712 Shares 3067 views

Color-point perski – słodkie i najmądrzejszy rasy kotów

Rasy perski kolor punktu zostały wyhodowane w warunkach naturalnych. Dwóch naukowców z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych postanowił przejechać Persów do kotów syjamskich, aby uzyskać nowe fuzzies. Należy zauważyć, że od swoich przodków nowa rasa odziedziczyła nie tylko jasny wygląd, ale także charakter. Dziś na wystawach kolorowym punktem jest znacząca konkurencja dla Persów.

Ich historia rozpoczęła się w 1931 roku, kiedy Virdzhiniya Kobb i Clyde zabójca postanowił przynieść nowy rodzaj oryginału. W tym celu wybrano syjamskie perskiego czystej krwi czarny kolor. Początkowo hodowcy nie działa, jak tylko czarne krótkie włosach dzieci były w miocie. Potem wziął perski czarny kot i związał go z Siamese samca. Wynik był taki sam jak w pierwszym przypadku. Morderca z obu miotów i Cobb wybrało najlepszych przedstawicieli, dośrodkował je ze sobą.

Rasa perski color-point ma długą i trudną drogę, zanim stało się, jak to jest obecnie. Zaledwie pięć lat po rozpoczęciu eksperymentu otrzymała czystej hodowców kotów. Potem opuścił kolejne osiem lat w celu poprawy i umocnienia kolor. Dopiero w 1955 roku, organizacja GCCF zarejestrowany rasy takie jak kolor-punktowej Perski. Nieustannie wybiera najlepsze zwierzęta ściółka i skrzyżowane z czystej Persów tradycyjnych kolorów.

Kot może być cokolwiek chcesz kolor, najważniejsze – jest obecność plam na pysku i łapach. Najczęstszym moc punktu (ciemnobrązowe oznaczenia), okazuje się być czekolada punkt (brązowy), niebiesko-punkt (niebieski), liliowy punkt (lila). Razem umaszczenie powinno być lekkie, dotrzeć aż do białego. Rasa color-point perski wiele zdecydować się atrakcyjnym wyglądem i pozytywny charakter. Te koty są bardzo przywiązani do mężczyzny wyróżniać się spryt i ciekawość, zrównoważone, aktywnej i mobilnej. Zwierzęta są bardzo towarzyskie, wolę być w centrum uwagi, aby uczestniczyć w grube rzeczy, to jest łatwe do osiągnięcia jego.

Perski kolor-punkt wymagający w utrzymaniu. Jego długie futro potrzeba częstych kąpieli i codzienne szczotkowanie. Koty są sympatyczny do takich procedur, tak aby nie powodować problemy. W niektórych przypadkach, ciemnienie włosów. Zasadniczo to się dzieje ze starszych zwierząt. Jeśli tak się dzieje z młodym zwierzęciem, jest to duża wada. Ciemnienie genetyki włosów odgrywa ważną rolę, jako przodkiem rasy ma czarnego kota perskiego. Color-point może również ulec zmianie z powodu niepowodzenia w pokoju. Przy częstym chłodzenie głównie przyciemnienia uszu, nosa i ogon.

Od koloru termozavisim, nie można pozwolić kot leżący na zimnej podłodze lub na parapecie, wyciągnąć lub wyciąć jego przykrycie włosów. Duże znaczenie ma zbilansowana dieta. Jeśli zwierzę będzie dobrze zjeść, dostać posiłek wszystkie niezbędne składniki odżywcze i mikroelementy, jego futro jest grube i piękne. Aby zapobiec brązowienie powinny unikać witaminy C o zawartości trawy morskiej.