587 Shares 3585 views

Rutynowe badanie ultrasonograficzne w ciąży: co robić?

Dziś jednym z najważniejszych narzędzi do diagnozy stanu narządów wewnętrznych jest USG. Jest to tani i dokładna metoda, która była bardzo rozpowszechniona. A on jest ciągle ulepszane, nie jest obecnie rzadkością USG 3D, który pozwala natychmiast zobaczyć trzy widoki i trójwymiarowego obrazu.

Ma długą USG aktywnie korzystać położników w monitorowaniu rozrodczym. Jeśli wszystko jest normalne, rutynowe USG w czasie ciąży jest przeprowadzane trzykrotnie.

Absolutne bezpieczeństwo tego narzędzia diagnostycznego nie została udowodniona dla płodu. Niemniej jednak planowana ciąża USG zostały wykorzystane przez dziesięciolecia na całym świecie, a także negatywny wpływ nie zostało ustalone. Ale ich nie nadużywać. Daj tego samego od tej procedury nie jest zalecane, ponieważ w wielu przypadkach, informacje uzyskane przez niego, może uratować życie i zdrowie.

Do tej pory, położnicy ustalił terminy USG w czasie ciąży, a które musimy stosować. Jest to najbardziej kluczowe etapy w rozwoju płodu. W przypadku wykonywania wielu dzieci, podejrzewane patologii i groźba poronienia często wykonać procedurę.

W 11-13 tygodni rutynowe USG w ciąży, aby zidentyfikować główne wady. W tym czasie sprawdza dla stóp, rąk, głowy, a także ujawnił wielokrotności. W tym okresie dziecko jest już utworzone struktury mózgu, biura zewnętrzne i wewnętrzne, zajęło kształt i rosła. Lekarz traktuje każdy kręgów w celu wyeliminowania wad, badając kontury szyję, brzuch, z powrotem. On zbadać grubość i kształt czaszki, uszu, tkanek miękkich twarzy. Na chorobę chromosomów może wskazywać na nietypowe rozmiary kości nosowej. Zdeterminowany tętno płodu i stan macicy.

Innym rutynowe USG w czasie ciąży, który odbywa się w 20 tygodni, pozwala poznać płeć dziecka w określonej pozycji, w jakiej. Jednak jego celem jest dogłębne badanie płodu i wykrywanie odchyleń w rozwoju, tworzeniu i anatomii z głównych układów i narządów dziecka. Ponadto, lekarz powinien upewnić się, że płód jest wyposażona w niezbędne składniki odżywcze oraz oceny struktury oraz położenie łożyska. To jest najważniejsze, a w niektórych przypadkach ograniczone do.

Ostateczna rutynowe USG w czasie ciąży sprawiają, że 30 tygodni. Podczas zabiegu określić masę wzrostu płodu, części ciała, wielkości, łożysko przodujące, stanu dojrzałości szyjki macicy, położenie pępowiny, a także jak dużo płynu owodniowego. Jest to konieczne, aby wykluczyć opóźnienie rozwoju. Jeśli występują powikłania, a następnie dodaje doplerometrii – ocenę przepływu krwi przez łożysko i płód.

Dla niektórych oznaczeń dochodzenie może zostać przesunięta na 35-36 tygodni. Na przykład, w obecności blizny macicy, chcesz monitorować. Po tej procedurze, ostateczna decyzja o sposobie zarządzania pracy.

Czasami podejrzenie ciąży pozamacicznej wczesnego USG przeprowadzone około 5 tygodni zaraz po miesiączce. W tym czasie, zarodek ma wielkość około 3 mm. Procedura ta pozwala wyjaśnić okres ciąży i mnogodlodnost i potwierdzenia żywotności zarodka. Ponadto, podczas gdy jest ona określana stan łożyska. Po wszystkich naruszeń niej może prowadzić do wystąpienia nieprawidłowości płodu.

W ten sposób ciąża ultradźwięki mogą pomóc zidentyfikować problemy związane z implantacją jaj w wad rur, łożysko abruption płodu problematyczny położeniu splątania kręgowego macicy hypertonus. Jeśli są one identyfikowane w odpowiednim czasie, to jest możliwe, aby uratować życie matki i dziecka.