168 Shares 9450 views

A. S. Puszkina, „Połtawa”: analiza wiersz

Jego drugi największy poemat napisany w rekordowym czasie Puszkina. „Połtawa” zrodził się wiosną 1828 roku, ale pracują na to jakoś nie udać, a Alexander przełożone na jesień tego dzieła. To było wtedy, że pisarz przyszedł inspiracji, a skomponował poemat w ciągu kilku dni. Puszkin napisał cały dzień, rozprasza tylko zaspokoić swój głód, wersy śnił w nocy. Poeta pochopnie spisał wszystko, co było w jego głowie, a czasem nawet w prozie, a następnie skorygować.

Stosunek krytyków poematu „Połtawa”

Jego innowacyjny produkt w swoim czasie wyróżnić Puszkina. „Połtawa” nie został zrozumiany ani jego współcześni, ani przyszłe pokolenia krytyków. Istnieje wiele różnych opinii na temat tego, co poeta chciał pokazać w poemacie. Powierzchowne spojrzenie na dzieło możemy zobaczyć, że Aleksander popełnił bohatera Piotra i Mazepa – złoczyńcą i zdrajcą, że wszystko jest dokładnie tak, jak to było robione w czasach Puszkina.

Wielu badaczy twórczości poety nie można zgodzić się z taką interpretacją, znając postawę Aleksandra Piotrowi, trudno sobie wyobrazić, co mógł z własnej woli się chwalić. W XIX wieku można było swobodnie publikować swoje myśli, tak aby podnieść Piotr i brandingu Mazepa poeta dał nieznany narrator i pisma autora można zobaczyć w „Notes”, z którego jasno wynika, po czyjej stronie stoi A. S. Puszkina. Wiersz „Połtawa”, a dziś jest wiele kontrowersji wśród pisarzy.

Główne tematy poruszone w poemacie

Aleksandru Sergeevichu udało się „Połtawa”, aby odsłonić trzy tematy. Pierwszy temat dotyczy losów Rosji i Rosjan, stosunki z innymi krajami europejskimi. Puszkin jeszcze nie zapomnieli pamiętną walkę z Napoleonem, dlatego z patriotyzmu i dumy dla ojczyzny odtworzone walki między Piotra i Karola XII. Choć wróg był potężny, ale zwycięstwo było trudne, ale wszystkie te same Rosjanie byli w stanie przetrwać, i pokazać wewnętrzną siłę do radzenia sobie z atakiem i bronić ich terytorium.

Plurinational State pokazał także w jego twórczości Puszkina. „Połtawa” opisuje pisarza jako myśliciela publicznego, który odbija się na solidarności różnych krajów w tym samym kraju. Jako przykład, Alexander trwa do Ukrainy, która z pomocą Mazepie chce oderwać żołnierzy wroga z Rosji. Przedmiotem prywatnej osoby, która jest w koła historii, również podkreślił Puszkina. „Połtawa” wykazały nie tylko walka o terytorium władców poziomie, ale także losy zwykłych ludzi, którzy byli uczestnikami tragicznych wydarzeń.

Historyczny opis walk

Alexander przywiązuje wielką wagę do rzetelności opisów wydarzeń historycznych. Wiersz towarzyszy notatek, a także wykaz dokumentów historycznych, wskazując prawdę o wydarzeniach, które są opisane w jego twórczości Puszkina. „Połtawa” (fragment „Bitwa pod Połtawą,” jest najbardziej intensywne, niezapomniane i patriotyczny) napisany w świetnym humorze, niektóre z jego cech poematu przypomina styl ukraińskiego zagłady, pieśni ludowych i historycznych legend.