388 Shares 3671 views

Kataev „Tsvetik-semitsvetik”: podsumowanie dla pamiętnika czytelnika

W 1940 roku, nie było dobrze znane bajki V. Kataev „Tsvetik-semitsvetik” Podsumowanie dla pamiętnika czytelnika, który oferuje czytać. Chodzi o to, w jaki sposób zwykła dziewczyna żona musiała dokonać trudnego wyboru: chcesz coś dla siebie lub innej osoby, aby pomóc.

szkodliwe dla psa

Jakoś moja matka wysłała Eugene do sklepu dla chleba pierścieni. Dziewczyna wróciła z zakupem i wszystko rozejrzał. Doszła do siebie dopiero, gdy poczuła, że bułeczki stały się zbyt łatwe. Jak się okazało, Żenia zatrzymany prawo obcego psa. Teraz ona zjada ostatnią kierownicę. Dziewczynka wściekły i postanowił złapać robactwa. Jednak biegła tak długo, że nagle pojawił się wśród małych domów. Dziewczyna i pies stracił, a ona została utracona. Tak zaczyna się opowieść „Tsvetik-semitsvetik”.

Krótka treść rozmowy ze starszą panią

Eugene krzyknął ze strachu i gniewu. Nagle staruszka podszedł do niej i zaczął się uspokajać. Wzięła dziewczynkę do swojego ogrodu i pokazał niesamowity kwiat. Było siedem przezroczyste płatki i wszystko inne – Kata powiedział. Tsvetik-semitsvetik (skrócony opis przypomina tęczę) i podał Staruszka oskubane żony ze słowami: „Jesteś dobrą dziewczyną, podobnie jak ziewanie dookoła. I to Tsvetik-semitsvetik pomóc. " Wyjaśniła, że nie jest to łatwe, ponieważ może on pełnić żadnej ochoty. Potem powiedziała dziewczyna cenionych słowy, można powiedzieć, oberwanie kartę.

Pierwszy pragnienie

Jack podziękował staruszkę i opuścił ogród. Potem przypomniał sobie, że została utracona. Już miałem zapytać staruszkę, aby pokazać jej drogę, ale nie ogród, ani jego kochanka nie było. A dziewczyna postanowiła sprawdzić Tsvetik-semitsvetik. Krótka treść co zrobiła następny, jest zupełnie zrozumiałe. Jack wyrwał pierwszy płatek i … natychmiast pojawił się w domu z bułeczki. „To jest naprawdę wspaniały kwiat” – stwierdziła dziewczyna.

pięć płatków zniknął

Żenia zdecydował, że na ulubiony kwiat to Matka jest odpowiedni wazon. Ale kiedy wyszedł z niej z górnej półki, ponownie rozproszony. A teraz wazon spadł na podłogę i rozpadł się na wiele kawałków. Jack usłyszał z sąsiedniego pokoju głos mojej matki, i pośpiesznie zerwał drugi płatek. Moment – i wazon był już w swoim zwykłym miejscu, a dziewczyna poszła na spacer w zagrodzie. Oto ona bezmyślnie stosować cztery płatki, które zdobi piękny mały kwiaty-semitsvetik. Fabuła jej pragnień jest następujący.

Początkowo Jack chciał grać z chłopakami w biegunie północnym. Ale odmówiono jej, a ona dzięki kwiatka, w rzeczywistości skończyło się obok niedźwiedzi polarnych. Dziewczynka pobiegła do domu przestraszony i zamarł. Więc stracił dwa płatki.

Jack pobiegł do dziewcząt, które były różne piękne zabawki. Zazdrość i pragnienie, aby je doprowadziło do tego, że na jeden płatek spadł Tsvetik-semitsvetik. Fabuła, co stało się potem: z całego kraju, aby stać się żona flied zabawki, zatrzymać ruch w całym mieście. Ukrywanie lub pozbyć się z nich, że to niemożliwe, więc żona musiała użyć przedostatni płatek. Żona nagle wpadł na pomysł: „Sześć płatki wydane, i nie ma zabawy” Postanowiła, że jego wniosek powinien być traktowany bardziej ostrożnie. I zaczęła myśleć, że będzie taki niezwykły porządek (kontynuacja Kataev „Tsvetik-semitsvetik”). Podsumowanie myśli, które odwiedziły charakter w tym momencie jest to: cukierki i inne słodycze, rowery, bilety do cyrku lub film, obrączki. Ale nic nie wydawało się jej naprawdę pomocne. Słodycze szybko zabrakło, chłopcy będą zabrać rower. Oraz z filmu z obrączki wystarczająco dobre.

nieoczekiwany znajomy

Iw tym momencie Jack widział chłopca na ławce z zabawne, ale uległych oczach. Dziewczyna poprosiła go, by zagrać w tagu, ale Victor powiedział, że był kulawy. Rzeczywiście, but na nogę był dość grube podeszwy. „Jaka szkoda” – mówi bohaterka. Chłopiec dodał, że jest to do końca życia i nic nie można zmienić. „Och, co nonsens!” – powiedział Eugene i wyjęła małą kwiaty-semitsvetik.

Krótki zawartość opowieść dopełnia fakt, że bohaterka starannie rozerwał siódmy płatek, szczęśliwy głos cenionych słowa i dodał: „Zlecenie Vitya był zdrowy” W tym samym czasie dzieci były grywalna tag, a chłopiec biegł tak dobrze, że Jack, nie ważne jak stara, nie mogłem go dogonić.