywrócenie wątroby ;
  • stosuje się do wszystkich prac zaburzenia układu żołądkowo-jelitowego.

Medycyna „Verakol” kot instrukcja zaleca, w zależności od nasilenia choroby wziąć dwa do trzech razy dziennie. Czas trwania kursu jest ustalony przez lekarza weterynarii (od trzech dni do jednego miesiąca). Pojedyncza dawka na jednego kota (kotka)

  • w roztworze soli fizjologicznej (wstrzyknięcie) 0,5 -1,5 ml;
  • Tabletki – 1 szt.

Lek „Verakol” dla kotów skraca czas leczenia w czasie, nietoksyczne, bez przeciwwskazań badane i badane klinicznie. Lek ten jest przeznaczony dla zwierząt w każdym wieku. Stosowanie innych leków jest możliwe, ale tylko za zgodą weterynarza prowadzącego.