318 Shares 9480 views

Burza mózgów jest przydatna

Czasami w życiu jakiejkolwiek osoby są takie chwile, kiedy odpowiedzieć na pytanie, konieczne jest zastosowanie burzy mózgowej. To może być zbiorowe i pojedyncze, wszystko zależy od możliwości i sytuacji.

Co to jest burza mózgów?

Po pierwsze, spójrzmy, co to jest. Burza mózgów to rodzaj aktywnego myślenia, na przykład myślenie o idei, która nas zaskoczyła, próbowała wyciągnąć wnioski, pisać artykuł i wiele więcej. Musisz zrozumieć, że przez większość swojego życia prawie wszyscy ludzie myślą biernie. Mini-model burzy mózgów można uznać za rozwiązanie pewnego problemu geometrycznego. Ten sposób myślenia zaproponował amerykański Osborne Alex w latach 40. ubiegłego wieku. Jego główną ideą jest oddzielenie pokolenia pomysłów od krytyki.

Co to jest?

Jeśli jesteś zmęczony niepewnością, nędzą i wewnętrzną pustką, nadszedł czas, aby zmienić się i pomóc w tej burzy mózgów. Oznacza to, że Twoje myśli powinny być aktualizowane: wyłączyć telefon, telewizor, komputer, wyjść na kilka godzin i przygotować czysty notatnik piórem. Następnie zapytaj siebie, na przykład "jakie jest znaczenie twojego życia?" Ciągle sądzę, że najważniejszą rzeczą jest życie? Jakie jest jego znaczenie? Jakie jest twoje przeznaczenie i co należy skupić na swoich wysiłkach? Na tej liście może być więcej pytań, możesz sam zdecydować, co będzie tu, a co nie.

Organizacja burzy mózgów

Jeśli ustawisz zadanie dla siebie, ale nie możesz go rozwiązać, ta metoda pomoże. Oznacza to, że nie należy ograniczać przestrzeni i czasu, ale powinieneś starać się myśleć nie zawsze. Najbardziej dostępny jest indywidualny sposób jej realizacji, z pomocą którego zaoszczędzisz nie tylko Twój czas, ale także czas innych. Jednak zbiorowe burze mózgów uważa się za bardziej skuteczne . Zwykle obejmuje od 5 do 10 osób.

Ale gdzie zacząć, jeśli nie wiesz, co to jest burza mózgów? Składa się z trzech głównych elementów, a mianowicie:

  • Kwestie organizacji i oświadczenia o problemie.

Konieczne jest zebranie ludzi (na potrzeby burzy mózgów grupowych) i zadecydowanie, jakie zadanie jest przed Tobą. Musisz też wybrać moderatora, który będzie rejestrował wszystkie pojawiające się pomysły i monitoruje proces rozwiązywania problemu. Dobrze, jeśli jest energiczna i aktywna osoba.

  • Właściwie burza mózgów.

To bezpośrednio oferuje różne metody rozwiązywania zadania, których liczba nie jest ograniczona.

  • Wybierz Lub najbardziej odpowiedni pomysł.

Na początek musisz usunąć wszystkie powielone i nieistotne warianty. Najodpowiedniejsze pomysły są wyrafinowane.

Musisz zrozumieć, że burza mózgów jest bardzo skutecznym sposobem na rozwiązanie najtrudniejszych zadań. Proces znalezienia odpowiedzi na zadane pytanie powinien być traktowany z taką odpowiedzialnością, tak jakby twoje życie zależało od tego, czy ją znajdziesz, czy też nie. Musisz napisać absolutnie wszystkie pomysły, myśli, słowa i pojęcia, które pojawiają się w twojej głowie, więc później możesz wybrać coś.