661 Shares 7070 views

Facial kleszcz – paskudna sprawa

Jak odpowiedzieć na wiadomość, że na twarzy ktoś mieszka? Dokładniej – pasożyta, a dokładniej – kleszczy. Być może trzeba się spieszyć do lustra, zaczynają czuć się ręce, a na pewno stać gniewnie odrzucić taką możliwość. A jednak fakt, że, jak mówią, medyczny – zdecydowana większość osób (według niektórych szacunków – nawet do 95 procent) w skórę twarzy mikroskopijnych roztoczy życiu. Jego nazwa naukowa jest nużeniec ludzki, choć mało prawdopodobne, że łatwiej na takiej informacji. W języku łacińskim, wszystko brzmi ładnie, ale pasożyt żyjący na twarzy – co za bzdura!


Niestety, tak jest, a większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego „wspólnego pożycia”, ponieważ roztocza twarzy, w przeciwieństwie do ich odpowiedników bardziej słynnego lasu i pościel, ujawniają ich obecność jest rzadkością. osiedlić ich w mieszkach włosowych (korzenia włosa do jego otoczenia), lub gruczołów łojowych włosów na twarzy, zasilanych złuszczonych komórek i nie powoduje żadnego dyskomfortu dla jego właściciela. Ale pod pewnymi warunkami roztocza twarz jest aktywowany i zaczyna działalność destrukcyjną, powodując choroby skóry, zwany nużeńca psiego.

Jakie są te warunki? Aktywacja gruczołów łojowych, czego rezultatem jest znacznie silniejsze zaczyna oddzielają substancje tłuszczowe i inne, tworząc grunt dla kleszczy i zachęcając go do intensywnej aktywności. Ukąsi do głębszych warstw, co powoduje stan zapalny skóry i rozprzestrzenia się szybko, co prowadzi do szybkiego wzrostu w obszarze zagrożonym. W rezultacie, w pierwszej chwili nie są nieprzyjemne uczucie swędzenia, a potem wysypka, plamy, które łączą się i forma slajdów brzydki nierówna gromadzeniu. Im dłużej trwa ten proces, tym gorzej wygląda człowiek chory więc znaleźć sobie coś takiego demodectic objawy świerzbu, skontaktować się z lekarzem. I nie rozpaczaj, jeśli to naprawdę jest roztocza twarzy – zabieg istnieje, a w większości przypadków, jeśli wykonano prawidłowo, kompleksowo i konsekwentnie – daje dobre rezultaty.

Teraz o tych objawów, aby mieć świadomość, zwłaszcza u młodzieży dojrzewania, podczas którego intensywne prace aktywuje hormony gruczołu. Notorious nastoletnie trądzik i pryszcze często po prostu przejawem demodectic świerzbu. Blada lub nabyte ziemisty-szary kolor twarzy, czerwona plama na nim – kolejny objaw. Jak i do zwiększenia zawartości tłuszczu w skórze i rozszerzonymi porami. Osoba może swędzieć i swędzenie, zwłaszcza późnym popołudniem i wraz z nadejściem nocy, gdy przednia część kleszcza jest najbardziej aktywna. W późniejszych fazach demodekoz wskazuje wyboista skóry, blizny narastaniu.

Pomimo faktu, że jest on obecnie proponowanego wiele rodzajów leków, kremów i maści, pozycjonowany jako niezawodne narzędzie w walce z kleszcza twarzy, nie jest zalecane, aby spróbować uzdrowić. To samo odnosi się do receptur tradycyjnej medycyny. Nawet każdy lekarz, nie wspominając o kosmetologii może przepisać odpowiednie leczenie, ale niektóre zabiegi mogą tylko zaszkodzić skórę i pogorszyć sytuację. Podejście do pozbycia demodectic świerzbu powinny być dokładne, spójne i profesjonalny, począwszy od faktu, że diagnoza nie powinny być umieszczone „na oko”, a wynikami wyskrobin badania z obszaru dotkniętego pod mikroskopem.

Leczenie skojarzone obejmują zarówno antybiotyki i rekonstytucji immunologicznej i oczyszczenie skóry. Nie jest to bardzo szybki proces, w którym to czasie należy również przestrzegać pewnych warunkach – w celu ograniczenia kontaktu skóry z wodą do mycia za pomocą specjalnych płyny i emulsje do wprowadzenia moratorium na wizycie w łaźni lub saunie, aby wykluczyć z diety soli i tłustych pokarmów, alkoholu i delikatnie wykonać inną receptę dermatologa.