627 Shares 9296 views

Podłoże pod ogrzewanie podłogowe: jak wybrać? Podłoża podłogowego folii grzejnej

Dziś mało kto zaskoczony ciepłej podłogi w mieszkaniu. Nicea po spacerze na mrozie na zewnątrz, aby przyjść na wizytę i po prostu ciepłe. Ale kiedy właściciele sami zaczynają myśleć o zainstalowaniu ogrzewania podłogowego, to natychmiast rodzi wiele pytań, z których część pochodzi z podłożem w takim systemie.


Bardzo ciepła podłoga jest układ grzewczy, który podgrzewa powietrze w dolnej części pomieszczenia. Dla jego prawidłowego funkcjonowania konieczne do przeprowadzenia prawidłowej instalacji i znalezienie odpowiedniego podłoża.

Rodzaje ogrzewania podłogowego

1. Woda. Ich struktura jest rura ciepłej wody określone w jastrychu. Ogrzewanie odbywa się przez zasilanie systemu ogrzewania domu.

Zaletą tej podłodze można uznać, że nie marnować energii i brak – obniżenie ciśnienia w rurach wszystkie wejścia. Niektórzy pracownicy zabronić narzędzia do instalowania takich podłóg. Ta opcja jest bardziej odpowiedni dla prywatnych domach, gdzie woda jest podgrzewana w indywidualnej kotła.

2. Electric. Ten typ jest dalej podzielić na trzy grupy:

– film;

– Kabel;

– elektryczny Podłoga na matach.

Powłoczki są obecnie uważane za najbardziej zaawansowane. Mogą być montowane w niemal każdej powierzchni, a służyć jako podstawa do płytek, laminatu i linoleum. Inna nazwa dla płci filmowych – podczerwień. ogrzewania pomieszczenia za pomocą zasady przeprowadza się przez odbicie promieniowania od wszystkich pacjentów. Struktura folia może być zainstalowany tylko na terenach otwartych w pomieszczeniu.

Podłoga kabel zapewnia ogrzewanie pomieszczeń poprzez przekształcenie energii elektrycznej w energię cieplną. Konstrukcja takiej podstawy jest umieszczony bezpośrednio pod stołem. Kabel piętro zużywa więcej energii niż film.

Ogrzewane maty podłogowe mogą być zamontowane w już gotowego łącznika, to jego głównym różni się od poprzedniego gatunku. Najczęściej taka struktura jest zamontowany pod płytki. To dlatego, że maty są dość wysokie, a laminat lub linoleum będą uginać. Przed układaniem płytek na matach rozłożone spread specjalnego kleju i zamontowany nawierzchniowej.

funkcje wsparcia ogrzewania podłogowego

1. Izolacja cieplna. Ogrzewane podłoże podłogi pod przekierowuje promieniowanie z rurą, a tym samym zwiększa się efektywność ogrzewania pomieszczenia.

2. Acoustic. Montaż podłoża pomaga gasić hałasy.

3. łatwy montaż nawierzchniowej i daje dodatkową podłogę sztywność.

4. wodne i paroizolacji w podłogach wody.

5. poziomowania. Podgrzewana podłoga pod podłoże w stanie ukryć drobne niedoskonałości powierzchni.

Rodzaje podłoży ogrzewania podłogowego

W przypadku instalacji ogrzewania podłogowego opracowano kilka rodzajów podłoży. W zależności od sposobu ogrzewania lepiej jest użyć różnych materiałów. Na przykład w przypadku podłóg z przemiany energii elektrycznej w energię termiczną do zastosowania tylko ognioodpornych podłoża i wody – przed wilgocią. Przed dowiedzieć się, jakie podłoże pod ogrzewanie podłogowe jest lepszy, konieczne jest, aby zapoznać się ze wszystkimi jego odmianami.

Podłoże spienionej pianki

Podłoga zgodnie ogrzewane podłoże otrzymanej przez spienianie węglowodory polietylen jest korzystne dla niego. Wielu właścicieli wybrać go ze względu na niską cenę.

Główne korzystne właściwości spienionego podłoża pianki polietylenowej są doskonałe działanie antystatyczne i odporność na wilgoć. Posiada również dobre właściwości izolacji akustycznej.

spienionej pianki polietylenowej Żywotność wystarczająco długo, więc można mieć pewność, że naprawa takiej podłodze będzie wymagać więcej wkrótce. Dzięki takiemu dostarczone jest podłoże i jakości operacyjnego wymiany ciepła w pomieszczeniu. Przechowuje może spełniać nietypowe substrat piankowy podczas ogrzewania podłogi, powierzchni folii, która przyczynia się do odzwierciedlenia więcej ciepła.

Zakres spienionej pianki na tyle szeroki, może nawet być stosowany jako podłoże pod podłogi ciepłej wody. Wadą takiego materiału jest niezdolność do tolerowania długie wystawianie na działanie wysokich temperatur. Dlatego, na przykład, podłoga woda może korzystać tylko ograniczoną ilość czasu. Niedobór ten powoduje, że kupujący zwrócić uwagę na innych rodzajach podłoży.

Opis mocowania podłoża wykonana ze spienionego polietylenu piankowego

Materiał ten jest dostępny w rolkach. można go łatwo ciąć na kilka części o pożądanej długości i szerokości. Poszczególne elementy są połączone ze sobą taśmy konstrukcyjne, muszą znajdować się tylko tyłek.

Podłoże z wytłaczanego polistyrenu

Takie podłoże ma wysoką wytrzymałość na ściskanie. Straty ciepła podczas użytkowania będzie bardzo małe, ponieważ w strukturze materiału ma pory. współczynnik pochłaniania wilgoci jej najlepiej, eliminuje ryzyko wystąpienia kondensacji.

Charakterystyka instalacji pianki polistyrenowej ekstrudowany

Materiał ten jest wytwarzany jako arkusze i standardowe zwoje o różnej grubości. Szczególne cechy polistyrenu ekstrudowanego pozwalają położyć go na dowolnym podstawową ochronę bez użycia łączników i klejów. Dodatkowe piętro hydroizolacji można przeprowadzić za pomocą specjalnego doboru stawów metalizowane taśmy. Modelowane występy podłoża dopasować się.

Dokładność w arkuszach formatu pozwala obliczyć wymaganą ilość materiału, która może obniżyć koszty. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy powierzyć instalację profesjonaliści powłoka lub samokształcenia wszystkie szczegóły dzieła.

Podłoże z korka

Taki materiał został wybrany do wszystkich naturalnych samych fanów. Podłoże korka pod ciepłą podłogi uzyskuje się przez naciśnięcie cząstek drewna połączonych ze suberyny. W wyniku tego, materiał wyjściowy jest zdolny do przesyłania skoków izolacji termicznej i różnych gazów.

Rura jest często stosowany jako podłoże pod podłogą ciepłej wody. Wysoka cena uzasadnia doskonałą wydajność korka.

Funkcje montażowe korkowy podkład

Materiał ten jest dostępny w rolkach. Grubość warstwy podłoża może się różnić. Podczas montażu należy stosować wyłącznie wysokiej jakości narzędzia, które nie będzie prowokować rozdrabnianie i deformację arkuszy.

Optymalna substratem podłodze wody

Najbardziej odpowiednie podłoże pod podłogą ciepłej wody powinna być doskonałym materiałem uszczelniania. W tym przypadku będzie to chronić podłogę w razie wypadku. Efektywnie rozprowadzać ciepło pomoże powierzchni odbijającej.

Tak więc, pod ciepłą folię nośną podłoga jest najlepszy dla typu wody grzewczej.

Optymalna podłoża podłóg elektrycznych

Folia podłoża pod podłogi ogrzewane zamontowany pod taśmę pokrywy. Główne właściwości, które powinna być uważane izolacyjnych i właściwości odbijające ciepło. Wymagania te spełnia wtyczki.

Najlepszymi substratami dla tego podpodłogową przewodu grzejnego można wymienić kombinacji różnych materiałów, przy czym warstwa metalizowana powinno występować. Należy pamiętać, że kiedy wykonane poprawnie podłoża pod ogrzewanie podłogowe, panele podłogowe układa się łatwiej i dłużej nie podlega odkształceniom.

W związku z tym powszechne podłoże do ogrzewania podłogowego może przyjąć folii materiału kompozytowego.